Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidók! Hogy van ez a mennyors...

Zsidók! Hogy van ez a mennyországgal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az igaz, hogy nem hisztek a pokolban, hanem halál után mindenki a mennybe kerül?

És ha egy ember sok gonoszságot követett el, akkor a túlvilágon nem is lesz büntetése?



2014. márc. 7. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a zsidók egyáltalán nem fogékonyak a provokációra, valószínűleg a sok évszázados hányattatott sorsuk miatt. Teljesen igazuk van. A hallgatásban több bölcsesség van, mint az elhamarkodott véleményben. Amikor szól az ember, akkor mindig outputra van kapcsolva, soha nem inputra.
2014. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább arról van szó. h rosszkor lett feltéve a kérdés. A megszólított célközösség sábeszkor (péntek naplementétől szombat naplementéig) nem kapcsolja be a gépét.

Ami pedig a mennyet és a poklot illeti, a zsidó vallás nem ezekben a kategóriákban gondolkozik. Az igaz emberek (mindegy milyen vallásúak) fel fognak támadni, ha majd eljön a Messiás (jöjjön hamarjában, jöjjön napjainkban), a gonoszak pedig nem. Röviden ennyi.

2014. márc. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz zsidónak lenni, hogy valaki ne higgyen a pokolban meg a túlvilági büntetésben, elegendő józan gondolkodásúnak lenni. A kettő nem mindig esik egybe :)
2014. márc. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Talán igazad van második válaszoló, de a kérdés akkor is provokatív innen nézve. Én nem vagyok zsidó, ezért a szombatra nem gondoltam. Amit mondtam, azt viszont tartom.
2014. márc. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%
A zsidók nem hisznek sem a pokolban sem a mennyben. Értelemszerűen a pokolba jutnának a TALMUD-ban leírtak és az életvitelük alapján.
2014. márc. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Hát ebben nem vagyok biztos, de antiszemiták tuti, hogy nem kerülnek a Mennybe.
2014. márc. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!