Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti miért hisztek Istenben?

Ti miért hisztek Istenben?

Figyelt kérdés
2014. márc. 10. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Mert van humorérzéke! Megteremtett, hogy hibázzak a szabad akaratomból, azután büntetget, mert hibáztam...
2014. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
32%

En egyreszt elvbol hiszek, hiszen Jezus letezeset, csodateteleit tortenelmileg is bizonyitottak, tobbszor is, es honnan lenne Neki ereje csodakat tenni, ha nem egy felsobb valakitol?

Meg szerintem eleve kell hogy legyen valami alapja az eletunknek. Ertekrend, hogy mi szerint eljunk mihez tartsuk magunkat.

Meg alapelv hogy megis ez a hatalmas vilag hogy alakult ki?

Egyszercsak fogta magat egy egitest, bummbumm es lett egy fold, emberekkel, akik ugye darwin bacsi szerint a majmocskakbol alakuktak ki , lettek oxigénmolekulák, lett troposzféra, exoszféra, lett tobbmillio allatfaj, diszlokacios metamorfózis es melysegi magmas erckepzodes?

Tul nagy, tul szep, es tul osszetett ez a vilag ahhoz hogy csak ugy magatol kialakuljon...

Masreszt meg, hat a hit, az egy annyira kezzel foghatatlan dolog, hogy honnan van, miert van...

Azt mondanam, hogy ez Isten ajandeka, de nincs kedvem vitaba bonyolodni #1-tipusokkal...


Nem itelem el azt aki nem vallja a vallasomat, de melyen szanalmas az, aki barmely vallast parodizal.

Alap kultura tiszteletben tartani mas ember nezeteit.


#1... Ez neked szolt.

Amugy meg hogy vam-e Isten... Ha vicces kedvemben lennek azt mondanam, majd ha meghaltunk meglatjuk.

2014. márc. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Kedves hozzám szóló válaszoló! Sajnos nem paródia, hanem nagyon komoly logikai konzekvencia! Másik dolog: Jézus történelmileg annyira bizonyított - ha foglalkoztál volna vallástörténelemmel - , hogy a megváltót, a szeplőtelen fogantatást a 12 apostolt már a sumerok is megemlítették 6-8 ezer évvel korábban, mint ahogyan ezt a papirusztekercseken megírták!


Utána kell nézni, mert ez is bizonyított! Azután lehet gondolkodni, bár ezt a vallás sohasem javasolja - egyik sem -, csak azt, hogy feltétel és gondolkodás nélkül higgy el mindent! Ennyi és nem több, mert nem szeretek olyan dolgokról vitatkozni, amelyeknek a vitapartnerem nem járt tüzetesen utána és csak egyetlen forrásból ismeri a történelmet. Igaz, így sokkal kevesebb az ellentmondás, bár így is akad számtalan!


Ennek ellenére mindenkinek tiszteletben tartom a hitét, remélem hasonlóan gondolkodnak azok is, akikétől eltér!

2014. márc. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2014. márc. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

@20:35


Kent Hovind videóival két probléma van:


1. Az érveit már darabokra szedték itt a fórumon, ebből pedig azt vonhatjuk le, hogy csak azok az emberek hisznek neki, akik nem tanultak tudományokat, illetve nem értenek hozzá. Hovind érvei ugyanis az ilyen embereknek logikusnak tűnnek.


2. Hovind törekvése, hogy a teremtést tudományosan bizonyítsa, ellentmond a Bibliának. Az újszövetségi Szentírásban ugyanis arról olvasunk, hogy a teremtést hit által tudjuk elfogadni (Zsid 11,3). Tehát tudományos bizonyítás kizárva.

2014. márc. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2014. márc. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
sztem nem lehetetlen a tudományosság. Hisz persze hit által értjük meg ez valóban igaz de az nem jelent kizárolagosságot. Mert mivel a termtett világ függ Istentől már látható formában is, a láthatatlanbol való előállás aktusara vonatkozik a hit, emiatt a természetesség vizsgálata is bizonyitó lehet. Ha minden Isten dicsőségére lett teremtve ahogy a Jelenések pl arrol is szol h az összes létező állat Istennek ad dicsőséget, akkor ezek a természetes jegyek magukban hordozzák a láthatatlan dnst, ez pedig fizikálisan de nem a metafizikai ráutaltság nélkül realizálodik
2014. márc. 11. 08:19
 8/11 KZitus ***** válasza:
100%
Mert meggyőződtem róla, hogy létezik :)
2014. márc. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Mert ha logikusan végiggondolsz mindent ami csak létezik, minden tudományágat és abszolút mindent a végén úgyis mindig Isten lesz ott.

Mert ha hagyjuk, hogy Isten Dolgozzon az életünkben akkor magunk megbizonyosodunk arról, hogy Ő van.

Mert Isten az Igazi és Ő úgy teremtett, hogy higyjünk benne csak a sátán legnagyobb hazugsága az, hogy elhitette sokakkal, hogy ő nem létezik.

Mert ha közeledsz Istenhez Ő is közeledni fog hozzád.

Kell ennél több :)?

2014. márc. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Mert mindig is érdekelt, hogy mi az igazság a létezéssel kapcsolatban. Így összeszedtem mindenféle anyagot, és eldöntöttem elindulok a nulláról. Adott ez a világ. Magától alakult ki, vagy tudatosan lett létrehozva? Itt rájöttem, hogy az evolúció voltaképp semmi megcáfolhatatlannal nem bizonyítható, és a vége az intelligens tervezéshez vezet. Tehát alkotva lettünk. Akkor egy vagy több alkotónk volt? Mivel a demokrácia szerintem egy önpusztító rendszer, a világunk pedig még mindig működik, és csodákkal teli, arra a következtetésre jutottam, hogy ha voltak is "segédek" kellett egy vezetőnek/főnöknek lennie. Ha pedig volt valaki aki egy ennyire bonyolult és gyönyörű világot megteremtett, akkor nemhiszem, hogy utána csak úgy magára hagyta volna, mert az teljesen logikátlan lenne, márpedig aki egy ilyen világot létrehozott az csakis egy logikus és racionális lény lehetett, úgyhogy oda a deista nézet is. Tehát van valahol EGY teremtő, aki kapcsolatba próbál lépni az emberekkel, de mivel észrevehetően nem csak úgy a hangosbemondóján beszél, valami más utat választott. Erre 2 lehetőség van: vagy mindenkihez személyesen szól, vagy a kiválasztott emberein keresztül mindenkihez. Szerintem mind a kettő egyszerre kell, hogy érvényesüljön, azaz voltak kiválasztott emberei - próféták. Ha már idáig eljutottam nem tudom figyelmen kívűl hagyni Jézus személyét. Rengeteg mindent hagyott ránk, így elkezdtem az ő életét tanulmányozni. Arra a következtetésre jutottam, hogy amit ő tanított, az egyezik a "logikus istenképpel", de valami nem oké. Hisz sehogy sem jön ki a "szentháromság", erre Jézus maga is többször rácáfol. De az életét elnézve vitathatatlanul hatalommal bíró személy volt, csodákat tett, tehát Isten embere volt, mégsem Isten volt. Azaz Jézus egy próféta volt. Midőn ezen megállapításomra gondoltam, elkezdtem tanulmányozni az általam egyetlen ismert monoteista vallást, amelyik Jézust prófétának tartja, így hát Elolvastam Mohamed életét 5 külön írásban is, és a Koránnak is "nekiestem" már, de jelenleg a legvalószínűbb útnak tartom, bár van még néhány kételyem...
2014. márc. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!