Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Isten akarata?

Mi Isten akarata?

Figyelt kérdés

Sajnálatos módon Katy Weaver elkezdett nekem irogatni, pedig az utolsó levélben szóltam, hogy nem célom a vele társalgás, mivel vagy nem veszi figyelembe amit írok, vagy papagáj módra ismételgeti az őrtoronynál betanult pár igét és minden levéllel a családomtól vesz el időt. Nem szoktam válasz nélkül hagyni a kérdezőt.

Szóval, mivel én nem akarok vele dumcsizni, mert épp szabadnapom is van, családdal is lennék, de folyamatosan kérdez, megszokott jehovista módszer szerint, ez volt az utolsó kérdése: Mi Isten akarata?

Megválaszolnátok helyettem? Mert ha én írok, akkor válaszol. Ha tiltok, akkor úgy járok mint minap, hogy a nevemmel kérdést nyitnak, erőszakkal kötelezve a kommunikációra. De nekem nincs kedvem az ördögtorony tévtanairól vitatkozni ezzel a pár bigottal, akiken már csak Isten tud segíteni.

"Ez jó és kedves a mi üdvözítõ Istenünk színe elõtt,

aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön és

eljusson az igazság megismerésére." (1Timóteus

2,3-4)


Köszi előre is.


2014. febr. 20. 07:36
1 2
 1/15 Szeressük egymást ***** válasza:

:-D


Üzenem Katywover-nek, hogy az Isten akarata, hogy térjen meg, hagyja ott az Őrdögtornyot, akkoris ha elveszíti a testvéreit, és menjen olyan helyre, ahol találkozhat Jézussal, hírdetik az újjászületést és a Szent Szellemmel való betöltekezés fontosságát.

2014. febr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Szeressük egymást ***** válasza:

Katywover!

Ezek nélkül nincs benned Isten országa, csak a kegyesség látszatát rakta rád az Őr(dög)torony.

2014. febr. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


"...hogy tartassanak könyörgések, imádságok, esedezések, hálaadások minden emberekért, királyokért és minden méltóságban levőkért, hogy csendes és nyugodalmas életet éljünk, teljes istenfélelemmel és tisztességgel. Mert ez jó és kedves dolog a mi megtartó Istenünk előtt, aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön és az igazság ismeretére eljusson." (I.Tim. 2:1-4)


Üdv. Péter

2014. febr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hogy szeressük egymást, ahogy ő szeretett minket. Függetlenül attól, hogy az illető tanú vagy sem.
2014. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Káty Weawer hagyd abba amit művekrz mert égni fogsz a pokolban!
2014. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj meg kérdezö, de te nem tudod, hogy ezen az oldalon ha valakitöl nem akarsz kapni üzenetet hát letilthatod?

Nézd át jobban, megtalálod. Bevallom, hogy néhány embert én is letiltottam, mert nem akartam már olvasni az irásukat, de sérteni sem akarom öket, ezért nyilvánosan nem kötöm senki orrára sem, kiröl van szó.


Ennyi inteligenciára megtanítottak a kedves szeretö szüleim.

2014. febr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tisztelt Hozélujza


ekkorát már nem kellene hazudnod, ugyan is nem Katy Weaver írt neked, hanem Én Penu Dunham.

Csak a valamikori oldalát Én használom.

Más részt Te kezdtél írogatni nekem, és most hogy lássák az emberek hogy hazudsz, be linkelem a következő leveleidet amivel kezdted:


Az üzenet küldője: Hozélujza

Az üzenet címzettje: katywover

Az elküldés időpontja: tegnapelőtt 20:37

Az üzenet témája: Re:

Az üzenet szövege: A kereszténység fogalma (mindenhol ez van leírva, az egész világon ez az elfogadott), döntsd el bele tartoztok e:


Alapvető tanítások

Bővebben: Keresztény hittételek

A kereszténység alapvető tanítása az, hogy az ember

elbizakodottságában elfordult Istentől, és bűnbe esett.

Ezzel együtt a teremtés is megsérült, és megjelent a

világban a szenvedés. Az ember a bűnből saját

erejéből nem tud szabadulni, ezért meg kell halnia.

Isten Krisztus képében emberré lett, magára vette az

emberiség összes bűnét, és kereszthalált halt, hogy

áldozatával megváltsa az őt elfogadókat. Isten végül

új teremtésben fogja megújítani a világot, ekkor a

halottak is örök életre támadnak. Ennek két formája

lehet: a teljes közösség Istenben (üdvösség) vagy az

Istentől való végtelen távolság állapota (pokol). A

kereszténység határozottan tanítja, hogy az ember

test és lélek egysége, és mint ilyen, a feltámadás is

testben történik majd. Isten a Szentlélek formájában

mindenütt jelen van, ő eszközöli ki, hogy az emberek

megtérjenek Krisztushoz és a bűn legsúlyosabb

következményeitől megszabaduljanak.


Válaszoltam a leveledre mire Te vissza válaszoltál:


Hozélujza

Az üzenet címzettje: katywover

Az elküldés időpontja: tegnapelőtt 22:42

Az üzenet témája: Re: Re: Re:

Az üzenet szövege: A Biblia igen, de te mégsem érted. Többször írtátok, hogy ti nem tartjátok testvéreknek a többi egyház híveit, sőt mi több, olyan is leíródott, hogy különbnek tartjátok magatokat holott:

Krisztusban nincs zsidó,

sem görög, sem szabad, sem szolga, hanem mindnyájan

egyek vagyunk Krisztusban”.

Ez van. Nem bagytok különbek, nem vagytok kiválasztottak, és mivel Krisztus testét megtagadjátok, aki a hívekből áll, ezért keresztények sem vagytok, csupán olyan vonásokkal rendelkeztek, mindezt egy tévtanítás miatt, ami távol tart titeket a keresztényektől. Nem kérdezem miért, mert tudom mi viszi idáig az embert, és azt is, hogy Isten szeret, meg fog menteni téged is.


Válaszoltam és utána pedig ezt írtad:


Az üzenet küldője: Hozélujza

Az üzenet címzettje: katywover

Az elküldés időpontja: tegnap 12:28

Az üzenet témája: Re: Re: Re: Re: Re:

Az üzenet szövege: Tehát akkor elfogadod Jézus tanítását, hogy testvéred minden Krisztusban hívő ember?



Válaszoltam, és utána írtad azt amit most beírtál:


Az üzenet küldője: Hozélujza

Az üzenet címzettje: katywover

Az elküldés időpontja: tegnap 21:00

Az üzenet témája: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Az üzenet szövege: Senki sem állította, hogy 3 Isten van, de ahogy ugyanaz a víz képes 3 formát ölteni, míg ugyanaz marad, addig Isten ne tudna?

Nem célom a térítésed, a Biblia világosan leírja, hogy ez Isten munkálja ki, rábízom, de ettől még egy képmutató és hazug társulatról nyugodtan leírhatom a véleményem. Mindig kihangsúlyoztam, hogy sosem az emberrel van bajom, hanem a tanítással, de ezt ti vagy nem értettétek vagy szándékosan félreértelmezitek.

Sőt nem célom levelezni veled, mert ilyenkor a családomtól veszem el az időt.


De hogy visszatérjünk a testvérre, Jézus ezt mondta:

Máté 12:50 Mert aki cselekszi

az én mennyei Atyám akaratát,

az az én fivérem, nővérem és az

én anyám."


Test, vér. Köze van az Úrvacsorához, ahol az Ő testét és vérét esszük. Tudom, hogy szerintetek a tanítványoknak parancsolta csupán és nálatok pár kiválasztott vehet Úrvacsorát, de ezzel két probléma van:

Ha valóban csak a tanítványoknak szólt, akkor ennek meg kellett volna szünnie halálukkal, hisz sehol sincs a Bibliában olyan, hogy lesz majd kétezer év múlva olyan, aki rajtuk kívül veheti.

A másik pedig, ha ez csak a tanítványoknak szóló utasítás volt, akkor vajon a többi is? Kötve hiszem. Jézus általuk tanította az akkori népet, majd le lett írva.


Nem én fogadok el hamis tanítást, nem én követem, az én uram Krisztus és testvérem mindenki, aki hisz Őbenne és a feltámadásában.


Mellesleg mi is tanítványok vagyunk a Biblia szerint, miközben gyermekei is az Úrnak, így még ha a ti magyarázatotokat is venném igaznak, akkor is vehetek Útvacsorát. A Biblia egyszerű, nem kell mellé senki és semmi, a Szentlélek munkálja az értelmet.


Végezetül: Jézus mindenkit üdvözíteni akar, aki hisz Őbenne, téged is. Mert nem egy név fog megtartani, hanem Ő. Imádkozom érted, bár már tettem, hogy ne maradj a tévelygés útján.


A válaszom ez volt:


Az üzenet küldője: katywover

Az üzenet címzettje: Hozélujza

Az elküldés időpontja: tegnap 21:09

Az üzenet témája: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Az üzenet szövege: Nem Én kértem, hogy vedd el a családodtól az időt?

Miért teszel nekem szemrehányást?


Azt sem kértem, hogy levelezz velem, még is mint ha engem hibáztatnál, hogy nem a családoddal foglalkozol.

Isten pedig nem jelenik meg 3 formában. S Ő nem víz.

Egy hatalmas energia forrás, amit a biblia emésztő tűzként ír le, nem változtat a halmaz állapotán

A mindenható nem egyenlő a fiával, más kinézetben.De vitát nem szeretnék ez ügybe nyitni, mert már leírtuk, mit jelent ez.

De a kérdésem az idézettel kapcsolatban:


Az üzenet küldője: katywover

Az üzenet címzettje: Hozélujza

Az elküldés időpontja: tegnap 21:09

Az üzenet témája: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Az üzenet szövege: Nem Én kértem, hogy vedd el a családodtól az időt?

Miért teszel nekem szemrehányást?


Azt sem kértem, hogy levelezz velem, még is mint ha engem hibáztatnál, hogy nem a családoddal foglalkozol.

Isten pedig nem jelenik meg 3 formában. S Ő nem víz.

Egy hatalmas energia forrás, amit a biblia emésztő tűzként ír le, nem változtat a halmaz állapotán

A mindenható nem egyenlő a fiával, más kinézetben.De vitát nem szeretnék ez ügybe nyitni, mert már leírtuk, mit jelent ez.


S Most meg ide írod, hogy egy Tanú levelezik veled, pedig Te nem akarsz?


Hát van neked lelkiismereted?


Penu Dunham

2014. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Ha tiltok, akkor úgy járok mint minap, hogy a nevemmel kérdést nyitnak, erőszakkal kötelezve a kommunikációra"


Inkább beszéljünk erről. Hogyan volt ez?

2014. febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát Lujzika, ezt elolvasva no nem tudom nem tudom, mi is lesz azzal a pokollal? :-D


Nézd te vagy az aki örökké beleköt valakibe, ha nem akarsz vitatkozni, mi a csudának vagy itt? Ki kötelez rá téged? Ki adta ki rá a parancsot?


Szegénykém úgy szeretnél a családoddal lenni, hát akkor miért ülsz a számítógép elött? Régen hallottam nagyobb viccet... nos most jön a tüzes pokol ugye?

2014. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szeressük egymást ***** válasza:

"Más részt Te kezdtél írogatni nekem,"


"be linkelem a következő

leveleidet amivel kezdted:

Az üzenet küldője: Hozélujza

Az üzenet címzettje: katywover

Az elküldés időpontja: tegnapelőtt 20:37

Az üzenet témája: Re:"


Köszi hogy ilyen részletesen belinkelted, mert mindenki látja a hazugságod. A Hozélujza nem kezdhette, hiszen az első levelének témája: "Re", vagyis válaszolt az első leveledre. Térj meg a hazugságból! :-D Az egész szekta hazugságból nőtt ki, hazug, eretnek tanításai vannak.

2014. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!