Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen jogon és mi alapján...

Milyen jogon és mi alapján kellett (milyen) állatokat feláldozni Istennek? Mire volt jó ez?

Figyelt kérdés

2014. márc. 20. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

ez a keresztény mágia , amiben még a bibliában is van utalás, amikor is az áldozat által, közelebb kerülsz Istenhez és az ő szent Szellemvilágához.

van egy pontos leírás, valahol a könyvben is, hogy milyen füstölő és milyen állat kell egy áldozati torra, és mindezeket, hogy kell elkészíteni.

2014. márc. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mielőtt egy zöld írna, ma tömegesen gyilkolják az állatokat és zabáljuk egymást.

Csak azt nem értem, hogy Istennek ez miért jó.

2014. márc. 20. 22:54
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Istennek vannak furcsa dolgai. Ezt sokan pusztán az Ószövetség hagyományához kötik, pedig Jézus kereszthalálánka magyarázata is ezen alapszik (Isten báránya, akit feláldoznak a bűn jóvátételéért).
2014. márc. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A zsidók ma is áldoznak állatokat?
2014. márc. 20. 23:27
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia.


Mert áldozat nélkül, nincs bocsánat, és ezt már Ábel is felismerte, pedig akkor még nem volt biblia.

Viszont ismerte a történetet, a szülei elmondták neki valószínűleg, hogy milyen butaságot csináltak.

s Ábel jól ismerte a teremtőt, és Isten írott törvényei nélkül is értette a lényeget.

az állat áldozatok, pedig egyrészt előárnyékolták Jézus halálát, másrészt emlékeztette a Zsidókat, hogy nehogy elszálljanak maguktól, csak mert Jehova kiválasztotta őket, hogy Bűnösök.

s engesztelésül kell az áldozat, amíg az értékesebb áldozat bemutatása meg nem történik.


Katy Weaver

2014. márc. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

Szia!


Az állatáldozatra nem az Istennek volt szüksége hanem az embernek.


Az első áldozatra maga Isten tanította meg az embert Édenben. Ennek az oka egyszerű volt. Az embernek meg kellett volna halnia a bűnbeesés miatt. Azonban Isten magára vállalta a bűn következményét, és egy helyettesként magára vállalta a bűn büntetését is. Ezért nem kellett az embernek meghalnia akkor. A bűnt viszont el kellett rendezni. Ennek a módja volt a helyettes áldozat, mely Jézust jelképezte.


Ha valaki részletesen tanulmányozza a bibliai leírásokat az áldozat bemutatásáról, akkor a következőket látja: egy olyan állatot kellett megölnie az embernek, akit ismert. Az állatot le kellett fogni, a bűnösnek rá kellett tennie az állat fejére a kezét, rá kellett olvasnia az állatra a bűnöket, majd saját kezével el kellett vágnia az állatnak a torkát. Végig kellett néznie, ahogyan a tehetetlen állat - aki egyébként csak hibátlan és szelíd állat lehetett - az ő bűne miatt meghal. Ennek tanító jellege volt az ember számára: aki ezt végigcsinálta, az utána ezerszer meggondolta, hogy valaha követ-e el bűnt még az életben.


Az állat minden tekintetben Jézust szimbolizálta.


Üdv. Péter

2014. márc. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

K@ty W€@v€r:


(Szia)


"Mert áldozat nélkül, nincs bocsánat"

Ha valaki valamit elront azt már maximum csak a jóvátétellel lehet megjavítani.

A bocsánathoz pedig megbánásra és megbocsátásra van szükség. Nem pedig vérre.


"Viszont ismerte a történetet, a szülei elmondták neki valószínűleg, hogy milyen butaságot csináltak. "

Ehhez nekem mi közöm? Nem én csináltam.


"az állat áldozatok, pedig egyrészt előárnyékolták Jézus halálát, másrészt emlékeztette a Zsidókat, hogy nehogy elszálljanak maguktól, csak mert Jehova kiválasztotta őket, hogy Bűnösök"

Én ezt inkább úgy látom, hogy az ember inkább levágta az állatot és Jézust is, minthogy ne legyen bűne.

Másrészt ez a memento mori felfogás nem igazán humánus. Ennyi erővel azt is javasolhatta volna ő, hogy csonkítsd meg a kezedet (vagy rágd le) és emlékezzél.


Nem értem, hogy miért nem lett volna elég egy nyalóka az engeszteléshez és minek vérnek folyni hozzá. Vagy nekem mosta át az agyamat a mai világ, hogy picit megsajnáltam az állatokat és értelmetlennek látom a gyilkolászásukat? (az étellel nem játszunk felfogás a jobb?). Bár akkor is elég barbárnak tűnik, habár a disznóvágás sem piskóta. De ott legalább megeszik a disznót.


"Az állatáldozatra nem az Istennek volt szüksége hanem az embernek. "



P€t€rnek:


"Az állatáldozatra nem az Istennek volt szüksége hanem az embernek. "

Nekem nem volt rá szükségem és most sincs. Jézus halálára sem.


"Az embernek meg kellett volna halnia a bűnbeesés miatt"

Ami késik nem múlik. Erről mit gondolsz?


Az utolsó kérdésemet nem írom le, mert azt hiszem az utolsó soraidban megkaptam a választ. Köszönöm.

2014. márc. 21. 00:56
 8/12 A kérdező kommentje:

Neked nem köszöntem Péter, bocsi :D

Szia utólag is és szép álmokat mindenkinek.

2014. márc. 21. 00:57
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, elmagyarázom röviden, hogy mit akartak kihozni, csak cizelláltabb szavakkal (már van tapasztalatom ezzel kapcsolatban): ez úgy van, hogy Isten kitalált bizonyos játékszabályokat, az ember meg betett nekik. Isten azért mégsem olyan, hogy akkor most eltörölje az embert bosszúból, de az sem megy, hogy jóságos és megbocsájtó oldalát megmutatva engedjen az embernek, mert a végén elkanászodnának. Ezért kitalált néhány rítust, hogy fenntartsa a látszatát annak, hogy a korábbi szabályok továbbra is élnek, csak jóval komplexebb színjátékok formában.


Tehát tulajdonképpen a saját önérzetének csapdájába került Isten, aki Jézust is megöleti, csak hogy a róla elfogadott kép ne csorbuljon. A hívőre hárul a felelősség, hogy ebből valahogy kihozza azt, mennyire szereti Isten az embereket.

2014. márc. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tegyük fel hogy valaki mondjuk nagyon gyakran szokott lopni. Annyira hozzászokott már hogy nem is tartja rossz dolognak. Most ennek az embernek amikor lop ezután minden lopás után fel kell áldoznia mondjuk egy nyulat. Valószínűleg amikor látja hogy mi történik az állattal az ő bűne miatt akkor el fog gondolkodni és talán vissza is tartja majd attól hogy újra elkövesse a bűnt.
2014. márc. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!