Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az apám pap, de én mégsem...

Az apám pap, de én mégsem hiszek Istenben. Véleményetek erről? Többi lent.

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy képtelen vagyok elhinni,hogy a tömérdek vallás között,majd pont a keresztény lesz a "valós".Kicsit bűntudatom van,hogy nem hiszek Istenben,mégis csak pap az apám...Szerintetek ez normális?És van valakinek valami ötlete,hogyan tudna megerősödni a hitem?(Már ha ez lehetséges)

#vallás #pap #Isten #Isten hit
2014. febr. 24. 14:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Az, hogy édesapád pap, még nem kötelez téged a hitre. Elhiszem, hogy az emberek furcsán néznének rád, ha vállalnád, hogy nem hiszel Istenben - "de hiszen az apja pap!" -, de ez nem a családon múlik. Bűntudatod ne legyen emiatt, nem édesapádnak, és nem is a többi embernek kell megfelelned.
2014. febr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

Én sem hiszek Istenben, sőt meg sem vagyok keresztelve. Nem is leszek. Nem érdekel, hogy hányan szólnak meg emiatt. Nem a középkorban élünk, hogy hagyjam magamra eröltetni mások nézeteit. Ám ha apám pap lenne, akkor sem érdekelne ez az egész. Csak annyi lenne a különbség, hogy meg lennék keresztelve.

Szerintem rosszabb, ha megjátszod, hogy hiszel. Az képmutató, gyáva dolog lenne.

2014. febr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Beszélgettél már apáddal arról hogy ő miért hisz? Kérdező!

2014. febr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ő sem hisz, csak egy állás számára amit elvállalt... Fizikai munka nincs, csak magyarázni kell a dolgokat meg néha lóbálni a füstölőt hogy hitelesebbnek látszódjon a dolog.
2014. febr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
melyik egyház papja apád?
2014. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nem azért kellene hinned Istenben mert az apád pap.

Akkor higgyél Istenben, ha meggyőződtél róla, hogy létezik, és a könyvéből a Bibliából megismered őt. Így lesz alapja a hitednek.

2014. febr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Akkor higgyél Istenben, ha meggyőződtél róla, hogy létezik,"


Ha mindenki eszerint cselekedne, akkor a vallás eltűnne az emberi kultúrából.

2014. febr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Girgoy ***** válasza:
Ezt miért nem apáddal beszéled meg? Egyébként ki lehet fejteni, hogy a sok vallás közül miért a kereszténység pont a nyerő, már számtalanszor körbejártam itt is ezt a témát, de az kissé fura, hogy ilyen kérdéseket nem a zsakavatott apáddal beszélsz meg. ("Mellesleg az is fura, hogy nem hiszel istenben, pedig minden vallás hisz valamiylen szinten benne.") Ez egy kicsit olyan, mintha nekem angol professzor lenne az apám, de ha gondom van a nyelvvel, akkor inkább ide írok ahelyett, hogy őt kérdezném... Szerintem rendezd a viszonyod édesapáddal.
2014. febr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem van egy kollégám akinek az egész családja visszamenőleg is, tehát dédapa,nagyapa,apa papok voltak és az apja ma is az. 3 man vannak testvérek,az egész család közül ő az egyedüli aki nem hisz és ezt meg is mondta ,vagyis mindenki tudja nem titkolta el.

Elfogadták,egyedül az apa nem tudja feldolgozni mert egy fiúgyermeke van és ez bántja,hogy megszakad a családban a hivatás.

Én azt mondom beszéld meg apuddal,lehet,hogy fájdalmas lesz számára de idővel megfogja érteni...szerintem

2014. febr. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 homo ludensz ***** válasza:
Számomra elképzelhetetlen hogy egy gyermek aki feltehetőleg vallásos környezetben nőtt fel ifjú emberré ilyen belső identitásbeli zavarokkal éljen. Nem katolikus vagy de ez is mellékes hiszen közelről a mindennapi életben meg kellett tapasztalnod apád hivatásbeli elkötelezettségét hitbéli meggyőződését. Ennek ellenére én sem javasolnám senkinek hogy azért mert az apja pék őneki is kenyeret kell sütnie.Ennél még nyomósabb ok az hogy aki pappá lesz önszántából az nem egy foglalkozás mint itt írja valaki hogy lóbálja a füstölőt és annyi.Ennél több mert szentségeket szolgál ki annak aki elmegy a templomba és olyan életet kell élnie a magánéletben hogy hiteles emberként tartsák számon. Kíváncsi lennék hogy te magadnak milyen életpályát szándékozol választani ami által teljes életet élsz és elégedett gyermekeid lesznek.
2014. febr. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!