Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Most akkor mi van?

Keresztények! Most akkor mi van?

Figyelt kérdés

Lécci csak keresztények válaszoljanak.

Római katolikus vagyok és hallottam olyanokat, hogy a katolikusok úgymond hozzátettek néhány dolgot a valláshoz. Sok dolgot nem is értek. Például, hogy a Bibliában az van, hogy ne imádjunk bálványokat, de a templomok mégis tele vannak szobrokkal. Megrendült a hitem. Nincs egy olyan ága a keresztényeknek, ami Jézus tanításaira és a Bibliára épül fel?



2014. márc. 7. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Nem hiszem el, hogy él még olyan hithű katolikus aki nincs tisztában a katolicizmus történelmével és innen-onnan átvett elemeivel.

Nekem ez inkább művi naivságnak álcázott provokatív kérdésnek tűnik. Bocsi..

2014. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Pedig elhiheted kedves első. A katolikusok nagy része max. a templomban vagy hittanon hall 1-2 dolgot a Bibliából, azt is erősen katolikus teológiával megfűszerezve.

Persze elsőáldozásra és bérmálásra fel kell készülni, de ez is szintén a katolikus hitvallásról szól.

Történelem órán meg sokszor egyáltalán nem jól tanítják vagy nagyon tömören a xy szemszögből az eseményeket.


Kedves kérdező, Isten lényege nem a rituálék és a tárgyak, hanem az erkölcsi tanítás megértése, elsajátítása.

Miben tévednek a katolikusok? Mindenben, amit szentségnek neveznek. (lásd. 7 szentség). Illetve elvárnak olyan dolgokat, amiket nem kellene (pl. böjt, kötelező ünnepek).


De ne aggódj, a katolikus ember nem rossz. Ők is keresztények. Csak vannak dolgok, amiket elég lenne hagyománynak nevezni és nem dogmaként tekinteni rájuk.

2014. márc. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg ága van a kereszténységnek, és mindegyik azt mondja, ők követik csak igazán Jézust. Bár én nem vagyok keresztény, de eléggé ismerem a Bibliát (évekig tanulmányoztam), és szerintem ma Magyarországon az az egyház amelyik az egyik legjobban követi Jézus tanítását a Golgota ( [link] ).
2014. márc. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, én 9 éve tértem meg, azóta rendszeresen tanulmányozom Isten Igéjét és járok közösségbe.Katolikus gimibe jártam, tehát nem vagyok teljesen kívülálló.Sajnos a Szenthagyomány néven sok olyan dolgot belevettek a teológiába, mely nem feltétlenül állja meg a helyét, ha jobban megvizsgáljuk. Ilyen például a cölibátus, a pápai tévedhetetlenség és magának a pápaságnak az intézménye is,illetve a szentekhez való imádkozás csak hogy néhányat említsek. Ennek ellenére úgy gondolom,vannak olyan katolikusok,akik élő hitűek és vannak olyan katolikus közösségek, ahol a hangsúly Jézuson van, de ezt közössége válogatja.Ezt neked kell megtalálni. Szerintem kérdezd meg Istent, hiszen Ő fog neked gyülekezetet mutatni és ha úgy érzed nincs maradásod a katolikus egyházban ne kínozd magad vele, nem követsz el semmiféle bűnt, ha máshova kezdesz el járni. A Golgota tényleg jó hely én is jártam oda sokáig és teológiailag is rendben van, de úgy általában az evangéliumi szabadkeresztény közösségek jobban fókuszba helyezik a bibliai alapokat, az Istennel való személyes kapcsolatot, a megtérést és újjászületést mint a történelmi egyházak.Személy szerint hozzám még a pünkösdi egyház teológiája is közel áll, illetve náluk rengeteg az ifjúsági program, valamint ha főiskolás/egyetemista vagy javasolnám, hogy kerülj kapcsolatba a MEKDSZ-el, amely egy felekezetközi diákszervezet, bibliatanulmányozó csoportjaik, különböző programjaik vannak és megismerkedhetsz keresztény fiatalokkal különböző háttérből.
2014. márc. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sandor76 ***** válasza:

Sok magukat keresztenynek vallo vallasok ,felekezetek vannak,de csak egy helyes es pontos letezhet.

Te magad is utanna jarhatsz,kiszurheted melyek tanitanak a Bibliabol,es kik csak mondjak.

Egy par tanacs segitsegul.

Haboruznak,politizalnak,Balvanyoznak embereket vagy mast,nincs bennuk szeretet.

Jezus nem tanitott ilyet ,ezeket te is tudod.

Ezzel a vallasok 99.9-%-a ki van zarva.

Hogy melyik az igaz te keresd meg,ez a te hitedet epiti,es a megmentesedet is.

2014. márc. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
amiket a templomban látsz, azok Jézust jelképezik, pl. kereszt, vagy róla egy szobor... az Ő maga
2014. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rengeteg van a Reformációtól kezdve, szerintem minden városban van.

És tényleg ez egy tévedés a Katolikusoknál, mert bűn faragott képeket imádni

2014. márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

na, kicsit későn válaszolok, de a szobrokat is említve.

nem azokat kell imádni... a Szenteket sem imádjuk, őket is csak tiszteljük.

a szobrok, festmények még a szegények bibliájaként működtek, de azért, mert manapság a legtöbben olvasnak dobjuk ki? díszeknek hívják őket. különböző építészeti korszakok maradványai a díszes templomok. láthatsz teljesen dísztelen katolikus templomot is.


a római katolikus vallás Jézus tanításaira épül.

nyisd ki a bibiliát, kövesd, ami benne van. meglátod, hogy, ami zavar, nem sok alappal rendelkezik.

ha megrendült a hited, keress fel egy papot, legyen lelkivezetőd, ne gyakorik kérdéseken kérdezz, mert ott nem kapod meg a választ.

csak Istentől kaphatod meg.

2014. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!