Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy van az, hogy Isten...

Hogy van az, hogy Isten valakinek segít valakinek meg nem?

Figyelt kérdés

Ezt nem értem!

Keresztény vagyok gyerekkorom óta, de már elegem lett belőle az elmúlt hónapok súlyos hatása miatt.

Van egy "barátném", aki keresztény és neki mindene megvan. A szülei megadnak neki mindent, állítólag boldog, de lehet is. Mindenhova befészkeli magát.

Én nekem meg minden megy tönkre. A családunk sem tart össze. Sok dolog ért...stb. Ilyenkor hol van Isten!! Most akkor neki is vannak ezek szerint kedvencei!


Kíváncsi vagyok a véleményekre.



2014. márc. 2. 19:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Gondolom, hogy valaki ismeri Istent, valaki nem. Legalábbis nagyon nehéz olyannak segíteni, akit nem is ismerek.
2014. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
9: Egyáltalán nem lettél le pontozva! :)
2014. márc. 3. 16:01
 13/15 anonim ***** válasza:
De ez nem jelenti, hogy a barátnéd Isten kedvence, lehet, hogy szerencsésebb némely dologban.
2014. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Nekem teljesen egyedi véleményem van ezzel az egésszel kapcsolatban. Nem vagyok ateista, viszont vallási fanatikus sem. Nem járok templomba, nem olvastam Bibliát, mégis hiszek Istenben. Ennek oka pedig az hogy bár sok hülyeség van, ami a Bibliában szerepel (ószövetség), mégis számos dolog van amire nem találtunk és soha a büdös életbe nem is fogunk találni magyarázatot.

Ez az alapvető az emberekkel ...... A vallásosak minden baromságot elhisznek,amit csak az Egyház kitalálhat. A nagyokosok pedig mindenre racionális magyarázatot keresgélnek. Kiért? Mert mindent fel akarnak fedezni, mert nem bírnak magukkal és kiváncsiskodnak. De vannak dolgok, amelyeken ha gondolkozol beleőrülsz. Mindenki ki áll a saját hite mellett.


A kérdésre válasz :

Az Úr tényleg létezik, de szerintem nem várhatjuk el tőle, hogy minden problémánkat megoldja. A barátnőddel pedig sem kivételezik Isten. Attól még hogy keresztény ő is járhat ugyanabban a cipőben, mint most te. Előbb-utóbb rendbe jön az életed, vagy 1 kis szerencsével vagy azzal hogy rengeteget teszel érte. Az is lehet, hogy az idő mindent megold. Ki tudja? Lehet hogy egyszer csak a barátnőddel is ugyanez fog megtörténni (reméljük nem). Isten megteremtett minket, de ez nem azt jelenti, hogy a dadusunk akinek kötelessége minden bánatunkat megoldani. Az embereknek megadta a lehetőséget, hogy kezükbe vegyék az életüket és önállóan hozzanak döntéseket.

2014. márc. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

14:

Köhm... kikérem magamnak.

Istent én nem a dadusomnak tekintem!!! Erről ennyit....

2014. márc. 4. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!