Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magukat vallásosnak mondó...

Magukat vallásosnak mondó emberek miért nem veszik komolyan Jézus figyelmeztetését armageddonnal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
a biblia által megírt ítéletnapra gondolok. talán azt hiszik, viccelt Jézus, mikor erről beszélt? (jelenések 15-16)
2009. dec. 13. 10:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
40%
neem, Jézus nem volt Illés próféta , mert ha az lett volna, akkor lélekvándorlás is létezik, amit egyébként szintén kizár a jt olvasatában. Tehát ez egy érdekes kettősség. Ebből is látszik hogy mindenek van teteje meg fonákja...
2009. dec. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Ezt a világvégézős szektáknak el kéne olvasniuk:

[link]

2009. dec. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
2009. dec. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
57%

Bocs, de kezdjük az elején

A jelenések könyve mióta Jézus szavai?

2009. dec. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
37%

Bocs az OFF-ért, de a 11:00-kor írt hozzászólásban idézett rész nem Jézus "jelenlétéről", hanem "eljöveteléről" beszél! Vagyis nincs még itt Jézus, mielőtt bárki is ezt állítaná. Sőt, a Bibliában kimondott figyelmeztetés hangzott el magától Jézustól erről. A Máté 24-ben olvashatod.


És most a témához:

Egy valóban Krisztusban lévő embernek nem kell Isten igazságos ítéletétől tartania, hiszen Ő megígérte, hogy aki mindvégig kitart, üdvözül!

A félelem (és félelemben tartás) nem Istentől való, hanem a Sátántól. Ahol Krisztus van, ott béke is van, ahol törvénytelenség és bűn, ott halál és félelem.


Én magamat, megtért, hívő embernek tartom, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy soha nincs bennem félelem. Viszont tudom, hogy ez a kishitűségem miatt van, hiszen a keresztény élet egy út, nem egy "állapot", vagy "végállomás". Amikor el tudom hinni, hogy Ő befejezi bennem amit elkezdett és hogy Jézus Krisztus a megváltóm és megtartóm, akkor alábbhagy a félelmem.


Ha valami aggodalom van bennem, az inkább az utolsó idők nyomorúságára vonatkozik, vagyis, hogy pl. esetleg végig kell néznem, ha a családomat kínozzák, vagy a szeretteimet kivégzik a szemem előtt, vagy akár engem tesznek ki különböző tortúráknak a hitem miatt, stb.

Ezt szokták elbagatelizálni és az elragadtatás téves értelmezésével hamis biztonságérzetet sugallni egyes felekezeteknél. (A Biblia szerint a 6. és 7. csapás között van ez, de még nem értem pontosan. Nekem azonban úgy tűnik, hogy a "nyomorúságtól" nem véd meg, hiszen a fehér ruhába öltözött nagy sokaság a nyomorúságból jön...)


Néha nem tudom elhinni (a fejemmel), hogy ki tudnék tartani, bár Ő megígérte, és ezért remélem (vagyis elhiszem a szívemmel). Igazából már az is kész csoda (kegyelem), hogy ma itt vagyok és Őt követhetem. Ezért bízom benne, hogy időre "elkészülök", de persze ehhez folymatosan tudatos döntést kell hoznom mellette és megerősítenem a szövetséget (- igen, az Úrvacsorával, ami nem kiváltágosaknak szól, hanem az Ő népének!)


Armageddon már az a csata, aminek a végén Isten elpusztítja az ellenségeit (vagyis ezzel az én ellenségeimet is). Ez a legvége a történetnek. Aki Krisztusé, az ostromlott városon belül van, és Isten büntetése nem vonatkozik rá, attól meg, aki a testet tudja csak megölni nem kell félni, hiszen Krisztus a feltámadás és az ÉLET.

Sokkal veszélyesebb, aki a lelket (vagyis szellemet) öli meg, és sajnos a félelemben tartás és az érzelmi zsarolás ennek egy nagyon kifinomult és ördögi eszköze. :(.


Egyébként, ez egyik megjelölt linkben levő könyvrészletben levő dolgok igazak (részben én is tapasztaltam), akkor bizony azt kell mondanom, hogy egyes emberek megfosztanak attól, hogy valódi kapcsolatod legyen Krisztussal.

Én csak azt ajánlom, hogy ne félj, és próbáld meg a Bibliát az Őrtorony szemüvege nélkül olvasni, és kérd hittel Jézus Krisztust, hogy jöjjön a szívedbe... a többit meglátod.

A JT állásponthoz egyébként elég közel áll az Adventisták nézete (maga Russel is onnan szedte a legtöbb elméletét, csak továbbgondolták... sajna). A lényeg, hogy ők nem állítják, hogy egyedül ők az üdvözítő egyház, vagy, hogy a 144 ezer egy külön osztály, nem tagadják a Szentháromság szellemi tartalmát és mindenki vehet Úrvacsorát. Javaslom járj utána, talán mégiscsak nekik van igazuk (jelzem, nem vagyok Adventista, de az ő tanításaikon nem akadtam annyira ki, mint egy-egy JT "tanulmányozás" alkalmával). Bocs, nem akarlak térítgetni, nem kötelező, csak a személyes meggyőződésem.

2009. dec. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
érdekes, érdekes
2009. dec. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
kedves válaszolók, akik érdeklődtök, vagy kizárjátok, hogy a jelenések Jézus szavai, amit Istentől kapott: harmadjára is (péter vagyok) leírom, hátha megfogadjátok: nézzétek meg a jelenések 1:1 et! ezzel kezdi!
2009. dec. 14. 05:15
 28/31 A kérdező kommentje:
kedves 12.02 felfogtam, hogy SZERINTED így van. felfogtam, hogy TE nem fogadod el a bibliát Isten szavának. felfogtam, hogy nem ismered el Isten erejét, miszerint ha neki az az akarata, hogy a föld "mindörökké" fennmaradjon, (ahogy a biblia írja) akkor az bármilyen EMBERI FILOZÓFIA ellenére is úgy lesz. köszönöm, hogy nem akarod rám eröltetni a gondolkodásmódodat, és elfogadod, hogy én 100%.ban elfogadom a bibliát Isten szavaként. valójába sátán is csak egész pici dologban hazudott ádámnak és évának.
2009. dec. 14. 05:20
 29/31 anonim ***** válasza:
Mert több eszük van annál, mintsem hogy ilyen badarságokat elhiggyenek.
2009. dec. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
aha. mint noé kortársainak?
2009. dec. 14. 15:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!