Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy van az, hogy Isten...

Hogy van az, hogy Isten valakinek segít valakinek meg nem?

Figyelt kérdés

Ezt nem értem!

Keresztény vagyok gyerekkorom óta, de már elegem lett belőle az elmúlt hónapok súlyos hatása miatt.

Van egy "barátném", aki keresztény és neki mindene megvan. A szülei megadnak neki mindent, állítólag boldog, de lehet is. Mindenhova befészkeli magát.

Én nekem meg minden megy tönkre. A családunk sem tart össze. Sok dolog ért...stb. Ilyenkor hol van Isten!! Most akkor neki is vannak ezek szerint kedvencei!


Kíváncsi vagyok a véleményekre.



2014. márc. 2. 19:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a mondás szerint is: segíts magadon és az isten is megsegít. Azaz előbb te tegyél meg mindent, amit tudsz és majd azután várj arra, hogy "véletlenül" legyen más segítséged is.
2014. márc. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Kitalált meselényektől NE várj segítséget! Tegyél a sikerért. Ha a dolgok jól jönnek össze, ne Isten segítségét lásd benne, ha rosszul, vagy kívülálló okok miatt történnek negatív dolgok, azt pedig NE a segítség hiányának akard értelmezni. Legyél már önállóbb az élet dolgaiban, mert ha lelki mankót képzelsz magad mellé, aminek nincs semmi valóság alapja, akkor a tényeket, eseményeket nem annak fogod látni, amik azok valójában...
2014. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Teszek ám érte, de nem a jót tapasztalom, hanem az egyre rosszabbat.
2014. márc. 2. 20:01
 4/15 anonim ***** válasza:
Isten nem személyválogató. Ne nagyon hasonlítgasd magad, a te életed a tiéd, az övé az övé.
2014. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Igaz vannak jobb és elönyösebb helyzetben lévők. De ez nem azért van mert Isten áldását talán ők jobban kiérdemelték,egyszerüen csak szerencsésebek.Ha hozzájuk hasonlítjuk magunkat soha nem leszünk elégedettek.Észre kell venni a saját előnyeinket és lehetőségeinket.

Hidd el Isten látja mindezt,és együttérez.Őt nem haggya hidegen, a Biblia ezt írja "Isten pedig ezt mondta: Bizony láttam nyomorúságát népemnek......mert jól tudom milyen fájdalmakat szenvednek el" (2Móz 3:7) És mem csak látja, de szándékában áll megszüntetni ezt az igazságtalanságot (Jel 21:3,4,5).Addig is türelem és kitartás.



Üdv!

2014. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szeressük egymást ***** válasza:
A kauzalitás bizonyítja, hogy Istennek is, és a sátánnak is lehetnek kedvencei, vagy ellenségei. Lásd pl.: Ábel/Káin, Góliát/Dávid, Jézabel/Illés, Mózes/Bálám, Jákób/Ézsaú...
2014. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Szia


A kérdésedből Te is azt árulod el, hogy nem ismered Istent.

Ha olvasgatod a szavait, abból leszűrheted, hogy Sátán világában egy kereszténynek nincs "jó" dolga.


Ha valamely "kereszténynek" Sátán világában jó dolga van és nincs próbája, ott baj van.

Jézus nem ígérte hogy a követőinek minden fenékig tejföl lesz

Furcsa is lenne ha Sátán világában egy kereszténynek szuper élete van....

Javaslom, elmélkedj a Máté evangélium 6. fejezetén.


Katy Weaver

2014. márc. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Katy Weaver:

Ez elgondolkodtatott és igazad van. Annak a bizonyos kereszténynek tényleg nincs rossz dolog az életében. Túl tökéletes neki minden...

2014. márc. 3. 00:20
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Most biztos le leszek pontozva, mert nem vagyok keresztény:


Allah a Bölcs tudja, hogy hogy kell szétosztani a megélhetést az emberek közt. Azt mondta a Próféta (Allah dicsérte, és üdvözítette), hogy Azt mondta Allah: „Vannak olyan szolgáim, akiket ha gazdaggá teszek, akkor elromlik a vallásuk. És vannak olyanok, akiket ha szegényé teszek, akkor elromlik a vallásuk” Azt mondta a magasztos Allah: (42/27) „Ha Allah bőkezűen gondoskodna a szolgáiról, akkor erőszakra vetemednének a földön. Ám Ő csupán tetszése szerinti mértékben küldi le a javakat. Bizony, Ő ismeri és átlátja a szolgáit.”

2014. márc. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nincs különbség. Te is ugyanúgy ezredéves mesékben hiszel, mint a keresztények. Hogy nem tudtok normális életet felépíteni? Te dönts a helyesről, ne egy könyv, a tapasztalataid majd megmondják, hogy helyesen döntöttél-e és ez majd meghatározza a későbbi cselekedeteidet.
2014. márc. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!