Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet olyat tenni, hogy...

Lehet olyat tenni, hogy valaki kihúzatja magát az egyháztól?

Figyelt kérdés

2014. febr. 17. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos, azt nem tudom, hogy ilyet megtesznek-e.


Jehova Tanúinál sem húztak ki senkit, mert az egyház erre a kérésre elzavarta azokat akik ilyet kértek.

S az nem baj, a Teremtő látta, hogy Te megpróbáltad, onnantól nem tekint egyház tagnak, és ez számít nem azt, hogy az ember mit gondol.

2014. febr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Volt már ez a kérdés, de nem értettük akkor sem. Semmit nem jelent ebben a formában a kérdésed.
2014. febr. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 *Nekomimi* válasza:
Nem értem a kérdésed. Úgy érted, hogy tartozol egy valláshoz, de nem szeretnél tovább például Katolikus lenni és úgymond kilépsz ? Persze, hogy lehet. Én is megtettem, azonnal át is tértem az Evangélikusra.
2014. febr. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hiszel benne, nem számít az, hogy felírták a neved egy darab papírra.
2014. febr. 18. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Azt biztosra tudom, hogy a katolikus egyhazbol ki lehet magad töröltetni, mert ismerösöm is megcsinalta.
2014. febr. 18. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%
Nem világos, hogy csörlővel, vagy lóval, illetve az, hogy meddig? Mert a lovat biztos nem engednék be a kapun, a csörlő pedig balesetveszélyes, ha valaki nem néz a lába elé. Mindenesetre, ha valaki ilyesmire készül, jól teszi ha strapabíró ruhát vesz fel, mert ha a súrlódás ledarálja róla a ruhát, akkor a bőre sem fog különösebb akadályt jelenteni, nem is beszélve a közbotrány okozásról.
2014. febr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
Igen, ki lehet lépni bármelyik vallásból, vannak ismeröseim, akik kiléptek a katolikusból, a pap megpróbálja visszatartani ilyen-olyan ürüggyel, vagy megfélemlitéssel, de végülis kihúzza, ha valakin látszik, hogy komolyan veszi az egész kérését...
2014. febr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Andizsuzsi ***** válasza:
67%

"pap megpróbálja visszatartani ilyen-olyan ürüggyel, vagy megfélemlitéssel, de végülis kihúzza, ha valakin látszik, hogy komolyan veszi az egész kérését..."


Már miért próbálná meg? Nyilván az ilyen ember nem jár misére, nem vesz részt az egyházközség életében, gyakorlatilag nincs is az egyház szempontjából. Teljesen jelentéktelen, hogy az anyakönyvben ott van-e, hogy elhagyja a közösséget, vagy sem.

2014. febr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

„Teljesen jelentéktelen, hogy az anyakönyvben ott van-e, hogy elhagyja a közösséget, vagy sem.”


Az anyakönyv nem tartalmaz hittel kapcsolatos adatokat.

2014. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen,de nem is számít.Ha te nem hiszel benne,akkor nem hiszel.Az számít,ami benned van.
2014. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!