Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mért támadja a média ilyen...

Mért támadja a média ilyen erősen a muszlimokat?

Figyelt kérdés
Londonban éltem az elmúlt egy évben, és bármikor ha újságot olvastam, legalább 1 iszlám ellenes cikk volt benne. Manapság sajnos a gyilkosságok minden naposak, de ha azt egy fehér teszi aki keresztény, nincs megemlítve hogy ő keresztény volt, ellenben ha egy példáúl egy arab akkor a főcímben nagy betüvel van: Ismét gyilkolt egy muszlim...
2014. márc. 11. 13:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
79%

Na igen, utolsonal pont!

A muszlimokkal nem azert van baj mert a poljtika es media krealja az egeszet, hanem mert ok maguk ilyenek! Erdekes, a Lengyelekkel miert nincsenek problemak? Pedig sokan vannak, nagy kozosseg. Mert ok Europaban tudnak Europaiekent viselkedni!

Nezzuk meg, a 2010-es nagy londoni zavargasokat kik gerjesztettek, kik voltak tulnyomo tobbsegeben az utcakon torni-zuzni, rabolni? Hat nem a sved, de nem is az olasz bevandorlok, hanem a muszlimok.

Aki szerint ezt a media krealta es nincs semmi alapja az nem tudja mirol beszel! Az arabokat meg a ugy sem sok valasztja el a ciganyoktol, mar az eletmodjukat illetve, de pl nem veletlen a az sem hogy Becsben a Torok negyed a legnagyobb getto.

Azok a nok meg akik muszlimokkal jonnek ossze altalaban azert vedik oket mert Europai pasi rajuk sem nezett, a muszlimok egy reszenek meg tok mindegy hogy milyen a csaj, csak legyen EU-s utlevele es hajlando legyen hazasodni. Rengeteg ilyen esetet lattam mar, a buta naiv csajok meg nem lattak a rozsaszin kodbol, mondvan hogy "eljott ertem az arab herceg, most aztan ha kell csadorba fogok lemenni a boltba is es akkora muszlim leszek hogy huu". Aztan az elso pofonok utan meg amikor a pasi a wc melle dobalja a szaros papirt jonnek a kerdesek a GYK-n hogy "ez most akkor mi?".

2014. márc. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"A media a legjobb fegyver az agymosasra . Szetbomlasztjak a csalàd szentseget es a nemzeten beluli osszetarto eroket mint a vallast es a nacionalista osszefogast."


Az USA erősen keresztény (protenstáns egyházak templomai egymást érik), még a demokrata elnök is templomba jár, család és nemzet fogalma erősen él, imádnád.


"Es jon kepbe az Iszlam ..eros az osszsfogoerejuk es elutasitjak a kapitalizmust"


Bár tény hogy máshogy működik egy iszlám bank, mem utasítják el a kapitalizmust, éppenséggel több elemet is tőlük vett át Európa: [link]


Az más kérdés hogy kamatot elvileg nem szedhetnek, de ne félj megoldják, hiszen haszon nélkül ki adna pénzt bárkinek? Ha te adnál, akkor küldj üzenetet, és vegyük fel a kapcsolatot. :-) Pl. ha beteszed a pénzed az iszlám bankba, akkor nem kamatot kapsz, hanem "ajándékot", ha kocsit akarsz venni, akkor a bank veszi meg, majd magasabb áron adja el neked kamatmentes részletre, stb. alább idézetek innen:


[link]


Mivel nem szedhetnek és fizethetnek kamatot, az Iszlám bankok tulajdonképpen befektetési alapokként mûködnek, ahol a profitot és a veszteséget egyaránt megosztják a beruházók. Ez a gyakorlat azonban teret enged a spekulációnak, ezért a lényegében befektetési alapokként mûködõ bankok, igen óvatosak befektetési politikájukban.


...


Az egyszerû kisbefektetõ számára a banki szolgáltatás a következõképpen néz ki. Ha valaki bankba szeretné tenni a pénzét, a vadija, vagyis a "megõrzés" szolgáltatást veszi igénybe. A befektetõ befizeti pénzét a bankba, ezt követõen részenként vagy egészben felveheti az összeget, amely fölött a bank még ajándékot, hibahot ad, cserébe a bizalomért, hogy a befektetõ a bankra bízta a pénzét.

Ha valaki vállalkozásához keres hitelt, musarakahért, vagyis "részvételért" kell a bankba mennie. Ebben a konstrukcióban a bank tõkét ad a vállalkozónak, majd, ha elindult az üzlet, a visszafizetett összegen felül elõre kialkudott mértékben osztoznak a profiton, a veszteséget szintén közösen viselik. Amint a vállalkozó visszafizette a teljes hitelösszeget, kizárólagos joga lesz a profitra. Az efféle közös vállalkozásoknak még számos formája van, ahol különböznek a kockázatviselé s arányai.


...


Hitel helyett a bank veszi meg a kocsit, és felárral adja tovább – részletre

Az egyszerû áruhitelre is létezik vallásilag megfelelõ megoldás. Autó vásárlásakor Európában a szokásos gyakorlat az, hogy a hiteligénylõ a felvett összegbõl megveszi a kocsit, majd fizeti a részleteket. Az Iszlám által jóváhagyott gyakorlat egy kicsit bonyolultabb. Miután a vevõ kinézte a kocsit, a bankba megy, amely saját magának vásárolja meg a kocsit, és felárral, részletre eladja a vevõnek. A részletek elmaradása esetén nincs büntetõkamat, de a bank csak akkor írja a vevõ nevére a jármûvet, ha az már az utolsó részletet is kifizette, így bármikor lehetõsége van visszavenni a kocsit, ha akadozik a részletek visszafizetése.

2014. márc. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Ajánlom mindenkinek a 19-es hozzászólást innen: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__5..


"Az én párom is félig arab, így szeretném megosztani veled a tapasztalataimat. [...] Páromat az egyetemen ismertem meg, hozzá kell tenni, hogy neki nem sok köze van az arab kultúrához [...] ő teljesen európai kultúrában nőtt fel, együtt is élünk, így már az elején tisztáztuk a bizonyos fontos kérdéseket így pl. monogámia, csador mellőzése, stb. [...] VISZONT!!!


Vannak arab barátai, akik nem Európában születtek, hanem Algériában (párom családja is onnan való, bár ő még csak nyaralni volt ott, nincsenek már ott rokonai). Néha meghívtak minket vagy mi hívtuk meg őket, és bizony, amit ott látok, az megdöbbentő, teljesen sokkoló.


A feleségeik (mert ugye ott mindenki házas, van csajszi, aki 18 éves még csak, de akkor is megesküdtek, meg is kaptam már a lánytól, hogy ahogy mi élünk, az paráznaság) teljesen el vannak nyomva, szó nélkül kell tűrni, hogy úgy beszélhetnek velük, mint a kutyával. Ha egy társaságban a nő véleményt nyilvánítana egy férfias témában (értsd pl pénz), az halálos bűn lenne, ők ezt úgy fogják fel, hogy akkor a nő megalázta őket, és nem tudom, milyen büntetés jár ezért ha kettesben maradnak, de bele se merek gondolni. A házimunka kizárólagosan a nő feladata, ha pl olyanra megkéred, hogy kérlek vedd le a sáros cipődet, mert felmostam, az szintén a megalázás kategória. A férfinak természetesen alanyi joga félrelépni, ha ez megtörtént erről nem köteles beszámolni, ha mégis megteszi nincs jogod számon kérni. Gyereket kutya kötelességed szülni neki amikor csak akarja (ha 16 évesen mentél hozzá, akkor akkor) és amennyit csak akar, tehát akár 5-6 gyereket is, neked ebbe abszolút nincs beleszólásod.


Még estig is sorolhatnám, amit velük kapcsolatban tapasztaltam, de hidd el, az arab területekről származó (ott született) emberek iszonyatosan fanatikus, korlátozott, himsoviniszta nézeteket vallanak, amit senkinek nem kívánok. Egy ideje nem is nagyon járunk velük össze, mivel ilyeneket mondtak rólam(a jelenlétemben!), hogy én egy k**** vagyok, meg mennyire megalázom a páromat azzal, hogy dolgozni járok, meg fedetlen hajjal járok az utcán, illetve nem tudják megérteni, hogy miért hagyja, hogy olyan dolgokról véleményt alkossak, amikről nincs jogom (hatalmas dolgok, pl hogy mennyire tetszik egy új telefon de sajnálnám rá a pénzt mert horror az új ára)."

2014. márc. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Sajnos a világban, és itt Magyarországon is nagyon sok a muszlim ellenes ember. Negatív, hamis dolgokat mondanak a muszlimokról, az iszlámról. Meg úgy tesznek, mint ha a keresztények bűntelenek lennének.. Itt Mo.-n pl. sajnos nincs sok muszlim, nem is tesznek semmi rosszat (máshol sem), de akkor is terroristáknak nevezik őket (személyes tapasztalat). Igen, a keresztények is gyilkolnak, és ez az igazság. Több keresztény gyilkosság van, mint muszlim..még a végén kiderülne, hogy a keresztények a “terroristák.“

Üdv: egy muszlim lány.

2014. ápr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Apropó: [link]


"A lányát vitte női körülmetélésre, amikor letartóztattak egy harmincnyolc éves nőt a londoni Heathrow reptéren, írja a Guardian. A brit nő egy tizenhárom éves helyi lányt hozott Sierra Leonéból. A nőt a brit rendőrség letartóztatta, a gyereket védelembe vették.

A női körülmetélés egyes iszlám közösségekben szokás, de egyre inkább szorul vissza."

2014. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!