Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Már egészen kicsi korom óta...

Már egészen kicsi korom óta küszködök homoszexuális vágyakkal, imádkozok Istenhez mindennap hogy heteroszexuálissá vágyak, de nem segít, pedig mindent megcsinálok. Mit tegyek? 22/f

Figyelt kérdés
Miért nem segít Isten?

2014. márc. 15. 14:48
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
45%

# 11:

Először zöld kezet nyomtam erre, de aztán rájöttem, hogy ez is mekkora baromság...


Bármit csinálhatsz, bármilyen lehetsz, Isten szeretni fog, hiszen a "gyermeke" vagy. Esküszöm, nem vagyok keresztény és közöm sincs ezekhez a vallásokhoz, de ezt még én is tudom.


Semmi baj nincs azzal, ha homoszexuális vagy. Ha Isten nem akarta volna, hogy létezzen ez a jelenség, akkor te sem lennél homoszexuális... Inkább imádkozz azért, hogy Isten egy megértő és szerető pár felé vezesse utadat.

2014. márc. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem kamu ez a kérdés?


Ha nem kamu, akkor nagyon sajnálatos helyzetben vagy. Nem elsősorban a homoszexualitásod miatt, hanem azért, mert nem tudod elfogadni, sőt, amint látom, gyűlölöd magad. Az az önkínzás legalábbis erre utal. Teljesen megértem, hogy nehéz egy ilyen dolgot magadban elfogadni, főleg ha még vallásos is vagy. Azt javaslom, hogy keress fel egy pszichológust, aki segítene rendet tenni a fejedben.

2014. márc. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
Ja és miért nem segít Isten? Azt hiszem, azért, mert valami célja van azzal, hogy te ilyen vagy. Ha semmi célja nem lenne vele, akkor biztosan nem hagyná, hogy a homoszexualitás létezzen. Talán az elfogadást, a megértést szeretné ezáltal erősíteni az emberekben, benned pedig a küzdőszellemet - neked egy nehezebb életet adott, de tudja, hogy boldogulni fogsz vele!
2014. márc. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom neked, hogy 22 évesen kezdj el végre élni és hadd a fenébe a vallást, eddig semmi hasznod nem származott belőle, sőt inkább hátráltatott. Nem véletlen 'teremtett' az istened téged így ahogy vagy. 22F
2014. márc. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
14%

"Beszélgess szerintem Istennel. Kérdezd meg, hogy miért baj az, hogy te homoszexuális vagy?"

Sok nem keresztény ember tanácsai nem közelebb, hanem távolabb visznek Istentől. A Biblia feltárja, hogy Isten férfit és nőt teremtett, hogy ketten alkossák a családot és gyermekeiket istenfélelemben neveljék. Akik pedig azonos neműekként egymásra gerjednek, azokat megítéli az Isten. Lásd: Szodoma-Gomora esetét, vagy Róma 1:24;27; 1Kor 6:9; 1Tim 1:10)

A homoszexuális hajlam – ha sima betegség volna – akkor Isten nem hozná fel, hogy megítéli. Ezért a hajlam nyilván az ember sajátja, aki engedi magán eluralkodni ezt a helytelen vágyat. Tehát tudatosan kell dolgoznod ez ellen az elmédben, tudatosítva azt, hogy ez ugyanolyan káros, mint bármilyen más kísértés, ami a bukott test ellen irányul. A kövérség is az evési hajlamból fakad, de ezt vissza lehet szorítani, akaraterő kérdése. Istentől kérj erőt a szent szelleme által (vö. Lukács 11:13), hogy ellent tudj állni a kísértésnek, ha meg szexre vágysz, akkor keress társat magadnak (nőt), és ott éld ki az egészséges nemi vágyaidat. Ha meg erős benned a hajlam a rosszra, akkor hosszú kűzdelemre rendezkedj be. Ebből ugyanúgy ki lehet nőni, mint az újjszopásból. Ne pótszerekre koncentrálj hanem az igazi megoldásra.

2014. márc. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 ftf1983 ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!


1. Elfogadod önmagad és megéled a vágyaidat! Nem vagy bűnös, ez egy teljesen normális és természetes dolog!

2. Isten teremtett Téged ilyennek és ezen nem tudsz változtatni!

3. Olvasd el a Coming out könyvet és sok mindent megértesz!

2014. márc. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
54%
Gondolkozz el azon, vajon helyes Istenképet látsz-e! Te akartál meleg lenni? Nyilván nem! De állítólag Isten szeret. És ha az Isten szeret, akkor miért büntetné olyanért, amilyenné ő maga tett? (Vagy legalábbis hozzájárult, mivel ő mindenható, ha nem akarná, nem lennél meleg)
2014. márc. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
67%
Senki nem beszél róla, de a Bibliában is vannak melegek... Először is Sámuel 1. könyvében van Dávid és Jonatán története, („Sajnállak testvérem Jonatán, kedves valál nékem nagyon, hozzám való szereteted csudálatra méltóbb volt az asszonyok szerelménél.”) meg Máté evangéliumában benne van egy római hadvezér, aki kéri Jézust, hogy gyógyítsa meg az ő "különleges" szolgáját, és Jézus meg is teszi, ráadásul azt mondja a rómainak, hogy neki van a legerősebb hite. Gyakran szokták felhozni a homoszexualitás kapcsán a Leviták könyvét, de arra senki nem gondol, hogy történelmi kontextusban kellene értelmezni a tanításokat, pedig úgy már mindjárt más lenne az írás értelme........ Összegezve nincs veled semmi baj, Isten nem fog a szereteted iránya miatt megbüntetni, akiknek meg nem tetszik, így jártak....
2014. márc. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
56%
a Biblia pont annyira ítéli el a homoszexuális kapcsolatokat, mint amennyire támogatja a férfiak és nők egyenlőtlenségét: lásd [link]
2014. márc. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
19%
Határozottan mondom, mint megért ember, aki teljes mértékben elhitte az elfogadó teológiát, Isten a melegséget bűnnek tekinti, de van belőle szabadulás. Ha a melegek nem hallgattatnák el a lelkiismeretüket, akkor rájönnének, hogy a Szentlélek mindig is szól finoman hozzájuk, hogy ez nem helyes. De a lelkiismeret elhallgattatható, egészen addig a pontig, amíg a megtérés esélye elvész.
2014. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!