Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kezdem elveszíteni a hitem,...

Kezdem elveszíteni a hitem, mit csinálunk rosszul?

Figyelt kérdés
Négy éve vagyunk házasok a férjemmel. Igyekszünk Isten törvénye szerint élni. De kb egy éve csak esünk lefelé a lejtőn, anyagi szempontból. A férjem elveszítette a munkáját, igaz találtunk másikat, de fele fizetést kap, mint korábban. Ez azért nehéz, mert albérletben élünk, két pici gyerekünk van. Én velük vagyok otthon. Csakhogy nincs családi pótlék, gyes, gyed. Most az albérlet árát fel akarják emelni, amit mi képtelenek vagyunk megfizetni. Így mennünk kell, de nem találunk ilyen árban másik lehetőséget, csak drágábbat. Éjjel-nappal könyörgöm az Úrhoz, hogy segítsen ki minket ebből a helyzetből, de semmi választ nem kapok. Már kezdek kétségbeesni. :((((
2013. máj. 20. 18:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A családi pótlék alanyi jogon jár. Szerintem a GYES is. Ha az Úr nem segít, akkor nektek kell segítenetek magatokon. Ha otthon vagy, esetleg vállalhatnál gyerekfelügyeletet. A férjed pedig nézelődjön másik állás után! Esetleg próbáljatok egyezkedni a tulajjal, hogy várjon még egy kicsit az emeléssel. Nem olyan könnyű jó bérlőt találni.
2013. máj. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt írod, hogy "két PICI gyerekkel" vagy otthon, de "nincs családi pótlék, gyes, gyed". Ez miért van így? Miért nem kapsz egyiket sem?! Pl. a családi pótlék alanyi jogon jár...


Te miért nem részesülsz benne?

2013. máj. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy az egyetlen, aki ma Magyarországon ezt éli meg. A válság minket is haza vágott, egyre lejjebb adtuk, de ahogy vissza vettük a kiadásainkat, úgy csökkent a bevételünk. Most már harmadik éve járunk ezen az úton, és mikor azt hiszem, ennél lejjebb már nem lehet, kiderül, hogy de! Feleségemmel együtt keresztyének vagyunk, az én hitem Istenben egyetlen pillanatra sem ingott meg. Gondolj bele, a zsidókhoz írt levélben arról beszél az ige, hogy "még vagyonotok elkobzását is örömmel vettétek". Aztán az első században volt egy törvény, 10 évig volt érvényben, hogy aki meg ölt egy keresztyént, nem, hogy büntetést nem kapott érte, de még a keresztyén minden vagyona is az övé lett! És az Isten ezt megengedte! Isten sehol nem ígér nekünk hívőknek gondtalan életet! Csak azt ígérte, hogy a gondokban a problémákban nem hagy minket magunkra! És én ezt naponta élem! Megtanultam valamit. Szinte napi imádságom lett, Uram! Nekem nem pénzre van szükségem, hanem rád! És komolyan gondolom. Ha a jövőbe nézek, csak a kétségbe esés van. Ezért mindig csak a mai nap érdekel. És a mai nap valahogy mindig meg van. Ma még volt mit enni, a számlák még be vannak fizetve, még van ruha amit felvegyünk. A gyermekeink vidámak, boldogok, és kiegyensúlyozottak. Békességben szeretetben neveljük őket. És nekem ez a lényeg. "Bízz az Úrban teljes szívvel, és ne a magad eszére támaszkodj! Minden utadon gondolj rá, és Ő egyengetni fogja ösvényeidet."
2013. máj. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Segíts magadon, az Isten is megsegít!
2013. máj. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Egy igehelyet írnál hozzá? ha tudna lakást venni, szerinted nem venne? Ha tudna több pénzért dolgozni, szerinted nem menne el? Ha 40.000ft a havi bevétele, és 60.000ft a minimális kiadása (rezsi, tej, kenyér) akkor hogy tud magán segíteni?
2013. máj. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Azt el fejtettem mondani, hogy külföldön élek. It nincs semmi támogatás a családoknak, sőt ha egy nő dolgozik és babát szül három hónapig lehet otthon, utána vagy visszamegy dolgozni vagy elveszítette a munkáját.

Persze nekem a munkavállalás a nyelv szempontjából is nehéz. Mert hiába beszélem jól a nyelvet, annyira azért még nem megy, főállást tudjak vele vállalni.

2013. máj. 20. 19:57
 7/25 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehetne próbálni segítséget kérni civil szervezetektől (pl. Ökomenikus Szeretetszolgálat, Máltai Szeretetszolgálat) egyházi szervezetektől pl. református diakóniától. Szülők sem tudnak segíteni?
2013. máj. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Kedves négyes szívesen segítenék magamon, ha tudnék.
2013. máj. 20. 19:58
 9/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, akkor tárgytalan a fenti tanácsom. Bár gondolom külföldön is vannak ilyen szervezetek!
2013. máj. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Az én családom sajnos nem, nagyon messze vannak, és anyukám a kis nyugdíjából éppen, hogy csak éldegél.

A férjem családja, hát nem tudom. Ők is egyik napról a másikra élnek. A civil szervezetek jó ötlet, éppen most kezdtem el járni a baptista gyülekezetbe,meg fogom őket kérdezni. :)

2013. máj. 20. 20:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!