Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hányszor található meg az UVF...

Hányszor található meg az UVF Bibliában a "KEGYELEM" szó? Utána néztetek már ennek tanúk?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom,hogy egy elég nagy fontosságú szóról van szó mert a Biblia alapjához tartozik.

Nézzetek utána!



2014. febr. 26. 11:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Üdvözlet.


Tapasztalataim azt mutatják ezen az oldalon, hogy ahány ember annyiféle hibát akar a Biblia újvilág fordításába belemagyarázni, csak, hogy a sajátjuk mondani valójukat igazolják.


Miközben a kezükben tartott Biblia fordításban is, ezzel az erővel bőven lenne mit kritizálni.

Sőt, olyan betoldásokat is tartalmaz, ami az egyéni tanításokat támogatja, és Nem a tiszta tanítást. S ez nem szavakon múlik, hanem egész mondatokat tettek bele.


Egyébként ezt a kérdést is egyszer már feltették itt az oldalon, nagyon régen, s néha ugyan azok kerülnek napirendre, mert újat nem tudnak kitalálni.


a szavakon való lovaglás, pedig nem visz előbbre semmiben csak vitákat szül amit elkerülünk.



(Zakariás 12:10) 10 Kitöltöm majd Dávid házára és Jeruzsálem lakosaira a kegyelem és az esdeklés szellemét; néznek majd Arra, akit átszúrtak, és . . ....


S ezt a szót más szóval is vissza lehet adni, mint:

KEGYELEM. Lásd még: KI NEM ÉRDEMELT KEDVESSÉG.

Ugyan is ha valakinek Isten megkegyelmez, az nem azért van, mert megérdemli a Tetteiért, amikről soha nem mondhatja el, hogy MINDENT MEGTETT EZÉRT ÉRDEMES RÁ, hanem Isten ki nem érdemelt kedvességéből kapja.


Egyet ne felejts el kedves kérdező, hogy a fordítók sok ezer biblia fordítást vizsgáltak, és évtizedeket dolgoztak azon, hogy a lehető legjobb fordítást nyújtsák minden nyelven, ami modern kori és érthetőbb, mint a régi elavult, vagy már nem használt szavak. a fordítok figyelembe vették a mondatot, a szöveg környezetet, és a Biblia egész mondani valóját. azért hogy összhangban legyen Isten akaratával, és ne az ember "képzelgéseivel"


(1Timóteusz 6:3–5) 3 Ha valaki más tant tanít, és nem ért egyet az egészséges szavakkal, Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak a szavaival, sem azzal a tanítással, amely összhangban van az Isten iránti odaadással, 4 az felfuvalkodott a büszkeségtől, és semmit sem ért, hanem a kérdések felőli viták és a szavak körüli csatározások betege az elméjében. Ezekből irigység származik, viszálykodás, becsmérlő beszédek, gonosz gyanúsítások, 5 semmiségeken való heves vitatkozások olyan emberek részéről, akik megromlottak elméjükben, és meg vannak fosztva az igazságtól, akik úgy gondolják, hogy az Isten iránti odaadás nyereségnek eszköze.



a ki nem érdemelt kedvesség kifejezés ami a kegyelemnek egy modern kori változata 205x szerepel az Újvilág fordításban

Ha gondolod azt is kiírom neked, hogy hol.


Katy Weaver

2014. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

Ez penu válasza volt, mert katy weaver nincsen rég az oldalon, ez az ember kapta meg az accját és ő is használja. Így ez a válasz máris hazugság.


De akkor direkt neked írom a választ te hazug:

a te ördögbibliád egyetlen fordítás alapján íródott, és az sem az eredeti volt, mert ennek a mocskos szektának a névtelen fordítói, akik nem merik a nevüket adni ehhez a förmedvényhez a héberből fordítottak és az NEM az Újszövetség nyelve. Egy ostoba hazug ember vagy penu, vagy akárhogy is hívjanak. Undorító képmutató ördögkövető.

2014. febr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ja és hogy erre az értelemtlen zagyvaságra is feleljek:

a fordítás azt jelenti, hogy a szöveget lefordítanak és nem megváltoztatják a szöveget. A kegyelem az kegyelem, de nem is csodálom, hogy nem ismered ezt a szót, mert az undorító társaid nem tanítják, hisz a hazug bibliátok egész mást tartalmaz, mint az igazság.

2014. febr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%

2 -es 3-as Ember, hogy tudsz élni ekkora negativizmussal, vigyázz infarktust, vagy agyvérzést kaphatsz, akkor aztán neked ki lesz kegyelmes?


Jaj szegénykém, de boldogtalan ember lehetsz.


No most kíváncsi vagyok kapsz-e ujabb rohamot, mert megváltoztattam egy kissé az aláírásomat, mert megúntam a régit...Egyél banánt jó az idegekre, és szerotonint tartalmaz, az jó a depresszió ellen. Komolyan, nem viccelek


no most nézd aláírásom


Katy :-D

2014. febr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hali.


az egyik válaszomban megírtam, hogy egy időre vissza jöttem, mert valakinek "hiányzom" mert állandóan emleget, és elég csúnyákat, pedig nem is ismerem, Na de mindegy.


Penu is fog válaszolni ha akar, ugyan is eddig Ő neki adtam Át az oldalamat használatra.

Így be tud lépni a nevem alatt.


Más részt a Testvérem, akit ugyan így "hívnak" mint engem, szépen megírta azt amivel magam is egyetértek.


Jézus nem erre tanított minket, nem tudom Te hogy vagy ezzel. Kiváncsi lennék, hogy a Szellem gyümölcsét ami a Galata 5:21-23-ban van leírva, hogyan alkalmazod?


Katy Weaver

2014. febr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Katy! :)


Látom,hogy távollétemben egy elég szép galibát okoztál,mondjuk ezen nem is csodálkozom.

Az első válaszodra lenne egy üzenetem a Bibliából,amire szerintem nagyon oda kellene figyelned;

"És a mi Urunknak hosszútűrését idvességnek tartsátok; a miképen a mi szeretett atyánkfia Pál is írt néktek a néki adott bölcsesség szerint. Szinte minden levelében is, a mikor ezekről beszél azokban; a melyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, a miket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a magok vesztére.

Ti azért szeretteim előre tudván ezt, őrizkedjetek, hogy az istentelenek tévelygéseitől elragadtatva, a saját erősségetekből ki ne essetek;Hanem növekedjetek a kegyelemben és a mi Urunknak és megtartó Jézus Krisztusunknak ismeretében. Néki legyen dicsőség, mind most, mind örökkön-örökké. Ámen."(2Pét.3:15-18)

Nem szeretnék Péter szavaihoz hozzáfűzni semmit mert az igék magukért beszélnek.

Tudod Katy,az Úrnak nagyon nagy a türelme de sehol nem írja a Biblia azt,hogy örök lenne.

Egy nap ott fogsz térdelni előtte és akkor majd lesz alkalmad elmondani neki azokat a hazugságokat amelyeket ide írkálsz. De akkor már nem lesz ott az istened,hogy megmentsen mert akkor ő már égni fog a pokol bugyraiban és te mész utána. Ezt nem én mondom hanem a Biblia;


"Még az eszterág is tudja a maga rendelt idejét az égben, és a gerlicze, a fecske és daru is megtartják, hogy mikor kell elmenniök, de AT ÉN NÉPEM NEM TUDJA AZ ÚR ÍTÉLETÉT!

(azt hiszem érted miről van szó)

Hogyan mondhatjátok: Bölcsek vagyunk, és az Úr törvénye nálunk van? Bizony ímé HAZUGSÁGRA MUNKÁL AZ ÍRÁSTUDÓK HAZUG TOLLA!(Őrtorony Társulat) Megszégyenülnek a bölcsek, megrémülnek és megfogattatnak! ÍMÉ, MEGVETETTÉK AZ ÚR SZAVÁT;(hányadszóra?) micsoda bölcsességök van tehát nékik?"(Jer.8:7-9)

Katy van fogalmad arról,hogy ez nem vicc?

Van fogalmad arról,hogy a felebarátod kirobbanása amit te idéztél elő benne,egyáltalán nem vicces!?

Ha maradt még benned egy csöppnyi Jézus Krisztus iránti tisztelet akkor gondolkodj el azon,hogy abban az emberben mi okozza a dühöt és a gyűlöletet.

"Félek azonban, hogy a miként a kígyó a maga álnokságával megcsalta Évát, akként a ti gondolataitok is megrontatnak és eltávolodnak a Krisztus iránt való egyenességtől. Mert hogyha az, a ki jő, más Jézust prédikál, a kit nem prédikáltunk, vagy más lelket vesztek, a mit nem vettetek, vagy más evangyéliomot, a mit be nem fogadtatok, szépen eltűrnétek."(2Kor.11:3-4)

Nem ismersz véletlenül magadra Katy?

Mert re pontosan szóról szóra ezt teszed,eltűröd,hogy vezessenek.

És én is csak azt mondhatom,hogy;

"Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja."(Jn.8:44)

Sajnos nem mondhatok mást mert akkor hazudnék.

De még nem késő,hogy megtérj Katy és az igaz Istent imádd mert;

"János bizonyságot tett ő róla, és kiáltott, mondván: Ez vala, a kiről mondám: A ki utánam jő, előttem lett, mert előbb volt nálamnál. És az ő teljességéből vettünk mindnyájan kegyelmet is kegyelemért.Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem pedig és az igazság Jézus Krisztus által lett. Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt."

Ne vesd el magadtól a kegyelmet Katy!

2014. febr. 26. 20:48
 7/17 anonim ***** válasza:

Hali.


Köszönöm, hogy válaszra méltattál.

Ám János a megváltóra való utalásban hangsúlyozta Jézus személyét, nem a mindenható Istenségben.


az egyik válaszomban írtam, hogy sajnos az emberek nem értik, hogy a bibliában a keresztény iratokban Jézus élete tettei azért vannak kiemelve, hogy rávilágítson, Ő a megváltó, aki az emberiségért áldozatot hozott.

Nincs más és nem is születik soha még egy megváltó, Ő rajta kívül.

ezért az Ő áldozatában kell hitet gyakorolni, és elfogadni, hogy Ő a megváltó, nem más.


s nem azért szól róla, mert Ő a mindenható Isten.


Jézusból azért akarnak "mindenható" Istent csinálni, ami soha nem lesz, mert akkora áldozatot hozott az Atyja nevének megszenteléséért, és az emberiségért.

De Ő erre a feladatra, önként jelentkezett, s nem azért, hogy Isten helyét elbitorolja, vagy hogy ezért a Tettéért az Atyját letörölje a színtérről.


Ha Ádám nem vétkezett volna, az Ő kiléte mai napig sem lenne ismert, mint "mindenható Isten" s lehet, hogy mint Fiú sem, bár ez utóbbi kérdés marad, egyenlőre.


S köszönöm, De Én a Biblia Istenéhez, a föld és az ég alkotójához szeretnék továbbra is Tartozni, aki egyben Jézus, a megváltó királyom apukája. :)


Katy Weaver


U.i.

Nem okoztam kavarodást, mert bár nem tartoztam volna bejelentéssel, de írtam, hogy elmegyek, és Penu igyekezett mindig a nevét aláírni a válaszában.


K

2014. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, van neked egy kis tanácsom, ha akarod megfogadod, ha nem nem.


Próbáld meg egy kicsit az idödet arra fordítani, hogy át tanulmányozd a Bibliából a Jézus Krisztus jövendöléseit az "utolsó napokkal" kapcsolatban.


Ha akarod leírhatom, hol találod meg


Máté 24 rész..... 2.Timóteus 3:1-5.... Jelenéseknél elolvashatod a "lovasokat"..... Jelenések 11


A jelek amiket Jézus Krisztus megmondott közben teljesednek, aztán ugyanaz történhet velünk mint a Jézus szava szerint a vizözön elött élökkel.


Érdekelne a véleményed, hogyan tudod összehasonlítani, ezeket a jeleket a történelemmmel...

2014. febr. 27. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Pardon... elfelejtettem aláírni


Katy

2014. febr. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Katy! :)

Azt hiszem félreértettél.

Én nem akarok semmit bizonygatni csak figyelmeztetni téged és a hozzád hasonlókat. Engem nem érdekel az Őrtorny hamisítványa. Tudom miben hiszek!

Hiszek Isten EGYSZÜLÖTT FIÁBAN aki meghalt értem a kereszten és akinek van hatalma kegyelmet adni,vagy elvenni azt. Hiszek az Atya,Fiú,Szentlélek egységében,az Isten kiadott szavában és ígéretében! A többi mind mellébeszélés és istenkáromlás.

Erre a hitre tettem fel az életemet és az örökkévalóságomat.

Én már döntöttem,és véglegesen!


Nekem ennyi a mondanivalóm.

2014. febr. 27. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!