Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Saját erőnkből nem követünk...

Saját erőnkből nem követünk el bűnt, vagy mert nem kerülünk olyan helyzetbe?

Figyelt kérdés

Csak két bibliai példa:

Máté Evangyélioma 12. rész

3. Ő pedig monda nékik: Nem olvastátok-é, mit cselekedett Dávid, mikor megéhezett vala ő és a kik vele valának?

4. Hogyan ment be az Isten házába, és ette meg a szentelt kenyereket, a melyeket nem vala szabad megennie néki, sem azoknak, a kik ő vele valának, hanem csak a papoknak?


Mt 10,33 A ki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt.

Mt 26,75 És megemlékezék Péter a Jézus beszédéről, ki ezt mondotta vala néki: Mielőtt a kakas szólana, háromszor megtagadsz engem; és kimenvén onnan, keservesen síra.


Ha azt gondolod, hogy mindent megteszel annak érdekében, hogy bűntelen életet éljél, te gondolod, hogy mindet megteszel, vagy "csupán" nem kerülsz olyan helyzetbe? Ha látnád gyermekedet utolsó órájában teljesen lefogyva, éhezve, azt gondolod, hogy nem lopnál nem károsítanál meg egy embert? Te, aki megtartod a szombatot, megtartod-e, ha üldöztetve lennél e miatt? Ha nem öltél, vajon ölnél-e, ha családod élete lenne a tét? Mentőt hívsz vagy imádkozol ha olyan helyzetbe kerülsz? Kiben bízol, az egy élő, igaz Istenbe, vagy emberekbe? Bűn szerinted a disznó megevése? Adnál-e sonkát gyermekednek, ha éhezik, mert nincs más? És még lehetne nagyon hosszan sorolni.


Hogyan látod, te nem követsz el bűnt, vagy kegyelem által nem követsz el bűnt? Akkor mi a bűn? Békeidőben "arcoskodni", hogy nem vagyok bűnös, hogy ebben vagy abban nem vétkeztem, vagy egy adott helyzetben nem Istenben bízni? Mi a bűn? Tételes felsorolás, vagy a hit hiánya? És egy keresztény, vagy egy magát nem bűnösnek valló hogyan él? Én betartom a parancsokat, törvényeket, vagy van valaki, aki nem engedi, hogy megszegjem, mert esendő vagyok, és mindegyiket kivétel nélkül megszegném?


2014. márc. 21. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:

No látod, ez például egy jó kérdés. Abban biztos vagyok, hogy a döntés és a következmény miatt elsődlegesen a cselekvő személy a felelős. Itt azért megjegyezném, hogy természetesen még a Biblia is máshogy kezeli a tévedésből és tudatlanságból elkövetett bűnöket.

Tehát én annak a híve vagyok, hogy a szándékot és a létrejött következményhez való hozzáállást is vizsgálni kell.

Bármilyen kényszerítés esetén viszont a zsarolót jelölném fő bűnösnek.


Vissza a kérdésedhez:

A törvények (rendszer) az emberekért vannak, az emberek javát szolgálják. Nem helyes ha az emberek követnek vakon valami értelmetlen megfoghatatlan szabályokat (hibás mutatókat).

Tehát a szombatos idézethez azt tudom mondani, amit Jézus is. Nem az ember van a szombatért, hanem a szombat van az emberért. (hogy legyen pihenés, legyen idő a családdal lenni, ne csak robotolj a multiknak stb...)


"Ha azt gondolod, hogy mindent megteszel annak érdekében, hogy bűntelen életet éljél, te gondolod, hogy mindet megteszel, vagy "csupán" nem kerülsz olyan helyzetbe?"


Én nem erőszakolnék meg senkit, ha tudnám, hogy soha nem derül ki. Ölni sem ölnék. Erre ilyen megközelítésből nem nehéz válaszolni.


"Ha látnád gyermekedet utolsó órájában teljesen lefogyva, éhezve, azt gondolod, hogy nem lopnál nem károsítanál meg egy embert?"

Amennyiben a közösség engedi, hogy valaki ilyen helyzetbe kerüljön, ilyenkor a közösség is hibás. Természetesen ebben az esetben lopni is más. Én nem gondolom, hogy bűn bolna az önvédelem. De mi van, ha a tolvaj miatt, más fog olyan helyzetbe kerülni? Miért ne az ő gyerek haljon meg, hanem a másiké?


"Te, aki megtartod a szombatot, megtartod-e, ha üldöztetve lennél e miatt."

Nem érdekel sem a szombat, sem a többi ceremónia.


"Ha nem öltél, vajon ölnél-e, ha családod élete lenne a tét?"

Ez önvédelem. De ettől még több ártatlan is meghalhat, amiért valakinek felelni kell.


"Mentőt hívsz vagy imádkozol ha olyan helyzetbe kerülsz?"

Mindkettő. De ha a vízbe kellene szaladni kimenteni valakit egy cápától, lehet a futás közben ima többet használ, mint a telefon.


"Kiben bízol, az egy élő, igaz Istenbe, vagy emberekbe? "

:D

Az elsőre nincs bizonyíték, de hiszek benne.

A másodikban nem tudok bízni. De azért abban bízom, hogy egy orvos nem csak úgy kapta a diplomáját.


" Bűn szerinted a disznó megevése?"

Nem, maximum a hús evése. De én azt sem tartom annak...


"Hogyan látod, te nem követsz el bűnt, vagy kegyelem által nem követsz el bűnt? "

Én nem követek el bűnt. Mert ilyen ember vagyok és szerencsés is. Nincs itt semmilyen kegyelem.

2014. márc. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most tényleg nem azt akartam hangsúlyozni, hogy milyen jó vagyok (előbb egyébként is legonoszoztak és kegyetleneztek). Hanem arra akartam rávilágítani, hogy ha Isten kegyelmének hiánya miatt volna bűn, amit ő csak úgy véletlenszerűen osztogat, akkor ő volna minden bűnért a felelős.


A másik amivel még kiszeretném egészíteni a kommentet:

Hidd el, hogy néha jó hazudni az ellenségnek, mint szentet játszani.

2014. márc. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Felsoroltam különböző "bűnöket", amit a keresztények bűnnek tartanak. Mindegyik elé odatehettem volna a "ha" szót, talán úgy érthetőbb lett volna. Tehát ha te magad kvázi büszke vagy, mert megtartasz valamit, akkor azt megtartod e akkor is, ha már minden kötél szakad? Vagy be mered vallani magadnak is, hogy nem tudod, mert egyáltalán nem lehetsz benne biztos?
2014. márc. 21. 12:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem büszke vagyok magamra, csak nem hányom magamat arcon.

Azért a kettő egy kicsit más.

Ha olyan helyzetbe kerülnék, az helyzettől függ, hogy mit tennék. Olyanokat most sem ítélek el, akiknek a helyzetében elgondolkodnék.

2014. márc. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sandor76 ***** válasza:

Mind a ket eset igaz.

De ami szamit ezekben,hogy ismeret altal szivbol nem fogom megtenni semmilyen esetben.

Ez nehez mert az eletunk is lehet a tet.

Na ehhez kell igazi hit.

Ez a hit pedig csakis pontos ismereten alapulhat.

Ahogy irtad lehet nagy arcom,de ha oda kerul a sor ,akkor van gond,vajon hiszek abban amit mondtam.

Es elerkeztunk miert van annyi vallas -hoz.

2014. márc. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nem teljesen értem a kérdésedet. De lehet, nem ugyan abból a szemszögből nézzük. Minden ember bűnös aki a földön él, vagy élt, az Ádámtól örrökölt bűn miatt.

Van olyan ember, aki szándékosan él bűnös életet, és van olyan, aki azért, mert nincsen tisztában vele, hogy milyen bűnöket követ el. Itt nem a ne ölj, és ne lopj, parancsokra gondolok.

Mivel a legtöbb ember el van idegenedve Istentől, nem nagyon érdeklődnek afelől, mi az ami kedves és elfogadható Istennek. Mindenki azt csinálja, amit jónak tart. És ez nem mindig egyezik Isten akaratával, szándékával. Pedig ő csak olyasmit kér tőlünk, ami minőségileg megjobbítja az életünket.

2014. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdezö, miért komplikálni ennyire az életet?


Miért, miért, miért, és ha nem így lenne, hanem úgy lenne?


Én így nem szeretek gondolkodni. Tudod idöveszteségnek tartom.


Nézd az az igazság, hogy a Bibliában meg van írva, azt hiszem tudod is hol, hogy "aki azt hiszi hogy áll, vigyázzon hogy el ne essen"


Biztosan érted ezt a verset. Ugye azt jelenti, hogy figyelni kell magunkat, erösíteni a hitünket /tanulmányozás, beszélgetések által/


A bün az, amikor eltérünk a céltól. Te ezt tudod. Van tudatos, akarattal elkövetett és van ami a tökéletlenségünk által történik. Ha megbánjuk és dolgozunk magunkon, Isten megbocsájt.


Ha nem, az tudod hogy baj.


Azon tépelödni, hogy mit tennék ekkor vagy akkor, fölösleges. Csak egy véget nem érö filozófiához vezetne.


Tudod mit mondott Jézus Krisztus? "Megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket"


Gondolom, hogy ezt a Bibliai verset is ismered.


Az igazság szabadokká tesz , vajon mit jelent ez a mondat? Mit gondolsz?


Katy

2014. márc. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!