Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Már egészen kicsi korom óta...

Már egészen kicsi korom óta küszködök homoszexuális vágyakkal, imádkozok Istenhez mindennap hogy heteroszexuálissá vágyak, de nem segít, pedig mindent megcsinálok. Mit tegyek? 22/f

Figyelt kérdés
Miért nem segít Isten?

2014. márc. 15. 14:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
75%
Fogadd el magad. Mást nem tehetsz.
2014. márc. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem létezik hogyan segítene? Ahelyett, hogy ostoba mesék miatt tönkreteszed az életed, inkább próbálj meg boldog lenni.
2014. márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
21%

Amíg a főoldalon van a kérdés, addig a trollok mindig belevauznak...


Ki tudod kerülni a kisértéseket? Apád szeretett? nem csak apapotlékot keresel?

2014. márc. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
38%

"Miért nem segít Isten?"


Mert nem létezik. Az első lépés a "problémád" feloldásához ennek felismerése.

2014. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
77%

#3: "Ki tudod kerülni a kisértéseket?"


Ha valakiben nincs homoszexuális hajlam, annak nem kísértés egy másik férfi. Nem attól lesz vki homi, hogy az apja szerette-e vagy sem.


Ne imádkozz, hanem helyette önismeretet gyakorolj.

2014. márc. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 A kérdező kommentje:
Apám és anyám egyformán szeretett, legjobb gyerekkorom volt.
2014. márc. 15. 15:49
 7/67 anonim ***** válasza:
90%

ez nádasdy ádám beszédéből van, lehet jót tenne elolvasnod:

"Fogalmam sincs, mi a célja a Jóistennek azzal, hogy minden generációban 4 % körüli homoszexuális szaladgáljon, de — ahogy a püspök úr nemrég (más összefüggésben, de nagyon szépen) mondta: — a legjobb, ha belenyugszunk az Ő akaratába. Vagyis hogy minden generációban, minden országban, minden 25-ödik ember meleg.

Ami nem jelenti azt, hogy úgy is él. Nem könnyű melegnek lenni: plusz teher az, amit cipelni kell. Mintha a kiránduláson minden 25. gyereknek jóval nehezebb volna a hátizsákja. De ha egyszer fölcipelte a hegytetőre, joggal lehet büszke magára. Ezért jó melegnek lenni. Teljesítmény. Tudom, ez furcsán hangzik, hiszen senki sem akar meleg lenni, a melegséget senki sem választja. Majd bolond lenne egy lenézett, kigúnyolt csoport tagja lenni, ha volna más választása. Az él meleg életet, aki kénytelen belátni: nincs más útja. Akinek az örömhöz, az őszinteséghez, a méltósághoz csak ez az út vezet.

Vannak olyanok, akik ezt nem tudják vagy nem merik vállalni; még olyan férfi is van, aki roppant akaraterővel, esetleg pszichológusi vagy orvosi segítséggel átnevelteti magát heteroszexuálissá. Nyilván meg lehet tenni mérhetetlen erőfeszítéssel — de minek? Mi értelme egy ekkora áldozatnak? Mikor ugyanezt az energiát azonos nemű embertársai szeretésére, segítésére, vidítására használhatta volna. Kimondom őszintén: az ilyen önletagadást, önátnevelést én színtiszta önzésnek tartom: ahelyett, hogy cipelné az extra nehéz hátizsákját, ahelyett, hogy a sorstársainak adná a szeretetét (ideértve a szextől a létrakölcsönadásig mindent), inkább a saját bőrét próbálja menteni — de mitől is?... Arról nem beszélve, hogy az ilyen férfiak aztán gyorsan megnősülnek; hát nem irigylem azt az asszonyt, aki ilyenhez megy hozzá. A lányomat biztos nem adnám egy ilyen átnevelthez.

(Zárójelben jegyzem meg, hogy nemrég egy képviselőnő követelte a melegfelvonulás betiltását, és ehhez egy „Magyar Asszonyok Egyesülete” nevű szervezet is csatlakozott. Meg vagyok döbbenve ezen — ugyanis minket ők szültek! A magyar asszonyok! Hogy lehetnek ilyen elutasítóak a fiaikkal-lányaikkal szemben? És jobb, ha tőlem tudják meg a Magyar Asszonyok Egyesülete tagjai: akiket holnap szülnek, abból is minden 25. meleg lesz. Mit csinálnak azzal? Kidobják a szemétre? Ezek volnának a magyar asszonyok? Na nem. A magyar asszonyok szülték és nevelték az olyan kiváló melegeket, mint Báró Mednyánszky László, a festő; Ferencsik János, a nagy karmester; Thurzó Gábor, a kiváló író; a magyar asszonyok közt ott van az én anyám, a tiéd, a tiéd, a magáé, aki megszült és fölnevelt, és tudomásul vette, hogy melegek lettünk, és megmutatta, hogy az anyai szeretet mindennél erősebb, mert az nem válogat, és nem írogat a rendőrfőnöknek. Na ennyit ezekről.)

Jó dolog melegnek lenni, ha már muszáj. Jó azért, mert az ember valamilyen. Nagyon jó ám valamilyennek lenni! Sokan ezért irigyelnek minket. Titka van az embernek. Hiszen a mai világban melyik 18-20 éves fiatalnak van komoly, súlyos titka? Mint egy romantikus regényben: a Kőszívű emberben, a gonosz Plankenhorst lánynak titokban gyereke volt. Ilyen ma már nem sok van, de a melegség először mindnyájunknak ilyen. „Rólad tudják?” kérdezzük folyton. Nos, azt javaslom, hogy 20-25 éves kor fölött már lépjünk át (aki teheti) a romantikából a mai világba, és ne hordozzunk titkot: bújjunk elő, aztán akinek nem tetszik, hát ne beszélgessen velünk. És nehogy már bocsánatot kérjünk, hogy melegek vagyunk. Akarta a fene.

Azért is szép teljesítmény melegnek lenni, mert mindnyájan egyéni utat kellett, hogy megtegyünk idáig. A melegek csoportja más, mint a többi kisebbség, mert nem örökletes és nem továbbadható, nem tanítható. Ha a homoszexualitás öröklődne, azt már rég tudná a genetika, hiszen számos számos leszbikus nő szül, számos meleg férfinak születik gyereke (nekem is van fiatalkori házasságomból két remek lányom), mégsem mutatható ki ilyen összefüggés. Ezzel szemben ha mondjuk létezne a kékfülűek kisebbsége, amelyet mindenki megvet és kigúnyol, a kékfülű gyereknek akkor is támaszt jelentene, hogy apu is kékfülű, anyu is kékfülű, nagypapa, nagymama, testvérek, sőt a szomszédok, az egész alvég a faluban mind kékfülűek. A melegeknél ilyen nincs: mindegyikük egyedül jön létre, saját erejéből kell másodszor megszületnie a felnőtt meleg életre, s mindegyikük más-más utat tesz meg, amíg ebbe a kisebbségbe megérkezik, ahova az ösztönei, a vágyai, az érzelmei, a kötődései a helyét kijelölték."


ez a teljes:

[link]

2014. márc. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
66%
nahát, nálam is ez volt. de nekem Isten segített. egyszer csak elfogadtam magam, amikor megmutatta nekem, hogy nem akarja, hogy hetero legyek, hanem azt, hogy boldog legyek, és hogy a szeretetemmel megajándékozzak valakit. kitartást!
2014. márc. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:

A homoszexuális vágy milyen? Úgy értem te pontosan ez alatt mit gondolsz? Miben nyilvánul meg? (testileg, lelkileg rajtad? Hogyan éled ki?)

Valószínűleg te nem tudom, hogy milyen a heteroszexuális vágy, mert meleg vagy (és soha nem izgatott fel még egy meztelen nő). Mit éreznél, ha egy "szép" nő megpróbálna elcsábítani? Vagy a "ronda" férfi?

2014. márc. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem vonzanak a nők, pasik miatt meg ciliciumot hordok combomon, hogy ha merevedésem lenne, a fájdalom miatt, ne a pasikra gondoljak.
2014. márc. 15. 16:06
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!