Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megfér egymás mellett az,...

Megfér egymás mellett az, hogy valaki katolikus és antropozófiával foglalkozik?

Figyelt kérdés
A katolikus egyháznak mi a nézete az antropozófiával kapcsolatban?
2014. febr. 28. 21:06
 1/7 kefa 2000 ***** válasza:
Talán antropológiával nem?
2014. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
NEM írtam el a az antropozófia szót! Ne keverjük azt az antropológiával. :) Az egészen más.
2014. febr. 28. 21:23
 3/7 anonim ***** válasza:
"Megfér egymás mellett az, hogy valaki katolikus és antropozófiával foglalkozik?"- Nyilván NEM. A antropozófia "önmegváltást" hirdet, ott nincs szükség Jézus Krisztusra, se a kereszt erejére, se az evangéliumra, se beavatási szentségekre, stb.
2014. márc. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 3. választ is!


A kérdést azért írtam ki, mert Rudolf Steiner tanításában hangsúlyozza Jézus feltámadásának Misztériumát, stb.

DE közben Steiner a reinkarnációt sem veti el pl.

Így inkább egy ezoterikus maszlag a tanítás, ami összeválogatott több irányzatból?

2014. márc. 1. 21:42
 5/7 kefa 2000 ***** válasza:
T.Kéredző! Vettem a fáradtságot és utána olvastam.Ugyan nem teljes egészében tekintettem át csupán az idő hiányában de alkalmasint folytatom a tájékozódást.Az már sok dologban látszik hogy egy filozófiai irányzat ami nem mond ellen a hármas egységnek ami minden esetben egyházi alapokkal párhuzamos.Szűken a kérdésedre hagyatkozva úgy vélem,hogy a szélesebb látásnak egyik feltétele a nyitottság,egy kis igei azonosság:/egymás hite által épülünk/.Azok közé tartozónak érzem magam aki megvizsgál minden igazságnak tűnő/kikiáltott/kijelentést addig nem azonosul vele amíg arra a lélek nem tesz valami módon igazolást/bizonyságot/.Azt,hogy az egyháznak mi az általános vélelme az adott filozófiáról,az pedig valószínűleg innen nem fogod biztonsággal megtudni,mert nem igazán látogatja ezt az oldalt olyan prominens személy aki hitelesen képviselné az egyház hivatalos álláspontját.Az a rövid betekintés amivel ránéztem erre az irányzatra azért,számomra érdekes és sok helyen igaznak tűnő megállapításaival,legalább annyira felkeltette az érdeklődésemet,hogy alkalmasint tovább figyelemmel kísérjem. Üdv.
2014. márc. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Kefa 2000!


Örülök, hogy felkeltette a Te érdeklődésedet is!

Nekem többek között a reinkarnáció része miatt nem tűnik összeegyeztethetőnek a kereszténységgel (katolikust írtam, mert konkrétan azon nézőpontból is érdekel).

2014. márc. 1. 22:55
 7/7 kefa 2000 ***** válasza:
T.Kéredző! A reinkarnáció a "keresztényi"gondolkodásba nem nagyon fér bele.Sok évvel ezelőtt feltettem hasonló kérdést egy olyan személynek aki nemzetközi megítélésben vallás,filozófia,antropológia,metafizika, stb,nagy tiszteletnek örvend.Meglepő volt a válasza.Miszerint nem tagadja az egyház a lélekvándorlást,megtestesülést,újjászületést,de nem preferálja általánosságban.A legfőbb irányzatnak az erkölcsi rend,belső megnyugvás,folyamatos megemlékezés,stb,-ben korlátozódik az egyház szerepe.Nagyon óvatos léptékeben van arra mód,hogy a több évszázados berögződéseket felváltsa a belső lényünk tudatos és folyamatos megismerése.Ha jobban megnézed a hívő,vallásos közösségeket azoknak alap dogmáit hamar kisejlik az azonosság. És ez nem más mint a tudatos elhitetés,hogy ne is keressék az emberek a maguk viszonyát az ő teremtőjükkel.Ki használják azt az elemi vágyat,hogy az ember kötődni akar a természetfelettihez és annak részekén maga is természetfelettivé válna.Elvonva a figyelmet az ember valós szerepéről,és értékéről.De vissza térve a reinkarnációhoz,ha a legkisebb mértékben is felemlítődik rögtön olyan ellen állás van ami megdöbbentő.Ha pedig arról beszélünk,hogy a megváltás éppen ebből történik a Teremtő szándéka szerint,akkor jön az ami megtestesült a Fiú meggyalázásában,és megölésében. Üdv.
2014. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!