Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nevezi a Biblia Jézust...

Miért nevezi a Biblia Jézust Istennek, vagy Örökkévaló atyának?

Figyelt kérdés

A J. Tanúi szerint nem Isten,igaz? De a Bibliából több helyen is az ellenkezőjét olvassuk.

És még olvashatunk egy nagy betűs részt is ott ahol azt írja, hogy EGY IGAZ ISTEN VAN ÉS NINCS MÁS! Akkor most vagy két isten van egy nagyobb és egy kisseb isten vagy pedig téved a Biblia,mivel a J. Tanúi nem tévedhetnek. Már csak azért is mondom ezt mert a Biblia sehol nem említ egy nagy istent és egy kis istent.

Jó lenne rendet tenni az Őrtorony által kiadott tanokban.

Üdv;

Thomas Makranczi



2014. márc. 19. 05:47
1 2 3
 1/22 Szeressük egymást ***** válasza:
81%

"vagy pedig téved a Biblia,mivel a J.

Tanúi nem tévedhetnek. "


Az alapítótagjuk bíróság előtt bizonyítottan hazug ember. :-D



"John Jacob Ross – J.J., kanadai ,

Ontario tartománybeli, hamiltoni miniszter – kiadta

a Some Facts about the Self-Styled "Pastor" Charles

T. Russell című tanulmányát, amiért Charles

beperelte rágalmazásért: Amikor a bíróság

megkérdezte tőle, hogy ismeri-e a görög ábécé -t,

igennel válaszolt, de a keresztkérdések után és

miután megmutatták neki a görög ábécét,

visszavonta állítását. Ross azt is állította, hogy

Russell akkor is hazudott, amikor azt állította, hogy

lelkészi végzettsége van. Russel úgy védekezett,

hogy sohasem állította, hogy tud görögül, vagy

ismeri az ábécét, valamint nem is tudott volna

felolvasni a görög nyelvű könyvből, mert mielőtt

elolvashatta volna, már elvették tőle. Azt mondta,

hogy abban hisz, hogy az ő elrendezése Istentől

való és ehhez nem szükséges semmilyen felekezet

jóváhagyása; Pásztornak pedig több, mint 1200

gyülekezet választotta meg őt, ami szerinte

elegendő ahhoz, hogy lelkészi végzettségűvé

emelkedjen vagy az evangélium kiválasztott

hirdetője legyen."

2014. márc. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Szeressük egymást ***** válasza:
89%
Az 1914-es láthatatlan királyság eljövetelét piramisológiából számították ki. :-D
2014. márc. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Azért nevezi a Biblia Jézust Istennek, mert Jézus Isten.

Öröktől fogva létezik, egyenlő az Atyával.

2014. márc. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért nevezi a Biblia Jézus Krisztust Istennek, mert Ő isteni személy.
2014. márc. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

...olvasd akkor kérlek tovább a Bibliát.


Az Isten megnevezést a Biblia sokakra alkalmazza.


Lehet, hogy még nem olvastad ezen az oldalon, de már ez a téma sokszor meg volt magyarázva.


A Biblia Isten titullal jelzi, még a halandó emberi bírákat is. Úgy látom, ezt még nem hallottad


Itt megtalálod. Zsoltárok 82:6


Ezt a verset idézte Jézus Krisztus, amikor a zsidók vádaskodtak ellene János 10:33-35


Azért nem írom ki a verseket, mert sokkal több hasznod lesz belöle, ha te fogod kikeresni a saját Bibliádban és elolvasni.


Pál apostol szavait ismered? Tudod mit mondott? Sok Isten és sok Úr van..... tudod hol van ez a vers megírva?


...és érted mit jelent? Kis Isten , nagy Isten??


Kérlek, ha akarod folytatni ezt a témát, csakis abban az esetben, ha elolvasod föleg a Zsoltárokat, amit feljebb kiírtam, mert addig igazán nincs értelme, folytatni a témát


Katy

2014. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Isten és az ő egyszülött fia.Az "Ige testté lett" .Isten nem ember hanem a mindenség felett TEREMTŐ és LÉLEK.Jézusban való Isten ,Istenből való Jézus.Egyik sem emberi ,mert egy ugyanazon LÉLEK és ERŐ is.Jézus feltámadt mert nem ember volt.Ő van ,volt és lesz....
2014. márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Utolsó, így tanítják az egyházak, ahogyan te leírtad.


Csak sajnos, ez nincs benne a Bibliában. Azért nem tudtad alátátamasztani Bibliai idézettel.


Mert a Biblia azt tanítja, hogy Jézus Krisztus amikor megszületett a Földön egy tökéletes EMBER volt. Erre vannak a bibliai bizonyítékok.. Akarod elolvasni a Bibliádban? Ha igen, jelezz visssza és kiírok neked néhány verset


Katy

2014. márc. 20. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 sandor76 ***** válasza:

Mert tokeletesen ki tudja mutatni azokat a tulajdonsagokat mint az attyja.

Jezus elismeri,hogy van attyja aki kuldte.

Az Ortorony jol irja,csak van aki nem birja felfogni.

Ott kene rendet tenni amig lehet.

De vegul is mindeggy ,aki nem hajlando kutatni,azt aratja amit vetett.

2014. márc. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

7/!


"Utolsó, így tanítják az egyházak, ahogyan te leírtad."


Igen ,mert ez így van.


És a Szentírás is erről szól:


Ézs 9,5

Mert egy gyermek születik nekünk, fiú adatik nekünk. Az uralom az ő vállán lesz, és így fogják nevezni: Csodálatos Tanácsos, Erős Isten, Örökkévaló Atya, Békesség Fejedelme!


Jel 1,17-18; 2,23; 22,12-13

Ne félj, én vagyok az első és az utolsó, és az élő: halott voltam, de íme, élek örökkön-örökké, és nálam vannak a halál és a pokol kulcsai.

...megtudja valamennyi gyülekezet, hogy én vagyok a vesék és a szívek vizsgálója, és megfizetek mindnyájatoknak cselekedeteitek szerint.

Íme, eljövök hamar, velem van az én jutalmam, és megfizetek mindenkinek a cselekedete szerint. Én vagyok az Alfa és az Ómega, az első és az utolsó, a kezdet és a vég.


Jn 5,18; 8,19.24.58-59; 10,30-33.37-38; 12,44-45; 14,9

Ezért azután a zsidók még inkább meg akarták ölni, mert nemcsak megtörte a szombatot, hanem saját Atyjának is nevezte Istent, és így egyenlővé tette magát az Istennel.

Erre megkérdezték tőle: "Hol van a te Atyád?" Jézus így válaszolt: "Sem engem nem ismertek, sem az én Atyámat: ha engem ismernétek, Atyámat is ismernétek."

"Ezért mondtam nektek, hogy meghaltok bűneitekben: mert ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok bűneitekben."

Jézus így felelt nekik: "Bizony, bizony, mondom néktek, mielőtt Ábrahám lett volna: én vagyok." Erre köveket ragadtak, hogy megkövezzék, de Jézus elrejtőzött, és kiment a templomból.

"Én és az Atya egy vagyunk." Ekkor újra köveket vittek oda a zsidók, hogy megkövezzék. Jézus megszólalt, és ezt mondta nekik: "Sok jó cselekedetet vittem véghez előttetek az én Atyám nevében: ezek közül melyik cselekedetem miatt köveztek meg engem?" A zsidók így feleltek neki: "Nem jó cselekedetért kövezünk meg téged, hanem káromlásért, és azért, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat."

Ha nem az én Atyám cselekedeteit teszem, ne higgyetek nekem; de ha azokat teszem, akkor ha nekem nem is hinnétek, higgyetek a cselekedeteknek, hogy felismerjétek és tudjátok: az Atya énbennem van, és én az Atyában."

Jézus felememelve a hangját ezt mondta: "Aki hisz énbennem, az nem énbennem hisz, hanem abban, aki elküldött engem; és aki lát engem, az azt látja, aki elküldött engem."

Jézus erre ezt mondta: "Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát." Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát?


Lk 5,20-21

Ő pedig látva hitüket, így szólt: "Ember, megbocsáttattak a te bűneid." Erre az írástudók és a farizeusok elkezdtek tanakodni: "Kicsoda ez, aki így káromolja az Istent? Ki bocsáthat meg bűnöket az egy Istenen kívül?"


Jn 20,28-29

Tamás pedig így felelt: "Én Uram, és én Istenem!" Jézus így szólt hozzá: "Mivel látsz engem, hiszel: boldogok, akik nem látnak és hisznek."


Kol 1,19; 2,9

Mert tetszett az egész Teljességnek, hogy benne lakjék

Mert benne lakik az istenség egész teljessége testileg



Fil 2,6-8

Ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel, hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és magatartásában is embernek bizonyult; megalázta magát, és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig.


Róm 9,5

akiké az ősatyák, és akik közül származik a Krisztus test szerint, aki Isten mindenekfelett: áldott legyen mindörökké. Ámen.



Azt hiszem nem kell tovább ragoznom...Nem lehet megcáfolni.Jézust azért ítélték kereszt általi halálra mert Istennel egyenlővé tette magát.És az volt ,lesz és van....

2014. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
" Nincs különbség zsidó és görög között, mert mindenkinek ugyanaz az Ura, és ő bőkezű mindenkihez, aki segítségül hívja; amint meg van írva: "Aki segítségül hívja az Úr nevét, üdvözül.1Kor 1,2
2014. márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!