Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell a facebookon...

Miért kell a facebookon imádkozni? Hogy lássák az emberek milyen "buzgó vagyok"?

Figyelt kérdés

Máté 6:6

6 Te pedig a mikor imádkozol, menj be a te belsõ szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván.


Mostanában egyre többet gondolkodom azon mi értelme a facebookon imádkozni,úgy értem egyre több ember imádkozik a facebookon "Ó köszönöm Istenem meg annyira szeretlek Úram".

Ha az Úrnak szól miért írják ki a netre ?Hiszen a kimondott szavaknak ereje van,mit használ ha az emberek előtt a neten imádkoznak.

Mindig ez az ige jut eszembe.


"Amikor imádkoztok, ne legyetek olyanok, mint a képmutatók, akik szeretnek a zsinagógákban és az utcasarkon megállva imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony, mondom néktek: megkapták jutalmukat. Te pedig, amikor imádkozol, menj be a belső szobádba, és ajtódat bezárva imádkozzál Atyádhoz titokban; Atyád pedig, aki látja, amit titokban teszel, megfizet neked."


Máté evangéliuma 6:5-6

Most nem a keresztény témájú képekkel van a bajaom vagy idézettekkel hanem a képmutatással.


Nem jól látom ?Vélemények?



2014. márc. 12. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok vallásos, én úgy látom hogy ezek az emberek csak simán feltűnési viszketegségben szenvednek akik meg akarják mutatni amit te is említettél, hogy "milyen buzgó vagyok"


Plusz az az ember az ismerősi körömből aki ilyet csinált (mert volt egy ilyen) inkább csak álszent volt. Folyamatosan hazudott és nem volt valami becsületes, volt hogy a feleségét is megütötte mert isten megbocsájtja, de minden vasárnap ott volt a templomban mert ő "milyen buzgó"

2014. márc. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ez a hobbija vagy mindene az illetőnek (esetleg így akar bevágódni/manipulálni másokat, vagy így nyugtatja magát valamitől).

Sokan szeretik megmutatni magukat a világnak, a saját ízlésüknek megfelelően. Szeretik kiírni magukból, amit éreznek, gondolnak. (ennek nem csak barátkozás lehet az oka).


Egy gyönyörűen megfogalmazott imát bárki megoszthat, mert meg akarja osztani az érzéseit vagy megmutatni, hogy na így kell imát írni :D Van aki elmeséli, hogy elütötte egy úthenger, de semmi baja nem lett, csak a vezetőnek. Ő például dicsekeszik, hogy milyen erős:)


Például én miért linkelek most neked ide ezt a zenét?

http://www.youtube.com/watch?v=zYGmp-4fKzg

2014. márc. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is küldök neketek valamit :)


https://www.youtube.com/watch?v=5qjVRdYt04c

2014. márc. 12. 14:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt a videót már láttam, szerintem nagyon jó. Nem hinném, hogy imádkozásnak lehet nevezni azt, amikor valaki kiír egy ilyen "idézetet". Ha már leír egy sor egész imát, akkor az már talán nevezhető annak, de amikor valaki csak annyit leír, hogy "Szeretlek Istenem" az még szerintem nem egyenlő az imádkozással.


Szoktam én is sokszor mondogatni (nem FB-n), hogy "Hallelujah!" -mert éppen boldog vagyok vagy mert érzem Isten szeretetét (máshogy nem tudtam megfogalmazni), de szerintem ettől ez még nem nevezhető imának, csak egyfajta "jelzésnek" mondjuk... :)

2014. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hmm, már ott is kell? Nem is tudtam.
2014. márc. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem kell,de sokan vannak akik ebből rendszert csinálva rendszeresen a facebookon gyakorolják a hitüket,nem hinném,hogy Istent dicsőitik,inkább egy tekintély kiépítése a cél és a sok like.
2014. márc. 13. 08:48
 7/8 Mulder614 ***** válasza:
Jó a megálapitásod, az ima adománya nem közösségi oldalakra való. Sérti azt ami szent.
2014. márc. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen hiába mondja Jézus,hogy menj be a belső szobádba és titkon imádkozz ezeket az se érdekli hosszasan imádkozók az utca sarkon képmutatás akármilyen szép az ima a dicséret Istennek szól nem embereknek tetszelegni mert az ilyenek megkapták jutalmukat:Az emberek dicséretét és Istentől nem fognak érte jutalmat kapni akármilyen szépen hosszasan imádkoznak az embereknek,hogy lássák őket.
2014. márc. 13. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!