Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények segítség?

Keresztények segítség?

Figyelt kérdés

Önfertőzést követtem el...(maszturbáció)

Vajon Isten megbocsájt?

Már csak, hogy megígértem neki leszokom róla de nehezen megy...MEGÍGÉRTEM

Sokszor csalódást okoztam Neki..

többször elestem! Köszönöm a segítséget

Kérlek ne írjatok ide nem illő írásokat

Köszi



2014. márc. 12. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Én is keresztény vagyok. Tehát ez máris ide illő. Továbbá ismerek katolikus papot aki a lakhelyétől 60 km-re nővel él gyakorlatilag. Akkor vajon ő is folyton azt kérdezi hogy Isten megbocsát-e neki? Elárulom hogy nem kérdezi. Hanem egyszerűen nem hisz Istenben. És ezt ő maga mondta.
2014. márc. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Istennek semmi dolga nincs a farkaddal, alapvetően nem egy kukkoló, hogy azt nézné a heverő alól, hogy ki nyúl magához. Ha jó volt, folytasd nyugodtan. De ha lelkiismeretfurdalást okoz, akkor hagyd abba, annyit nem ér meg.
2014. márc. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

a keresztyének nem tudnak segíteni, csak Isten. Kérd Tőle, hogy szabadítson meg a parázna gondolatoktól. Ha szívből kéred, Isten megbocsát. És ne ígérj olyat, amit nem tudsz betartani(és ezt bizony nem fogod tudni).


És amúgy miért önfertőzésnek hívod??

2014. márc. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

utána néztem így mondják magyarul, a maszturbáció az latinul van:)

masturbacio- önfertőzés


Azt gondoltam más is küzd ilyen vagy hasonló problémával és tanácsra vártam....

2014. márc. 12. 16:29
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Figyelj kérdező, tanácsot kaptál, legfeljebb nem olvastad el. Önkielégíteni meg persze, hogy minden egészséges ember szokott fiatal korában. Kivéve, akinek hiányzik a keze pl.
2014. márc. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Ez teljesen természetes dolog. Fiatalon (és később is, ha valamiért nincs lehetősége nemi kapcsolatra az embernek) ezzel mindenki él. Épp az a butaság, hogy bűntudatot nevelnek az emberekbe, azok, akik épp a szeretetről prédikálnak. Inkább el kellene magyarázni - gondolom fiatal vagy - ennek a hátterét, okait, hogy tele az ember szexuális feszültséggel, kamasz korában szinte csak erre tud gondolni. Sokkal de sokkal károsabb, ha visszafolytja valaki az ösztöneit és bűntudatban él. Nyugodt lehetsz hogy valószínűleg maga a pápa is maszturbált fiatalabb korában - nem lehetetlen hogy még ma is - egy egészséges embernél ez egy teljesen természetes dolog.
2014. márc. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Van párod? Ha nincs, akkor nincs nagy baj.

Ha van, és nem kérdezted meg előtte, hogy ő is akar-e szexelni, akkor ejnye. Tőle is bocsánatot kell kérned.

Ha a lelkiismereted szerint bűnt követtél el, akkor kérj bocsánatot Istentől. Ő mindent megbocsát.

2014. márc. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A fogadalmad megszegéséért is kérj bocsánatot Istentől.
2014. márc. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező én csak azt tudnám ajánlani, hogy menj el egy keresztény gyülekezetbe, ahol meg tudják normálisan válaszolni a kérdéseidet... és természetesen olvass Bibliát minden nap! :)


Isten áldjon!

2014. márc. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 KZitus ***** válasza:
33%

Szervusz


Gondolom nem csak keresztények, de keresztényi segítséget is kérsz. Elküldök neked egy cikket, amely a támáról szól és több Biblián alapuló tanácsot ad.


Hogyan tudok felhagyni a maszturbálással?


„Nyolcéves koromban kezdtem maszturbálni. Később megtudtam, hogy mi a véleménye az önkielégítésről Istennek. Borzasztóan éreztem magam, ahányszor csak engedtem a kísértésnek. »Hogy is szerethetne Isten egy ilyen alakot, mint én!« – gondoltam magamban” (Levente)


TIZENÉVES KORBAN a szexuális vágyak különösen felerősödhetnek. Emiatt lehet, hogy maszturbálni kezdesz. Sokak szerint ez nem nagy ügy. „Senkinek sincs baja belőle” – mondják. Azonban van egy nyomós ok, amiért óvakodnunk kell ettől a szokástól. Pál apostol ezt írta: ’Öljétek meg testtagjaitokat a nemi vágyakozás dolgában’ (Kolosszé 3:5). A maszturbáció nemhogy nem segít elfojtani a szexuális vágyakat, hanem inkább felfokozza. Vizsgáld meg a következő pontokat:


● Az önkielégítés teljesen énközpontú magatartást sugall. Maszturbáláskor a személy a saját testével van elfoglalva.


● A maszturbálás azt idézheti elő az emberben, hogy a másik nemet a szexuális kielégülés puszta eszközének tekinti.


● A maszturbáció önzésre vall, az önzés pedig megnehezíti, hogy egy házasságban kielégítő legyen a nemi kapcsolat.


Ahelyett, hogy maszturbálással kielégítenéd a benned felgyülemlett szexuális vágyakat, inkább tanulj meg uralkodni magadon (1Tesszalonika 4:4, 5). Ennek érdekében a Biblia azt a tanácsot adja, hogy kerüld azokat a helyzeteket, amelyek felkorbácsolhatják a szexuális vágyakat (Példabeszédek 5:8, 9). De mi van akkor, ha a maszturbáció rabja lettél? Talán megpróbáltál felhagyni vele, de nem sikerült. Könnyen úgy következtethetsz, hogy reménytelen eset vagy, és hogy nem vagy képes Isten igazságos irányadó mértékei szerint élni. Pontosan így látta magát a fiatal Péter is. „Amikor visszaestem, szörnyen éreztem magam – mondja. – Azt hittem, soha nem fogom tudni helyrehozni, amit tettem. Nehezen ment az ima.”


Ha te is így érzel, ne csüggedj! Nem vagy reménytelen eset! Sok fiatalnak – és felnőttnek is – sikerült felhagynia ezzel a szokással. Neked is sikerülhet!


Amikor gyötör a bűntudat


Mint már említettük, sok olyan személyt, aki rendszeresen maszturbál, bűntudat gyötör. Az ’Isten szerinti megszomorodás’ arra indíthat, hogy felhagyj a maszturbálással (2Korintusz 7:11). A túl erős bűntudat viszont pont az ellenkező hatást éri el. Annyira elcsüggedhetsz miatta, hogy már nem is akarsz harcolni (Példabeszédek 24:10).


Igyekezz hát helyes megvilágításban látni a dolgokat. Az önkielégítés a tisztátalanság egyik formája. ’Különféle kívánságok és gyönyörök rabszolgájává’ tehet, és táptalaja a helytelen gondolkodásmódnak (Titusz 3:3). Ugyanakkor nem tekinthető durva nemi erkölcstelenségnek, mint a paráznaság (Júdás 7). Ezért nem kell arra következtetned, hogy a maszturbálással megbocsáthatatlan bűnt követtél el. A legfontosabb az, hogy ellenállj a kísértésnek, és soha ne add fel a harcot!


Visszaesés után könnyen elkeseredhet az ember. Ilyenkor szívleld meg a Példabeszédek 24:16 szavait: „ha hétszer elesik is az igazságos, fel fog kelni, a gonoszokat azonban elbuktatja a szerencsétlenség.” Egy átmeneti kudarctól még nem leszel gonosz. Éppen ezért ne add fel! Gondold át, mi miatt estél vissza, és törekedj rá, hogy ne kövesd el ugyanazokat a hibákat.


Szánj időt arra, hogy Isten szeretetén és irgalmán elmélkedj. Dávid, a zsoltáríró, aki jól tudta, mit jelent gyarlónak lenni, kijelentette: „Ahogy az apa irgalmaz fiainak, úgy irgalmaz Jehova az őt félőknek. Mert ő jól ismeri formáltatásunkat, megemlékezik róla, hogy por vagyunk” (Zsoltárok 103:13, 14). Igen, Jehova figyelembe veszi a tökéletlenségünket, és ’kész megbocsátani’ (Zsoltárok 86:5). Másfelől viszont azt szeretné, ha dolgoznánk a hibáinkon. Milyen gyakorlatias lépéseket tehetsz azért, hogy fel tudj hagyni a szokásoddal?


Vizsgáld meg, mivel töltöd a szabadidődet. Olyan filmeket és tévéműsorokat nézel, vagy olyan honlapokat látogatsz meg, amelyek felkeltik a nemi vágyakat? A zsoltáríró bölcsen így imádkozott: „Fordítsd el szemeimet, ne nézzenek hiábavalóságot; őrizd meg életemet a te utadon” (Zsolt 119:37).


Tudatosan tereld el a gondolataidat. Egy fiatal keresztény, William ezt tanácsolja: „Mielőtt lefekszel az ágyba, olvass valamit, ami szellemi dolgokkal kapcsolatos. Nagyon fontos, hogy a nap utolsó gondolata szellemi legyen” (Filippi 4:8).


Beszélj róla valakinek. A szégyenérzet megnehezítheti, hogy előhozakodj a témával. De ha beszélsz róla valakinek, akiben megbízol, győztesen kerülhetsz ki a harcból! Így tett egy David nevű keresztény is. „Bizalmasan beszéltem édesapámmal – mondja. – Soha nem fogom elfelejteni, amit mondott. Egy biztató mosollyal az arcán így szólt: »Nagyon büszke vagyok rád.« Tudta, hogy min kellett keresztül mennem, hogy felhozzam a témát. Pont erre a buzdításra volt szükségem, hogy ne keseredjek el, és eltökélt maradjak.


Azután apa felolvasott néhány bibliaverset, hogy megláttassa velem, hogy nem vagyok reménytelen eset. Majd mutatott még néhány bibliaverset, hogy meggyőződjön arról, hogy tisztában vagyok-e a tetteim komolyságával. Azt mondta, hogy vegyem úgy, hogy most tiszta lappal indulok, egy ideig próbáljak meg tiszta maradni, és akkor újra beszélünk a dologról. Azt is mondta, hogy ne törjön le, ha visszaesnék, csak legközelebb törekedjek arra, hogy hosszabb időszakot bírjak ki.” Milyen tanulságot vont le David a történtekből? „Az volt a legjobb az egészben, hogy volt valaki, aki tudta, mi a problémám, és segített nekem.”

2014. márc. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!