Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet olyan alkut kötni a...

Lehet olyan alkut kötni a Sátánnal, amiből ő jön ki rosszul?

Figyelt kérdés
Pl. elvesz mindent és mindenkit, ami és aki fontos nekem, cserébe megkapom a lelkét, vagy hasonló.
2014. febr. 23. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem devizahitelt nem vesz fel.
2014. febr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

NEM


s ha megengedsz egy javaslatot, neki 6000 éves tapasztalata van és magasabb rendű mint Te vagy. És halálra van ítélve.


Neked Ő nem adhatja oda az életét, egyébként meg miért is halnál meg helyette?

S már az szomorú, hogy úgy beszélsz a család tagjaidról, mint akiket kiszolgáltatnád neki csak hogy egy ideig "repkedhess"

Nagyon szeretheted a családodat. :((

2014. febr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
persze :D kerd meg hogy juss a menybe
2014. febr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A Sátánnal lehet alkut kötni, de ahogy a Machbeth-ben is meg van fogalmazva, soha nem éri meg:

" De néha, – különös! –

Csak hogy veszélybe csaljon, a gonosz

Szellem valót mond; szép ártatlanul

Játékba visz, de a komoly valónál

Örvénybe dönt"


Vagy egy másik fordításban:


"Ez különös, hogy a sötétség eszközei gyakran igazat mondanak s megnyernek minket becsületes csekélységekkel, hogy a végső következményekben becsapjanak"

2014. febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2. Áldozatok nélkül nincs siker. Ha elérhetném hogy az eredendő gonosz (azért nem az úr, mert ő legyőzhetetlen) térdre boruljon előttem, az olyan tett volna, amiért a szeretteimnek is dicsőség lenne elkárhozni. Sajnos bonyolult a dolog, mert ő valóban okosabb nálam és a kommunikáció sem könnyű vele, ezért kellene némi segítség.
2014. febr. 23. 18:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Add el neki az eszedet. Jol rába-zott az ördög!!!
2014. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 ttrezi ***** válasza:
Lehet. Én már megkötöttem vele.
2014. febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Istennek sikerült, egy egyszerű földi halandónál ez kizárt. Még akkor sem, ha elhiszed, hogy te vagy az Isten.
2014. febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 sandor76 ***** válasza:
6-os-nal a pont.
2014. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Egy halálra ítélt ember, aki minden pillanatban várja a végrehajtást, sőt azt is tudja, "hogy rövid ideje van", "miből jöhet ki rosszul"?


Sátán ilyen helyzetben van. Tudja: Bármelyik pillanatban véget érhet az élete! Milyen alkut lehet ilyen körülmények között vele kötni? Egy süllyedő hajón, az óceán közepén, szerinted érdemes üzletelni a hajóskapitánnyal, nagy anyagi hasznot remélve? Vagy inkább az életed megmentésével érdemes foglalkozni?

Sátán nem barát, ő ellenséged, még akkor is ha te nem ismered őt.

"Ellenségetek, az Ördög, fel-alá jár, mint egy ordító oroszlán, és azon igyekszik, hogy felfaljon valakit” (1Péter 5:8). Te tényleg vele szeretnél alkut kötni? Nem igen komoly amit gondoltál. Ennyire ne legyyél tájékozatlan vele kaapcsolatban.

2014. febr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!