Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki felnőttként kereszte...

Ha valaki felnőttként keresztelkedett meg és bérmálkozott, az később hogyan hagyhatja el a római katolikus egyházat? Elég az, ha nem jár templomba, nem fizet egyházadót és egyszerűen elkezd buddhista tanok szerint élni?

Figyelt kérdés

Gyerekkorban nem kereszteltek meg.

Viszont felnőttként olyan közösségbe kerültem, hogy sok volt a katolikus, a párom is az.

Abban az időben elkezdtem hinni, elfogadtam az egyház tanításait, stb. tehát saját akaratomból lettem római katolikussá.


Viszont mellette érdekel a buddhizmus is.

De ezt viszont ellenzi az a közösség, ahova még el-ellátogatok.


Ilyen esetben hogy lehet "megszabadulni" a katolicizmustól?

Hogy lehet elérni azt, hogy rám ne vonatkozzon az egyház szabályzata?


2014. febr. 23. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:
71%
Egyszerűen belemerülsz a buddhizmusba. A keresztvizet és a bérmálási kenetet a közmondással ellentétben semmilyen praktika nem veszi le rólad. A következő életedben majd nem lesz rajtad, és reménykedj, hogy nem is fogják rád tenni.
2014. febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

T. Kerdezo!

Egyszeruen elmesz abba a templomba, ahol kereszteltek, es ket tanu elott kijelented a papnak, hogy toroljenek az egyhazbol, mivel tobbe nem akarsz odatartozni. Ennyi az egesz. Udv: Judit!

2014. márc. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!