Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszik az ateisták,...

Miért hiszik az ateisták, hogy hívö ember nem lehet okos?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdésben olvastam ilyesmit.

Ez NEM provokáció,

és kinek nem inge , ne vegye magára


2014. márc. 1. 23:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
Az ateisták is hívők, abban hisznek, hogy nincs semmi. Konkrét bizonyítéka a saját állításaira egyik csoportnak sincs ugyanis.
2014. márc. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem hiszem, hogy minden hívőre gondolnak. Főleg a fanatikusokra szerintem (Hovind-követők, szektások, stb.). De ők is inkább tudatlanok, mint ostobák. Az azért nagy különbség.

De aki mondjuk már levezetések, konkrét magyarázatok birtokában sem képes megérteni bizonyos tényeket, azt fizikailag képtelenség okosnak nevezni.

2014. márc. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%
Azért, mert naivságnak tartják azt, hogy valaki szó szerint hisz olyanokban, mint pl. a teremtés 7 nap alatt, az idegbeteg, hisztériás vénemberre emlékeztető ószövetségi isten, tudás almája, stb. Akik egy ilyen istenképben hisznek, azokat én sem tudom intelligensnek tartani, mert szemlátomást nem tudnak elvonatkoztatni és kontextusba helyezni a Bibliát, belátva, hogy azt régi, babonás emberek írták, és metaforákként kell értelmezni ezeket az írásokat.
2014. márc. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Szia.


Ennek több oka van, ahány ember annyiféle.

Lehet, hogy magával a hit fogalmával nincsenek tisztában, és általában a Materialisták azt mondják:

"Hiszem, ha látom"

Persze a Hit pont nem a fizikai látáson alapul.


aztán ott vannak akik emberi magasabb fokú iskolát végeztek, és elismerést, diplomát kaptak, s kizártnak tartják, hogy egy ember aki magas végzettséggel rendelkezik, Ilyen "butaságba" higgyen, vagy elhiggye a biblia szavait.


Persze vannak "tudósok" akik eleve kizárják egy intelligens Teremtő létezését, és ha nem tudsz "tudományos" magyarázatot, elégtelennek tartják, hogy megelégszel a Bibliában "Isten megteremtette" hivatkozással.

Aztán vannak olyanok is, akik csak "Tanult" emberekben bíznak, mint ha Ők "mindenhatóak" lennének, s más emberek magyarázata szóba sem jöhet. Pedig Ők ugyan olyan halandók jelenleg.

És sorolhatnám, De nem szeretném...


Katy Weaver

2014. márc. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%
az első válaszoló miatt
2014. márc. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
Első: te is ateista vagy, nyilván te se hiszel Zeuszban, Odinban, a Nagy Manituban, csak a saját istenedben. Az ateisták csak egy istennel többet tagadnak, mint te.
2014. márc. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

Nem hisszük ezt.

Üdv: egy ateista

2014. márc. 2. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

Kedves kérdezö,

gyermekkorom óta szerettem beszélgetni, azokkal az atesitákkal, akik inteligensek, és tényleg vannak ismereteik.


Az a tapasztalatom , hogy tudják respektálni a mások nézetét.

Nem csúfolkodnak, nem alázzák meg azokat akik Istenben hisznek.


Akik lenézik a hivöket, hidd el vagy azért teszik, hogy valami problémájuk van, talán szükségük van rá egy kicsit kihúzni magukat mások elött, hogy ök milyen okosak.


Egyesek nem látnak tovább az orruk hegyénél.... és lehet hogy otthon amikor senki sem látja öket kételkednek...de ezt a világért sem vallanának be :-)


Volt ilyen tapasztalatom egy koleganömmel. A többiek elött neki volt a legnagyobb szája, amikor csak ketten voltunk, bevallotta hogy elég nagy kétségei vannak.


Szóval összegezve: Nem minden ateista nézi le a hivö embereket, tudja, hogy a hivö emberek sokszor nagy müveltséggel, széjjeltekintéssel rendelkeznek...


Csak a butácska csúfolkodik /Akinek nem inge, ne vegye magára /

2014. márc. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
11%

..no és megint elfelejtettem aláírni


Katy

2014. márc. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Otos es hatos, sem ateista nem vagyok, sem hivo. Megvan a magam vilagnezetem, de az egyikbe sem sorolhato be.
2014. márc. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!