Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 27 éves vagyok, és szeretnék...

Ttrezi kérdése:

27 éves vagyok, és szeretnék keresztyéni gyülekezeti alkalmakra eljárni (Pestre vagy annak közelébe). Mit ajánlotok? (Az én korcsoportomnak megfelelőt)

Figyelt kérdés

Főleg evangélikus vagy ökumenikus szemléletű alkalmak érdekelnek, de nyitott vagyok más felekezetek felé is.


Áhítatokra, bibliaórákra, előadásokra stb. gondoltam.



2014. febr. 20. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Szeretettel látunk a gödöllői Bibliaházban!

[link]


Üdv. Péter

2014. febr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%

Ne bízz meg az emberekben, mert félre fognak vezetni. Azt fogják neked hirdetni, hogy ülj be minden héten a gyülekezetükbe, menj utánuk, és építsd az ő királyságukat. Az a céljuk, hogy az egyházuk rabjává tegyenek téged - a Bibliát csupán eszköznek használják ahhoz, hogy magukhoz láncoljanak. Ez a célja a hetenkénti "agymosásnak", ahelyett, hogy Jézushoz vezetnének, és elmondanák, hogy Jézusra van szükséged, Hozzá kell menned, Ő tanítványává kell válnod, és Tőle kell tanulnod, mert az örök élet beszédei Nála vannak.


Isten ezt mondta Jézusról:


"Ez az én szerelmes Fiam, Őt hallgassátok!"


Ennél jobbat nem tudok ajánlani. Tőle az igazságot fogod mindig hallani. Olvasd Jézus szavait a 4 evangéliumban, és cselekedd meg azokat! Az örök élet beszédei Nála vannak, ne menj máshová, nem menj más emberek után, Jézust kövesd!


Nyisd ki a Bibliádat Jézus szavainál, és látni fogod, hogy a gyülekezetek nem azt hirdetik, amit Ő tanított. Ne akarj gyülekezetbe járó agymosottá válni. Térdelj le, imádkozzál. Előbb ismerd meg Őt, és tedd azt, amit Ő mond neked!


Ne oda menj, ahová az emberek hívnak, hanem oda menj, ahová majd Ő küld téged! Jézust kövesd, és ne hallgass másra!


Isten áldjon!

2014. febr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szeressük egymást ***** válasza:
76%

Jehova tanúit messzire kerüld el! :-)

Bibliatanulmányozás címszó alatt, saját ferdítésükből hazudnak mint a vízfolyás.

2014. febr. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Gondoltál már arra hogy imádkozol hogy Isten mutassa meg neked hogy hova menny?

2014. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a római katolikus a legjobb. Tudom, azt támadják a legtöbben, de gondold csak el, az az egyetlen felekezet, mely 2000 év óta fennáll Jézus óta. A kisebb egyházak inkább kérész-életűek, ma vannak míg tart az emberek fellángolása, holnap már nincsenek. Pesten majdnem minden katolikus templomban találsz ifjúsági közösséget, azt próbáld ki, mert abban tuti nem csalódsz, és ne dőlj be mások gáncsoskodásának.
2014. febr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

3-as te milyen vallású vagy?

Nézd meg Jehova tanúit és a saját vallásodat. Melyik vallásban nincsenek tolvajok, erkölcstelenek? Melyik vallásban tartják be amit tanítanak?

Mert a tanúk közt még nem találkoztam olyannal, aki ne venné komolyan a Biblia parancsolatait. Egyébként a Károli Bibliából is ugyanúgy alá lehet támasztani a tanúk összes hitnézetét.

2014. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy cikk az ökumenéről: [link]

Érdemes elolvasni. Szerintem kerüld el az ökumenikus Egyházakat.

2014. febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én teljes szívemből ajánlom a Hit Parkot. De nem mindenki fogja ezt tenni... Neked kell döntened!
2014. febr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kicsit magamba mélyedtem, és úgy érzem, Isten azt üzeni nekem, hogy egyelőre nyugodtan maradjak ülve a fenekemen, mert így is elég sok keresztyéni alkalmon voltam.


Úgyis elirányít a megfelelő közösségbe, és ha megint hív valahova, azt úgyis fogom érezni. :)

2014. febr. 22. 18:06
 10/13 anonim ***** válasza:
Hit Parkot nem ajánlom. Néha megszállja őket valami és nyihogva röhögnek és elvágódnak. Irtó rossz nézni őket. Ennyire eltévelyedni. Ők nem tudom, hogy miként olvassák a Bibliát. Most már a tévébe legalább nem adják. Régen igen kiskorom rémálma volt.
2014. febr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!