Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi honnan tudják,...

Jehova Tanúi honnan tudják, hogy a más felekezetek irodalmai tévtanítást tartalmaznak, ha nem is olvashatnák mást a saját kiadványaikon kívül?

Figyelt kérdés
A Bibliában sehol sincs leírva, hogy minden írás bűnös, ami nem tőlük származik, mégis az az utasítás, hogy mást tilos olvasni. Ennyire nem bíznak a Szentlélek vezetésében, hogy inkább a saját elgondolásuk alapján terelik a bennük hívőket? Akkor ők nem Isten emberei.
2014. márc. 10. 09:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Drága gyermek! Nagyon nem vagy témában, ahhogy látom!

Most megkérdem töled: Mit nem ajánl a szervezetünk, hogy olvasgassunk?

Minket nem érdekel, hogy egyesek milyen rágalmakat tudnak rátenni a Tanúkra.

Ezenkivül, senki nem irt olyan irományt, ami egyszerübben érthetöbben, és megbizhatóbban foglalkozik a Biblia igazságaival, és próféciáival!

Akkor ezenkivül kit kellene olvasnunk, amire szükségönk is lenne???

2014. márc. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Szia.


Senki nem mondta, hogy nem lehet irodalmi műveket olvasni.

Persze ide is kell óvatosság, mert Sátán világában élünk.


Ahogy a Fizikai élelemben is válogatsz és nem ennéd meg a moslékot, úgy agy keresztény aki bölcs megválasztja, mit fogad be az elméjébe.

Ami építő, vagy ami romoló hatású.

A Biblia is ínt arra, hogy figyeljünk oda mit nézünk hallgatunk, s attól ami ne tiszta, és építő kerüljük el.


(Filippi 4:8, 9) 8 Végezetül, testvérek, amik csak igazak, amik csak komoly figyelmet érdemelnek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak szeretetre méltók, amikről csak jót mondanak, ha van valami erény, és ha van valami dicséretre méltó, továbbra is azokkal foglalkozzatok. 9 Amiket tanultatok, el is fogadtatok, hallottatok is, és láttatok is velem kapcsolatban, azokat cselekedjétek; és a békének Istene veletek lesz. . .



„Mindent szabad, de nem minden hasznos. Mindent szabad, de nem minden épít.


Szerinted a tanítványok belemásztak más könyvek olvasásába? Mindenki össze vissza olvasgatott, vagy csak arra figyeltek amit Jézus tanított az apostolokon keresztül?

Akkor Őket használta fel a Tanításra, az utolsó napokban pedig kijelölt egy rabszolga osztályt az eledel kiosztására.

Ők egységesen egyfélét tanultak és tanítottak, és ezért volt egy hit egy tanítás.

Ezért volt egységes és jól szervezett Isten népe akkor is és most is, és béke van közöttük,


Nem véletlen van ennyi vallás, meg hit, holott Egy tanításnak és hitnek kellene hogy legyen.

Mindenki azt gondolja, hogy Isten szent szellem személyenként irányít embereket.

Nem kedves Barátom. az tény, hogy a szent szellem képesítést ad, és jó képességet, de Isten és Jézus is mindig embereket használt fel a nép a nyáj tanítására


Ha úgy gondolkodnánk a biblia tanításáról ahogy a többiek, akkor mi is gyülekezeten belül össze vissza beszélnénk, és gondolkodnánk, mondván nekem a Szellem ezt mondta, neki meg azt. Ilyen meg nincs.


Ha megnézed a Biblia összességét, minden korban voltak emberek akiket Isten képzett hogy a népét irányítsa, és nem egyénenként mindenki a saját feje után megy.

Ha Isten vagy jelen esetben Jézus kinevez egy osztályt vagy ember csoportot a nyáj terelgetésére, akkor arra kell menni, mert bár személyesen is támogat egyéneket a szent szellem de a Tanításban a szolga osztályt használja fel az egységes helyes tanításra.


Katy Weaver

2014. márc. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Rabszolgának tartjátok magatokat? Az én Bibliám engem Osten hyermekének jív. Ki állítja rólatok, hogy rabszolgák vagytok? Jézus ilyet soha nem állított. Nem lehet, hogy a ti irodalmatok a tévtanítás? Kézus maga nevezte ki az apostolatait, a ti vezetőik pedig önmagukat nevezték ki. Ez nem ugyanaz.
2014. márc. 10. 10:59
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem olvashatnak más írásokat, mert azok tévtanításokat tartalmaznak!
2014. márc. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö!

Szóval "Jézus ilyet soha nem állított"?


(Máté 6:24) „24 Senki sem szolgálhat rabszolgaként két úrnak; mert vagy az lesz, hogy az egyiket gyűlöli, és a másikat szereti, vagy az, hogy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti. Nem szolgálhattok rabszolgaként Istennek is, és a Gazdagságnak is.”


(Róma 6:15, 16) „. . .! 16 Nem tudjátok, hogy ha valakinek mindig rabszolgaként mutatjátok be magatokat, hogy engedelmeskedjetek neki, akkor rabszolgái vagytok, mivel engedelmeskedtek neki: vagy a bűnéi a halálra, vagy az engedelmességéi az igazságosságra?”


(Kolosszé 3:24) „. . .. Rabszolgaként szolgáljatok az Úrnak, Krisztusnak.”


(1Tesszalonika 1:8–10) „. . .. 9 Mert ők maguk számolnak be róla folyton, hogy miként mentünk be közétek először, és hogyan tértetek az Istenhez bálványaitoktól, hogy rabszolgaként szolgáljatok egy élő és igaz Istennek, 10 és hogy várjátok az egekből az ő Fiát. . .”


Nem lehet, hogy te nem ismered apszolut a saját bibliádat, és mégis akarsz pattogni?

2014. márc. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd az én anyukám valamikor katólikus volt, apukám református.


Tehát természeretesen ismerjük mit tanítanak más vallások.


Hogy tudnánk az emberekkel beszélgetni, ha nem tudnánk minek hisznek?


....és akiket érdekel /azokat keressük/ megmutatjuk nekik az ö saját Bibliájukból, mi az igazság.


Ha akarják elfogadják, ha nem nem.


Mi a Tanúk, olvassuk az encyklopédiákat, ismeretet szerzünk a történelemröl, az archeológiáról, a tudományról.


nem akarok dicsekedni, de egy Tanú többet tud még a Katólikus Encyklopédiából is mint más.


Katy

2014. márc. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Hogy tudnánk az emberekkel beszélgetni, ha

nem tudnánk minek hisznek?"


Ez egy tök jó érv, és én is ezt fájlalom a legjobban a tanúkban, hogy szerintem a többség nem ilyen. Rengetegszer állítottak már meg az utcán (lévén, hogy a közpuntjuk mellett lakok, no meg egyébként is), és ugye mindig jött a kérdés: te hiszel Istenben? Mondtam igen. Ekkor elkezdtek a bibliáról beszélni és abból idézgetni (vagy volt, hogy egyenesen rákérdeztek, mely felekezethez tartozom) és ilyenkor mindig elmondtam, muszlim vagyok. Kb. 80%-ban elköszöntek ilyenkor és ott hagytak. Ezzel nincs is bajom, de a maradék 20-ban úgy próbálták meg elmagyarázni, hogy rossz dologban hiszek, hogy fogalmuk sem volt mi az az iszalám! (Olyannal még nem találkoztam aki minimális ismerettel is rendelkezett volna a témában, pedig a világon több mint 1milliárd muszlim él.)

Egy megtörtént beszélgetés:

-Akkor te hiszel Istenben?

-Persze, muszlim vagyok :)

-(fél perces csend után) Nekik van Istenük?

-(döbbent arccal) Igen, ugyan abban az Istenben hisznek, mint a keresztények, ... (itt folytattam volna, de közbevágott)

-Biztos nem! Nem hihetnek a mi Istenünkben!

-De! Ábrahám Istenében, aki megteremtette a világmindenséget, Elhívta Mózest, Józsefet és a többi prófétát...

-Akkor sem a mi Istenünkben hisznek!

(ekkor megérkezett egy férfi tanú, megkérdezte miről beszélgetünk és elmondtam, muszlim vagyok. megint jött a nagy csend, majd vidám arccal, mint aki rájött honnan is ismerős neki ez a szó, megjegyezte):

-Ja, ez az a vallás ahol terroristák vannak és robbangatni kell!

(itt elkezdtek ketten beszélgetni arról, ki milyen terrorcselekményről hallott a közelmúltban.)

Hát otthagytam őket :)

És sajnos számos ehez hasonló beszélgetés van már a hátam mögött tanúkkal... :(

2014. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 sandor76 ***** válasza:

Van egy jo par alaptanitas a Bibliaban,amit meg kell tenni ahhoz,hogy azt mondhassuk magunkrol a helyes uton jarunk.

A leszembetunobbeket nem nehez eszrevenni,csak a legtobb vallas nem akarja.

Ahhoz nem kell olvasni egy egyhaz tanitasat,hogy lassam mit tesznek a hivei.

Nagyon is bizunk a szent szellem vezeteseben,most is es ezutan meg jobban fogunk,innen latszik hiaba emberi vezetoink vannak,megsem ok valasztjak sajat magukat.

Ellenben ez nem mondhato el mas vallasokrol.

2014. márc. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha ez a válasz nekem jött, megkérdeznélek mit tesznek az iszlám hívei. Mert ha a terrorizmussal jössz, az olyan mintha én a kereszténységet a búcsúcédulával, az inkvizícióval, vagy a jelenlegi katolikus tanokkal azonosítanám. Pedig azt te is belátod szerintem, hogy ennek a kereszténységhez semmi köze. Ahogy az én vallásomban is vannak ágazatok, sem a keresztény egyházakat, sem az iszlám egyházakat nem lehet egy kalap alá venni... Ha azzal próbálnálak áttéríteni, hogy elmondom mekkora badarság a katolikus szemlélet, azzal mennyire győznélek meg? Vagy úgy próbálnék veled vallásról beszélgetni, hogy megkérdem a kereszténységnek van-e Istene, esetleg isteneik? De anélkül, hogy tudnám, azt mondom az hülyeség, és amit te állítasz a vallásodról/tanításairól, az nem is igaz...
2014. márc. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es!


Tudod, itt Romániában, és Magyarországon sem nagyon találkozunk muszlimokkal, én például sosem beszélgettem és nem is találkoztam muszlimmal. És valoszinüleg én sem nagyon tudnák hirtelen mit szólni rá.

De az én elsö néhány kérdésem az volna, hogy "mi a muszlim vallás lényege? Miben hisztek? Vártok-e valamit? Miért gondolod, hogy az igaz valláshoz tartozól?"


És ezeket nem csak úgy irtam, tényleg kiváncsi volnék több okból is, ezért nagyon szivesen fogadnám, ha válaszolnál ezekre, irnál néhány szót a vallásodról a te szemszögödböl!

Köszi elöre is!!!

2014. márc. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!