Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Elcsüggedsz a nyomorúság...

KZitus kérdése:

"Elcsüggedsz a nyomorúság napján? Szűkös lesz az erőd" (Péld 24:10).

Figyelt kérdés
Szeretném, ha elmondanátok ti hogyan értitek ezt a verset?

2014. márc. 7. 19:31
 1/8 sandor76 ***** válasza:

Ha most nem vagyunk felkeszulve szellemileg,az elottunk allo es most zajlo esemenyekre,nem fogunk tudni kitartani Isten imadata mellett,es reszt venni az akarata cselekveseben.

Ha nem pontos javits ki!

2014. márc. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jézus az utolsó időkről:



"S kérdezé az egyik tanítvány: Mester, mi, kik tebenned hiszünk, mit tegyünk majd az nyomorúság napján?



S mondá Jézus:



Bizony mondom néked, mikor az utolsó üstökös és az utolsó idők eljövendenek, 144 igazhitű jehova tanúi kiválasztatik, és mocsokban fürödtetik. És az ő kínjaik igen nagyok lesznek vala.

De ők nem aggódnak majd, mert tudják, hogy Júdeának 999 törzse van, és a törzsek fejei ők levéndnek vala; és bár megpróbáltatnak és a fügék megaszalódnak, ők azért megmaradnak.

S a többi jehovásból 144.666 kiválasztatik és megtisztíttatik vala.


Azért ne bánkódjatok, mert ott lesz az én testem és megismertek majd, amikor a folyók már felfele folynak.


És kövessétek a baglyokat, mert ők visznek el Sion hegyére.


És bizony mondom néktek, előbb találtok majd gyümölcsöt mag nélkül, mint téglát mazsola nélkül.


Azért vegyetek ti példát az sirályról, mert nem mozgatja a szárnyát, mégis repül az.


"A törpe nem más, mint kisnővésű óriás".

(Timótheániós könyve 345:11 '23 ''2 14°)


"És láték akkor kénköves gleccsereket és tűzpirosan tarka tehéntőgyeket; és tudám én, hogy Zakatos fia eljövend vala. Akkor megnyíltak a bugyrok bugyogói mind és jövének elő a krampuszok, kópék és kipák; és láték 666 millió 10 fejű 3 nyakú torkosborzot, melyeknek farkuk mint a majom feje vala és szájukból gázok és gőzök gurgulázának elő, melyektől a mákos tészta megkeseredik; és vala azoknak a fején korona, a pirosaknak három, a kékeknek nokedli, rajta címerrel, melyen oroszlán ül lábánál keresztcsonttal, alatta rabszolgalánc, felette kettéosztott pólya, arannyal szegélyezve, átlósan bal harántcsíkkal, s vala arra írva: Maggiore fretta, minore atto, s a pólyán embergyerek képe vala; s ettek azok a vadak rózsaszínűt és láték én kéket. De ím egy asszony közelend, egyik kezében kard, másikban karika, s az asszony elkezd füvet legelni; de ím jöve egy hatalmas lokomotív és utazának azon bélpoklosok és politikusok; és a vonaton vala egy szárny, hasonlatos az gólyatöcsnek szárnyához.


S esmét kérdem: nem jobb-é az kinek szeme van, de kenyeret nem ehet, mint akinek két harangja van, de nincs kolbásza?


/Kleofás látomásai, 12 könyv, "A bogarak eljövetele" 23:12 187'' 16/7898,32 § /


/"A szomorúság hajnalban felér egy nevetéssel, mikor alkonyodik"./


/Jukobeánus könyve a Jerikói kajafásokhoz 7656:321 ˘˘!/

2014. márc. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szervusz kedves második


Nem gondoltam, hogy egy bibliából vett idézet ennyi haragot, megvetést tud sűriteni egy ember szavaiba.

Ennek ellenére jó sokat írtál! Pedig egyáltalán nem kellett volna fáradnod. Senki nem várta el tőled. Meg is dícsérnélek érte, ha nem a Bibliát, és ezzel együtt az Íróját gyaláznád szavaiddal.Már idézni sem merek neked Isten Szavából(Máté 7:6), nehogy ismét elragadjon a hév. Annyit csendesen mégis megjegyeznék, hogy mindenkire igaz az, hogy ki mit vet, azt fogja learatni:)

2014. márc. 8. 10:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Bizony, bizony mondom Néked, ki mint veti ágyát, úgy arat.



Hanem az haragot és megvetést ne vedd gyalázásnak; tréfa az.



"Meg is dícsérnélek érte, ha nem a Bibliát, és ezzel együtt az Íróját gyaláznád szavaiddal"


Miért, ki írta? Te tudod? :D

2014. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sandor76 ***** válasza:
Van aki tudja ki irta,es ez eleg.
2014. márc. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudd, hogy amiket idéztem, azok Jekobás könyvének sorai, az Ismeretlen Apokrifek egyikének, s mindezt kinyilatkoztatta nekem az Úr. Nem értem, hogy merészelitek kétségbe vonni.
2014. márc. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a szép a bibliai igékben, hogy sokféle értelmük lehet.


Én ezt most teljesen magamra tudom vonatkoztatni (nem vagyok valami jól...).

2014. márc. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És kérdék Jézust a hívei, mikor amaz lejöve a Szent Hegyről: -Mester, honnan fogjuk tudni az Első Idők végét, mik lészendenek a jelek?


S felelé Jézus: Bizony, bizony mondom néktek, az utolsó időket csak a mennyek fiai érik majd meg vala. Azért ne keseregjetek, mert az idők végét könnyen felismerhetitek: mikor az asszonyok kátrányt hánynak, és röpködnek kénköves ménkűk, akkor megnyílik majd az ég fala, és jön elő onnan a 177 trombitás angyal; és egyik azok közül Gábriel lesz vala. És levén az ő kezében egy pallos, melynek nyele Izsák oszlopából faragtatik majd vala, és lesz ama pallos tüzes, és belőle aranyló lángok jövének és ama lángok tüzesek valának vala. És fogja Gábriel mondani vala: Ím, elküldött engem az én uram, hogy megtisztíttassál ama bűnök bűzös fekélyeitől. És mártá aranyló lángpallosát az Bestiának testébe, s kicsordula annak aranyló vére, mely tejjé és mézzé vála valik vala.



/Heródes könyve, "A Fenevad Frenetikus Fogantatása", 11:34,53''/

2014. márc. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!