Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Krisztusi hit szerint engem...

Krisztusi hit szerint engem fent elítélnek, mert gyermeket vállalok egyedül?

Figyelt kérdés

egész életemben sorozatosan csalódtam a "társaimban" vagy barát, vőlegény, szerelmem, nem is tudom, mindenkiben.

lassan elkezdve őszülve, úgy döntöttem, ha adatik még egy szerelem az életemben nem kezdek filózni rajta, hogy milyen ember. és ez adatott, pláne az is, hogy ő akart tőlem gyereket, csak ugye el is hagyott.ami várható is volt a hirtelen jelleméből. most ebbe nem mennék bele.hosszú.

a lényeg, hogy ezzel számolva vállaltam őt.


még volt is egy pillanat (nem elsőre estem teherbe) mintha adatott volna idő arra is, hogy biztos, hogy ezt akarom? és én döntöttem, igen.


de frusztrál a gondolat, mintha "loptam" volna egy gyermeket.


a lényeg a lényeg, tekintve hogy most felelőtlennek látom magam (nem étkezem normálisan, stb)lehet erre a lelki vívódásra vezethető vissza.


de mintha mégis az ő ajándéka lenne, mert kisfiút akartam (hogy ő ne sérülhessen úgy, mint én nőként)és amikor megtudtam kisfiú lett, szinte alig mertem elhinni.


de a környezetemben meg mindenki elítél.


de mivel fent ugye szabad akaratot kaptunk. az mégis mit jelenthet ebben az esetben? én most vétkeztem és soha nem fogja sem a gyermeket sem engem befogadni/elfogadni?


igen, olvastam, hogy házasság az úr előtt, meg stb, hogy szükséges.

de én mint nő, hogy házasodjak, ha épp elhagy, akinek meg "kellene" kérnie?


voltaképp azt nem tudom, hogy szeret egyáltalán minket valaki, vagy senki?


2014. márc. 21. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Én elfogadlak kedves kérdező és nagyon sajnálom, hogy ilyen rosszul fogtál magadnak társakat.:(

Sajnos a múltat már nem tudod kitörülni sehogy sem.

Én így azt javaslom neked, hogy örülj az aranyos kis fiadnak és szeresd őt nagyon! (szüksége van rád, az anyukájára). Éljetek boldogan együtt és talán majd találsz valami normális embert magad mellé, de kettesben is lehet szép életetek!

Tudom, hogy egyedül nehezebb megélni, de előre is minden elismerésem, ha nem adod fel!

Azt a gyereket nem loptad. Nem te vagy miatta a hibás. Az apja a hibás, akinek nem kellett. Te csak szerettél volna bízni másokban, reménykedni, egy szép családot...


A Biblia alapján aki kárhoztatni meri a gyerekedet, azt vágd pofán a nevemben (azt hiszem le fogok állni ezekről a vitaminokról, mert kezdek agresszív lenni).


Isten szeret téged és akik bántanak vagy ítélkeznek rajtad, ők nem igaz keresztények, csak álszent képmutató emberek.

A házasságról olvashatsz itt pár gondolatot:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Ne a ceremóniákban keresd Istent, hanem a szeretetben:

[link]


Isten áldjon és vigyázzon rátok kedves kérdező!

2014. márc. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ítélnek el. Nehezen alakul a sorsod. Persze, hogy szeret.
2014. márc. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5%

Szia.


Sajnálom, De Isten szavát nem hígíthatom fel a személyes lelkiismereted megnyugtatására. a bibliában leírtaknak megfelelően adok választ, Isten nézőpontjában nem lehet alkudozni, mert nem változtat rajta. Sajnos csak felületes részleges ismereted van a Bibliát, illetve az Isten elvárásait tekintve.

De amit elvetettél azt most learatod, persze ezt nem azért írom, mert sértegetni, vagy megbántani szeretnélek, bár az igazság fájdalmas annak aki hibázik.


A Teremtő a szexuális életet, csak a házasság kötés után engedélyezi, nem véletlenül. Mert ha szeret az illető, akkor ezzel is bizonyítja, hogy nem csak szexualitásának tárgyaként kezel.

Másrészt bizonyítja, hogy maga is keresztény életet él.

ellenkező esetben egyszülős családok alakulnak ki, és ez a gyermeknek nem jó jövőt ígér.

s máris nincs mit megáldania Istennek, mert ellenkezőleg tettél annak amit kért, Tehát nem véletlen jártál így.


Ettől függetlenül a teremtő mindenkit szeret, nem gyönyörködik a bűnös halálában.

Viszont ha szeretnél Istennek tetsző módon élni, akkor ne vedd komolytalanul a kéréseit, mert azok a Te és a születendő gyermeked védelmét szolgálja, és akkor tud áldást küldeni a családra.

Gondolj bele, miért áldjon meg valamit, ami ellenkezik a kéréseivel. Mint ha azt kérnéd tőle, :

áld meg a vétkemet, hogy szent legyen

A bűnt nem lehet szentté avatni.


A leírásod szerint tudtad, hogy bűnt fogsz elkövetni, Tehát még azt sem lehetne mondani, hogy tudatlanul tetted, ezt az emberi törvényeknél is szándékos bűn elkövetésének nevezik.


Persze ha már ez bekövetkezett akkor egy dolgot tehetsz. Változtass a gondolkodás módodon, és többé ne tegyél ellene Isten kéréseinek, mert a saját életedet teszed tönkre, a rosszat és az engedetlenséget Isten nem fogja megáldani.

Rendszeresen imádkozzál, és kérd a vezetését, hogy megismerd Őt a szándékait, és így összhangba hozhatod az életedet az elvárásaival, és mindjárt lesz mit megáldania.


Katy Weaver

2014. márc. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező! Te Krisztus barátja vagy/lehetsz, mert Ő a bűnösök barátja. Ez nem azt jelenti, hogy azt csinálsz, amit akarsz, hanem azt, hogy senki nem kárhoztathat Téged, mert Jézus sem kárhoztat. Szeresd gyermekedet, ahogy azt egy anyának kell.


3. Az írástudók és a farizeusok pedig

egy asszonyt vivének hozzá, a kit

házasságtörésen kaptak vala, és a

középre állítván azt,

4. Mondának néki: Mester, ez az

asszony tetten kapatott, mint

házasságtörő.

5. A törvényben pedig megparancsolta

nékünk Mózes, hogy az ilyenek

köveztessenek meg: te azért mit

mondasz?

6. Ezt pedig azért mondák, hogy

megkísértsék őt, hogy legyen őt mivel

vádolniok. Jézus pedig lehajolván, az

ujjával ír vala a földre.

7. De mikor szorgalmazva kérdezék őt,

felegyenesedve monda nékik: A ki

közületek nem bűnös, az vesse rá

először a követ.

8. És újra lehajolván, írt vala a földre.

9. Azok pedig ezt hallván és a

lelkiismeret által vádoltatván,

egymásután kimenének a vénektől

kezdve mind az utolsóig; és egyedül

Jézus maradt vala és az asszony a

középen állva.

10. Mikor pedig Jézus felegyenesedék és

senkit sem láta az asszonyon kívül,

monda néki: Asszony, hol vannak

azok a te vádlóid? Senki sem

kárhoztatott-é téged?

11. Az pedig monda: Senki, Uram! Jézus

pedig monda néki: Én sem

kárhoztatlak: eredj el és többé ne

vétkezzél!


János Evangyélioma 8. rész

2014. márc. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csodás dolgot vállaltál, egy gyermek mindig Isten ajándéka és mivel ő megajándékozott téged, szerinted haragszik?

Foglalkoztat téged, hogy Jézus mit gondol, ez jó, valószínűleg elkezdődött benned is keresése, amit ő munkál ki az emberi szívekben. Fogadd be szívedbe és helyrehoz minden kárt, ami az ő nélkülözése miatt történt. Nagyon szeret téged is és ott lenne veled, csak mi sokszor döntünk rosszul.

Boldog babavárást, szívből gratulálok!


(A befásult, megkeményedett jehovisták irásmagyarázarára meg ne adj, sötét ennek a nőnek a szíve, a szeretetet nem ismeri, csak az ördög torony elmebeteg, sátáni magyarázatait.)

2014. márc. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem ítélnek el "odafent". Ez különben sem úgy működik, hogy elkövetsz egy bűnt, és akkor máris ki vagy zárva a mennyek országából.

Szokták mondani, hogy Isten nem változik, nem másítja meg a szándékát, a bűnöket elítéli stb. csak azt felejtik el, hogy Isten nem egy rögtönítélő bíró, hanem a szívek vizsgálója, aki minden körülményt ismer, így soha nem fog igazságtalanul ítélni. Ami az emberek többségéről nem mondható el.

Aki pedig azt mondja, hogy Isten csak akkor szeret, ha azt csinálod, amit Ő akar, annak sajnos fogalma sincs a feltétel nélküli szeretetről.

2014. márc. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia kedvesnek épen nem mondható válaszoló.


Nem vagyok kemény szívű, és semmilyen rossz szándékkal nem teszek vagy mondok senki ellen.

Nemes egyszerűséggel Isten szavával és gondolataival próbálom a helyes útra terelni az anyukát,

Vagy Te inkább hagynád hazugságban, csak hogy elaltasd a lelkiismeretét?

Bizonyára...


Katy Weaver

2014. márc. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek igaza van, és Katy se mondott hülyeséget. De ne felejtsük el, hogy a kérdező nincs megerősödve az Úrban. Isten nem vádol, hanem szeret. Ha meg bajban vagy , egy okkal több, hogy jobban oda szánd magad Istennek, és Ő majd átvezet a nehézségeken.De vajon tudod-e, hogy ki Ő , és hogyan kell? Egy kis ízelítő, hogy megerősödj hitben: http://www.youtube.com/watch?v=H3vP7c0sCME
2014. márc. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!