Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak ha én nem élek...

Vallásosak ha én nem élek nemi életet/ nem is éltem akkor bűnt követek el?

Figyelt kérdés

A nemet úgy értem h abszolút nem csak a melegekről ugrott be a kérdés mert ők Mózes könyve szerint halállal lakolnak meg a házasságtörők is elkárhoznak.


Akkor én elkárhozok ?


25 F



2014. márc. 3. 15:01
1 2
 11/11 Szeressük egymást ***** válasza:

Mindenkinek szüksége van a haragtól való megmeneküléshez és a megigazuláshoz Jézus Krisztus vérében való hitre, mert mindannyian vétkeztünk, és bűnösök vagyunk. Csak kegyelemből tartatunk meg hit által. Isten egyszülött Fiának a neve szabadít meg a bűntől. Nincs olyan ember aki ne vétkezne. Isten előtt még az egek sem tiszták, mert angyalaiban is talál hibát.

Még Jób is akit Isten megdicsért, hogy feddhetetlen ember, így szólt:

Jób 14:4 Ki adhat tisztát a tisztátalanból? Senki.

Jób 14:16 De most számlálgatod az én lépéseimet, és nem nézed el az én vétkeimet!


Dávid is ezt mondja:

Zsolt 51:7 Íme én vétekben fogantattam, és bűnben melengetett engem az anyám.


Viszont Jézus a saját teste és vére által megbékéltette az embert Istennel. Az Ő mindenható nevét kell segítségül hívni, és kérni Isten bűnbocsánatát.

2014. márc. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!