Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ima közben nektek mi jelenik...

Ima közben nektek mi jelenik meg a szemetek előtt?

Figyelt kérdés
Általában ha az ember imádkozik lecsukott szemmel teszi azt. Az érdekelne,hogy nálatok milyen kép vagy forma jelenik meg az imádság közben a szemhelyatok alatt? Lehet,hogy ez egy bugyuta kérdés de akkor is érdekel. :)

2014. febr. 24. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Általában semmi nem jelenik meg és nem is kell, hogy valami is megjelenjen. Sátán is tud világosság angyalává válni (II Korintus 11:14). Jobb ha nem zavar meg semmilyen kép sem, amikor Istennel szeretnék beszélgetni vagy éppen hozzá imádkozni (János 20:29) :)
2014. febr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Általában semmi, de ha beugrik egy kép, akkor elhessegetem. Szerintem pont az a lényeg, hogy csak az imára figyeljek. Mint a meditációnál, az a lényege, hogy nem terelje semmi a figyelmem.
2014. febr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az összekulcsolt kezeim.
2014. febr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolataimat igyekszem az imára, vagy is a mondani valómra összpontosítani, és reménykedem, hogy Istenem tekintete rám szegeződik.


Megpróbálom elképzelni, hogy hogyan nézhet rám?

Rosszallóan, vagy örömmel-

2014. febr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Már azt hittem ,hogy én nem csinálok valamit jól mert nekem sem szokott semmi megjelenni a szemeim előtt.

Nagyszerű válaszokat kaptam ezért gondolom zöld kéz jár.

Mégegyszer köszönöm!

2014. febr. 24. 19:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Én érzek valamit olyankor a fejemben és a szememben. De nem tudom elmondani, hogy mit. Nyugtató érzés, de nem olyan amikor az ember megnyugszik.

Ahhoz hasonló érzés, amikor az ember nagyon benne van a munkában, nagyon jól megy neki és érzi magán, hogy még bírja és tök jó. Hasonló amikor nagyon beleélem magamat egy zenébe vagy elégedett vagyok. De sem nem pörget fel sem nem bénít meg.

Elég gyakran szoktak képek beugrani a fejembe, de azok a saját gondolataim, van hogy párhuzamosan gondolkodok ima alatt. De általában nem zökkenek ki az imából. Nagyon ritkán okoz csak alvásparalízishez hasonló jelenségeket is, de azt nem csak az ima. (egyébként szeretek aludni).


Erről jut eszembe, hogy ki akarok próbálni egy gyakorlatot. Ti megtudjátok csinálni, hogy mást súgtok, mint amit gondoltok? Tehát hogy úgy beszéltek, hogy nem gondoljátok végig, hanem csak meghalljátok a hangokat és utána értelmezitek?

2014. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi, elméddel is az imádra kell figyelni. Nem jó ha közben elkalandoznak a gondolataid.
2014. febr. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a buneim
2014. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!