Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Képes lennél feláldozni a...

Képes lennél feláldozni a gyermeked, mint Ábrahám?

Figyelt kérdés

Tudjuk,hogy nem kellett végül megtennie,de ha ezt kérné tőled képes lennél rá?

Vagy ennyire hívő?



2014. jan. 30. 22:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%
Vannak elég jó gyógysezerek a skizofrénia kezelésére, így ha hallanám is a hangokat, jó eséllyel megelőzhető lenne a tragédia.
2014. jan. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
0%

Simán. 20/F

(nincs gyerekem, de ha lenne és Isten hasonlót kérne tőlem, akkor megtenném)


De mint tudjuk, Isten nem így teszi próbára a benne hívőket :)

Istent jobban érdekli az, hogy pl. mennyire vagy képes megszaggatni a szívedet Őérte...


"És szíveteket szaggassátok meg, ne ruháitokat, úgy térjetek meg az Úrhoz, a ti Istenetekhez; mert könyörülő és irgalmas ő; késedelmes a haragra és nagy kegyelmű, és bánkódik a gonosz miatt."

Jóel 2:13

2014. jan. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Megmondanám neki, hogy áldozza ő, de előbb engem kell áldoznia:)


Persze én abból indulok ki, hogy Isten szerető, igazságos, bölcs és barátként lehet vele beszélni. Lehet jól válba vágnam, hogy menjünk inkább sörözni és kérjen bocsánatot.


Természetesen ha Isten valamira utasít azt követni kell.

Mert bölcsebb, mint mi.

Tehát lehet pont ez a tett fog valamit előidézni.

Pl. meglátnak téged miközben áldozni akarnád a gyereked és xy érzést előidézne másokban stb....

Te is máshogy állnál a témához, ha tényleg Isten megjelenne és tudnád, hogy nem vagy beteg.


Persze ennek a történetnek az a lényege, hogy Isten nem akar emberi áldozatot. De írva is vagyon a Bibliában, hogy mindenkit meg kell kövezni, aki ilyet tesz.

2014. jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Nem
2014. jan. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
55%
Ez egy "példa" volt. A Bibliát nem szabad szó szerint venni.
2014. jan. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Nekem két fiú gyermekem van az egyik 15 a másik 5 éves. Most úgy gondolom, hogy nem lennék képes rá. Azonban ismerve az előzményeket és a körülményeket itt azért más volt a szituáció. Sajnos elképzelhető, hogy egy hasonlóan nehéz helyzetben én elbuknék a vizsgán. Hála Istennek engem még nem kért ki Sátán ilyen szinten, és őszintén remélem, hogy nem is lesz erre szükség.


Üdv. Péter

2014. jan. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
64%

Eszembe se jutna megtenni. Nem azért kaptam szabad akaratot, hogy ne használjam.

Ábrahám engedelmességét mindig is oltári nagy hibának tartottam, amit egy rendes isten elítél. Veszélyes a vakon engedelmesség. Bennem automatikusan szűrő van, ha lángbetűkkel jelenik meg valami az égen, akkor is átgondolom a saját agyammal, bár tudom, hogy ez a szervem sem tökéletes. De jobbat nem tudok.


Ha valami általam is megérthető, nagyon, nagyon nyomós ok lenne az áldozatra, nem egy engem tesztelő isteni parancs... No, azt az esetet nem szeretném megélni s ez esetben tartózkodom a válaszadástól. De nem hiszem, hogy túl érzelmes lennék és mondjuk egy gyermekem vs kedves, intelligens faj fennmaradása esetben (az embereket nem szeretem, s erre elég sok okom van) elég egyértelmű lenne a válasz. De Istennek semmi baja nem lenne attól, ha nem áldoznám fel a gyermekemet, amihez mellesleg az égvilágon semmi jogom sincs. (A fajkihalásos esetben sem, mondjuk. Ah csudába, ez komplikál. Bár a pokolban nem hiszek, a karma kereke pedig szórakoztató, nem akarok gyorsan lekerülni róla, bár megvilágosult lélekként visszajönni még sokkal jobb lenne.)

2014. jan. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
A Hyperion című Dan Simmons kötet egyik szála (a hétből) az "ábrahámi etikáról" szól. Ajánlom figyelmedbe, nagyon jó regény.
2014. jan. 31. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Ez a történet tulajdonképpen arra mutat rá, hogy milyen nagy áldozatot hozott értünk maga Isten.


Az Ö Fia Jézus Krisztus meghalt érettünk, hogy letegye a váltságáldozatot. Ennek alapján el lesz távolítva az =Adámtól öröklött tökéletlenség, betegség, halál, és a Föld ujra Édenné lesz változtatva a most teljesülö jelek által nem sokára


Bár Jézus Krisztus önként elvállalta ezt a szerepet, azt is tudta, hogy Atyja nem fogja öt sokáig hagyni a tétlen halál állapotában. Tudta, hogy harmadnapon fel fog támadni. Mivel már azelött mint Jehova teremtésének a kezdete élt a mennyben, tudta azt is mi a halál. Azért mondta a Lázás halálánll, hogy Lázár ALSZIK.



Az érdekes Ábrahámnál, hogy óriási nagy hite volt neki is.

Tudta, hogy Jehova megigérte neki, hogy Izsák a fia által nagy nemzetté teszi öt. Izsák akkor még nem volt apa. Tehát Ábrahám hitt abban, hogy Jehova el tudja intézni a dolgokat. Az emberek már akkor is hittek a feltámadásban.


Minden esetre, aki elöször olvassa ezt a történetet, az angyal készen állt, megállítani Ábrahámot. De ezt Ábrahám nem tudta.


Kedves Örtorony ellenes barátaim, ezt nem az Örtoronyból írtam ki, már gyermekkoromban megtudtam a Károli Bibliából :-)

2014. jan. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Szerintem a kérdésedet kicsit másként kellett volna föltenned. Például így: Ha te lettél volna Ábrahám, Képes lennél feláldozni a gyermeked, mint Ábrahám?


Miért gondolom így? Mert az 1Kor.13,8 szerint nem fordulhat ma elő, hogy Isten az angyalai által kommunikáljon az emberekkel. Nekünk megvan a teljes Biblia, amelyben Isten mindent elmond, amire szüksége lehet egy embernek az élete folyamán ahhoz, hogy Neki tetsző életet éljen.


Ha hangokat haallanánk ma, az csak egy forrásból jöhet, Sátántól és a démonaitól, nekik pedig veszélyes engedelmeskedni. Jó példa erre az, ami jó néhány évvel ezelőtt történt itt az országban, amikor kora reggel egy apa kivitte a gyermekét egy elhagyatott helyre, és kivágta a szívét, mert egy hang azt mondta neki, hogy csak így mentheti meg az emberiséget. Borzalmas!!


Veszélyes lehet, ha valakit ilyen kérdések foglalkoztatnak (sajnos) ma.

2014. jan. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!