Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi kell tennem, hogy örök...

Mi kell tennem, hogy örök életem legyen?

Figyelt kérdés

- Gyülekezethez kell tartoznom?

- Isten törvényét maradéktalanul be kell tartanom? Akkor hogy jön a képbe Jézus?

- Házról házra kell járnom?

- El kell fogadnom E.G.White-ot?

- Meg kell keresztelkednem? De hol? Ennyi az egész?

- Vegetáriánusnak kell lennem?

- Ismeretlen nyelveken kell megszólalnom, és úgy imádkoznom?

- Csodákat, gyógyításokat kell tudnom véghez vinnem?

- Ismernem kell a Bibliát?

- Naponta kell olvasnom egy könyvet, melynek Biblia a címe?

- Rendszeres áhítattal?

- Jehovának kell hívnom az Istent?

- Ha megtartom a tízparancsolatot, és nincs vagyonom, akkor elnyertem az örök életet?

- Elég néhány, gyülekezetek számára elfogadott parancsolatokat megtartanom?

- El kell hinnem, hogy van Isten?

- El kell fogadjam, hogy Jézus Isten fia?


Függ-e bármi kegyelem tőlem?


2014. febr. 24. 09:37
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
0%

Semmit. Amiket felsoroltál, azok mind külsőségek, rituálék.


Az élet önmagától fogva örök, a minősége az, ami számít. Leginkább az, te mit kezdesz vele, mire használod fel.


A vonzás-kölcsönhatás törvénye szerint sorsod korábbi cselekedeteid tükörképe.

2014. febr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 sandor76 ***** válasza:

Amiket felsoroltal,azok kozott vannak amiket meg kell tenni,van amit te dontessz el megteszed-e,es van amit nem kell megtenned.

Mert itt kevertel tobb vallast ,egyhazat.

Eloszor elhatarozas kerdese aztan bizonyitekok alapjan epitsd fel a hitedet,nem jon magatol.Heberek,11;1.

2014. febr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 Shai-Hulud ***** válasza:
0%

Már sokan próbálkoztak örökké élni.

Mind meghaltak.

Tehát ezen a világon hiába is próbálkozol, valószínűleg neked sem fog sikerülni.

A túlvilági élet pedig amúgyis örök.

Maximum azon problémázz, hogy odafent, vagy odalent fogod-e tölteni? :)

Amiket felsoroltál, azok egy része hozzásegít a felfelé vezető úthoz, de a többségük indifferens.

Vagy az örök világosságban lesz részed, vagy az örök kárhozatban, de mindenképpen öröké fog tartani.

Legalábbis a keresztény vallás szerint. :)

2014. febr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 KZitus ***** válasza:
12%

Szervusz


Mit kell tennem? = János 17:3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.


- Gyülekezethez kell tartoznom? = Zsidók 10:24,25 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


- Isten törvényét maradéktalanul be kell tartanom? Akkor hogy jön a képbe Jézus? = Nem tudjuk a tökéletlenségünk miatt. Jézus azért (is)jött, hogy közbenjárjon az érdekünkben.


- Házról házra kell járnom? = Jézus mintát, és parancsot hagyott ezzel kapcsolatban. Lukács 8:1" Röviddel ezután elkezdett városról városra és faluról falura járni, prédikálva és hirdetve az Isten királyságának jó hírét. És vele volt a tizenkettő,"

Máté 28:19, 20 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok+ minden napon a világrendszer befejezéséig.”

Képezte is őket erre a munkára.

" Amely városba vagy faluba csak bementek, járjatok utána, ki méltó abban, és maradjatok ott, míg tovább nem mentek. Amikor beléptek a házba, üdvözöljétek a háznépet; és ha méltó a ház, szálljon rá a béke, amelyet kívántok neki, de ha nem méltó, térjen vissza rátok a tőletek való béke. Ahol nem fogad be valaki titeket, és nem figyel szavatokra, ott kimenve abból a házból vagy abból a városból, rázzátok le a port lábatokról. Bizony mondom nektek, Szodoma és Gomorra földjének elviselhetőbb dolga lesz az ítéletnapon, mint annak a városnak."Máté 10:11-15


- El kell fogadnom E.G.White-ot? = ? nem embereket kell követni, vagy akaaratát tenni!


- Meg kell keresztelkednem? De hol? Ennyi az egész? = igen, de csak úgy, ahogyan idéztem Krisztus szavait a Máté 28:19,20 verseiben


- Vegetáriánusnak kell lennem? = " nem az szennyezi be az embert, ami bemegy a szájába, hanem ami kijön a szájából, az szennyezi be az embert.” Máté 15:11 - Jézus szavai


- Ismeretlen nyelveken kell megszólalnom, és úgy imádkoznom? = ? Nem szükséges a megmentéshez


- Csodákat, gyógyításokat kell tudnom véghez vinnem? = az apostolok halálával megszünt az az isteni adomány. 1Korintusz 13:8 "A szeretet soha nem vall kudarcot.De legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni; legyen akár ismeret, el lesz távolítva."


- Ismernem kell a Bibliát?

- Naponta kell olvasnom egy könyvet, melynek Biblia a címe? = Zsoltárok 1:1–3 "Boldog ember az, ki nem jár a gonoszok tanácsa szerint,Bűnösök útjára nem áll,És gúnyolódók székébe nem ül, Hanem Jehova törvényében leli gyönyörűségét, És törvényét olvassa halk hangon éjjel-nappal. Olyan lesz, mint a folyóvizek mellé ültetett fa,Amely megtermi gyümölcsét a maga idején.

Nem hervad el lombja,És minden tettét siker koronázza."

2Timóteusz 3:16, 17 " A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, az igazságosságban való fegyelmezésre, hogy az Isten embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen."


- Jehovának kell hívnom az Istent? =Zsoltárok 83:18 " Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett."

Róma 10:11–13 "Mert azt mondja az Írás: „Senki sem fog csalódni, aki belé veti hitét.” Mert nincs különbség zsidó és görög között, mert ugyanaz az Úr van mindenek fölött, aki gazdagon ad mindazoknak, akik segítségül hívják őt. Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”.


- Ha megtartom a tízparancsolatot, és nincs vagyonom, akkor elnyertem az örök életet? = Róma 10:4: „a Törvény vége Krisztus, mindazok igazságosságára, akik hitet gyakorolnak.” a tízparancsolat is a Törvény része volt.

A keresztények egy új törvény alatt, vagyis ’a Krisztus törvénye’ alatt vannak (Galácia 6:2).


- Elég néhány, gyülekezetek számára elfogadott parancsolatokat megtartanom? = ha azok a "parancsolatok" Istentől vannak, fontos részei az imádatnak.


- El kell hinnem, hogy van Isten? = „HIT NÉLKÜL PEDIG LEHETETLEN ISTENNEK TETSZENI; MERT A KI ISTEN ELÉ JÁRUL, HINNIE KELL, HOGY Ő LÉTEZIK ÉS MEGJUTALMAZZA AZOKAT, A KIK ŐT KERESIK” (ZSIDÓK 11:6).


- El kell fogadjam, hogy Jézus Isten fia? = János 3:16 " Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen."


Függ-e bármi kegyelem tőlem? = Csak rajtad függ a "kegyelem". A döntéseden. Isten mindent megtett a megmentésed lehetőségére.

A kérdés az, elfogadod-e? Nem Isten alkalmazkodik jelenleg mihozzánk( bár sokszor megtette), nekünk kell keresni a "keskeny" utat, a megmentés útját.

Adja neked is a Megmentő, hogy sikerüljön!

2014. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
42%

A kegyelem nem függhet embertől, különben nem lenne kegyelem.

Ef 2:8 Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;


A hithez csak hallgatni kell, az üdvösséghez pedig megvallani az igazságot:

Róm 10:9 Mert ha a te száddal vallást teszel az Úr Jézusról, és szívedben hiszed, hogy az Isten feltámasztotta őt a halálból, megtartatol.

Róm 10:10 Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal teszünk pedig vallást az üdvösségre.

2014. febr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló!


Természetesen, mikor örök életről beszélek, mint pozitívum, azaz a boldog örök életről.

Ha alá akarnám támasztani az európai kultúra egyik pillérjével is, akkor idéznék a Bibliából.

„A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.”

Jelenések 20;14

„És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak.”

Jelenések 21;4


Kedves sandor76!


„Amiket felsoroltal,azok kozott vannak amiket meg kell tenni,van amit te dontessz el megteszed-e,es van amit nem kell megtenned.”

Egyfelől kérlek felsorolnád, hogy mely pontok szükségese az örök élethez? Hiszen ez volt a kérdés! A mondatod másik fele arra enged következtetni, hogy szerinted én döntöm el, hogy mi visz az örök életbe?

„Mert itt kevertel tobb vallast ,egyhazat.”

És? Tehát válogassam ki azokat a pontokat, melybe te hiszel, melyeket a te egyházad hirdet? Azaz szerinted idézve a pontjaim közül feltételezve a hovatartozásodat:

- Gyülekezethez kell tartoznom?

- Házról házra kell járnom?

- Meg kell keresztelkednem?

- Ismernem kell a Bibliát?

- Jehovának kell hívnom az Istent?

- Elég néhány, gyülekezetek számára elfogadott parancsolatokat megtartanom?

Nagyjából ennyi lenne?

2014. febr. 24. 10:31
 7/46 A kérdező kommentje:

Kzitus!


Nem a pontjaim alátámasztását kértem a Bibliából! Nem szakdolgozatot írok! A kérdés egyértelmű! Mond meg nekem pontról pontra, hogy mit kell tennem, hogy elnyerjem az örök életet! Ennyi a kérdés, szerintem felfogható a kérdés, és nem a bekezdésekhez való hozzáfűzésre lennék kíváncsi. Köszönöm.

2014. febr. 24. 10:36
 8/46 sandor76 ***** válasza:
0%

1,igen

2,igen,ahogy tokeletlen emberkent a legjobban tudod.

Jezus altal tudsz kozeledni Jehovahoz O a kozbenjaro.

3,igen.

4,nem.

5,igen.

6,nem.ha akarsz.

7,nem.

8,nem.

9,igen.

10,igen.

11,Nem tudom neked mi az ahitat,Alazattal,es ertekelessel.

12,igen,ez a neve.

13,Nem csak azt,nincs koze hozza,meg nem biztos.

14,Nem,magadtol kell fejlodni.

15,igen.

16,igen.

Igen,minden toled fugg.

2014. febr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Pontokba szedted a kérdéseidet és én azt hiszem mindegyikre megírtam a Biblia válaaszát. Úgy értettem, ez érdekelt.

Bibliai kérdésekre a leghitelesebb választ onnan kellene keresned. Mi emberek, vallási hovatartozássunktól függően, szeretnénk megfelelő válaszokat találni - általában.

De nem az lenne a fontos, hogy egy-egy hitnézettel, Istennel kapcsolatos kérdésben mi Isten véleménye?

A kérdésed annyira komoly, hogy a jövőd függ attól, megtalálod-e a választ rá.

Ne kicsinyeld le azokat a dolgokat, amelyeket a Bibliából idéztem, hiszen azok nem az én szavaim, mint például ez a válasz, amelyet most írok neked. Ezt lehet krutikusan nézni(olvasni), de Isten szavát?!


Isten "szakdolgozata" 66 könyvből áll. Onnan leellenőrizheted, mennyire hiteles a "szakdolgozatom":)


Üdvözöllek.

2014. febr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 KZitus ***** válasza:
0%
Egyébként semmi egyébről, csak a megmentéshez szükséges dolgokról idéztem neked a Bibliából.
2014. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!