Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Budapesten van valahol egy...

Budapesten van valahol egy árvaház, ahol lehet adakozni?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok és szeretnék egy ilyen (vagy ehhez hasonló) helyen "adakozni". Van pár ruhám, táskám, elektronikus kütyüm, amiket szeretnék szétosztani.

2014. márc. 9. 11:21
 1/3 kefa 2000 ***** válasza:
T.Kérdező! Van egy rossz hírem.Olyat hogy árvaház nem találsz.DE!Olyan intézményeket igen ahol elárvult,vagy nehéz sorsú gyerekekkel foglalkoznak.Leginkább a GYIVI az Alföldi utcában/VIII./ill.ehez hasonló szervezeteknél van arra mód hogy jó szándékú adakozásodnak megfelelő helyszínt találj.Hozzá teszem azt is hogy ha egy kissé nyitott szemmel jársz hamar találsz olyan családokat akinek nagy segítséget tudsz nyújtani.Üdv.
2014. márc. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

biztos, hogy keresztény és nem divatmajom, akinek nem az adakozás a lényeg, hanem hogy legyenek ilyen fotói, hogy tudjon vele dicsekedni?

csak mert ott van a máltai vagy a vöröskereszt a belvárosban. besétálsz, leadod a cuccot, ők meg elosztják. megy a nevelőotthonokba, szegény családoknak, külföldre, stb... ahol épp nagyobb szükség van rá.

meg ma már nincs olyan, hogy árvaház. nevelőotthonnak hívják. a legtöbb gyereknek megvan mindkét szülője, csak épp kátrányos helyzetűek és nem ismerik a szappant. tényleges árvák nagyon ritkán kerülnek ilyen helyekre, rögtön mennek nevelőszülőkhöz. tudom hogy működik.

2014. márc. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zsoaberdeen válasza:
Előző hozzászólóra reagálva, az egyik ilyen szeretetszolgálatnál dolgoztam egy ideig, és láttam hogy megy egy ilyen adomány szétosztás. Maradjuk annyiban, hogy ott is jó ha közel van a tűzhöz az ember. A maradék mehet a szegényeknek. Undorító.
2018. júl. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!