Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám világban is jelen...

Az iszlám világban is jelen van a rasszizmus? Ott is elterjedt?

Figyelt kérdés

A keresztény világ csak azért rasszista, mert már nem keresztény ?

Hithű keresztények között is vannak rasszisták !Legalábbis magukat hívőnek vallók között.

Én egyre több olyan cikkel találkozom amik erről tudósítanak. Ismerek is olyanokat aki hívőnek vallja magát-valamilyen szinte és mégis...

Muszlimok között is olyan elterjedt a rasszizmus?



2014. márc. 5. 21:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
De még mennyire!
2014. márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 nagylzs ***** válasza:
60%
Jelen van. Hogy elterjedt-e? Nos, ennek van egy mértéke. Nem lehet igen/nem választ adni. Ha meg lehetne mérni a rasszizmust akkor talán lehetne statisztikát csinálni és összehasonlítani őket. Azt hiszem, a rasszizmust nem lehet objektíven mérni.
2014. márc. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Még sokkal jobban.
2014. márc. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Tudtok példákat hozni,cikkeket mutatni?


Az ilyen vegyes házasságot ott is fura szemmel nézik?

Miért van egyáltalán rasszizmus?

2014. márc. 5. 21:41
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Hogy érted, hogy vegyes házasság?

Az európai vagy amerikai nők a hithű muszlimok szerint mind k*-k, egy célra jók. Kiközösíti azt is a muszlim család összes nőtagja (férfiakat látni se fogja), mert nincs több kilónyi aranyékszere, nincs hozománya. Ezért aztán elszedik az útlevelét, az európai ruháit (ezeket rögtön, mert tetőtől talpig becsomagolva mehet csak az utcára). Aztán belőle lesz a házicseléd. Beszélni senkivel sem tud, a férje csak egy célra használja, ha fia születik, elveszik tőle, mert hithű muszlimot kell nevelni belőle. Ha lánya, az senkit sem érdekel. Menekülne, de nem tud, évente sok nő próbál kapcsolatot találni a magyar követséggel, persze többnyire hiába. Néhányuknak sikerül hazajutni, de a gyerekeik nélkül. Mi ez, ha nem rasszizmus az arabok részéről?

2014. márc. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A vegyes házasság alatt ez esetben nem a férfi-nő házasságra gondolok, hanem az eltérő rasszok közti házasságra!
2014. márc. 5. 22:45
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha elkapnak egy bűnözőt, a nem napon barnult pereputty meg akarja "védeni", a rendőrőkre támadnak. Végül mindet beviszik, jön a devla meg a "rászizmus". Becsületesen kellene élni, nem vádaskodni.
2014. márc. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem arab ferjem van, oboleli orszagbol szarmazik, fokent innen van tapasztalatom. A tobb, mint 10 ev alatt soha nem tapasztaltam, hogy azert, mert en magyar vagyok es nem vagyok muszlima barki maskepp nezett volna ram, vagy lenezne emiatt.

Van ket gyonyoru fel-arab fiam, koszonom jol vagyuk es nem vagyok becsomagolva sem :D

Az ismeretsegi koromben en inkabb az olcso, iskolazatlan, tomegesen bevandorlo india es pakisztani vendegmunkasokkal szemben tapasztaltam azt, hogy ugy neznek rajuk es ugy kezelik oket sokan, mint nalunk a ciganyokat. Szerintem az europai, amerikai bevandorlokkal szemben azert kevesbe erezheto a negativ megkulonboztetes, mert fokent szakemberek, tanult reteg jon az olajorszagokba, szemben a keletrol jovo olcso, szo szerint cselednek es alja munkat vegzoknek erkezokkel. Ja es akkor meg nem beszeltem a bentlakasos filipin es indonez, stb takaritonokrol, akiket sokan ugy tartanak, mint a rabszolgakat, nagyon durva. Na de nem ez a tema. Szoval rasszizmus van ott is, mint mindenhol.

2014. márc. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

11:06


Te kint elsz a férjed hazájában?En inkább azt mondanám, hogy az európaiakr

2014. márc. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

folyt.

Inkább azt mondanám, hogy az európaiakkal nem rasszisták, inkább az irigység nyilvánul meg.

2014. márc. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!