Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki egyedül...

Van itt olyan, aki egyedül neveli a gyermekét? Válaszolnál kérlek?

Figyelt kérdés

Hány gyermeket nevelsz egyedül? Mennyi havi jövedelem kell ahhoz, hogy kényelmesen megéljetek albérletben, és jusson mindenre? Lelkileg mennyire megterhelő, hogy nincs mellettetek az apa?

Lehet, hogy ebbe a helyzetbe kerülök, és szeretnék felkészülni rá.


2013. okt. 15. 09:21
 1/3 anonim ***** válasza:
szia ....2 gyereket nevelek....nekem 130000ft van de saját lakásban élek,nem mondom,hogy dözsölünk de remélem ha visszamegyek dolgozni könnyebb lesz...én már elszakadtam lelkileg a volt páromtól ezért nekem nem okoz gondot,a gyerekekkel foglalkozik,ez a legfontosabb
2013. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A barátnőm egyedül neveli a kislányát, leírom, hogy ők hogy élnek, hátha segít.

Főállásban dolgozik, 300 eFt nettó a keresete (adókedvezménnyel)+ a 13 e valahányszáz Ft egyedülállóknak járó családi pótlék.

A kislány bölcsis (önkormányzati)- de fizet térítési díjat, csoportpénzt, be kell vinni dolgokat, így az kb. 30 eFt havonta.

Egyelőre albérletben laknak, mert a volt férjjel közös tulajdonból menekülnie kellett- ezért albérleti díjat fizet egy 1,5 szobás szép kis lakást Bp-en- ami rezsivel, bérleti díjjal, internettel stb. együtt havi 100 eFt körül van.

Autóját tartja még fent, nem tudom pontosan mennyi, de mondjuk biztosítással együtt havi 15-20 eFt (nem sokat megy).

Ketten vannak, gyermektartást 15 eFt-ot kapna, de nem kap (mert apuka feketén, külföldön szedi be a nagy pénzeket)- nem forszírozza, mert akkor még a bántalmazó szülő kitalálná, hogy láthatás is jár neki...


Normálisan élnek, szépen járatja a kislányt, jut egészséges ennivalóra is, de félretenni nagyon nem tudnak.

A kislány sajnos beteg (allergia)- annyira szerencsére nem, hogy ezért plusz ellátást kapna vagy kedvezményesen gyógyszert stb.- viszont az étkezés és a gyógykezelés náluk többszöröse egy egészséges 2 évesének. Főleg emiatt sok a havi kiadás a rezsin, bérletidíjon felül.

Lelkileg nehéz volt neki, igyekeztünk őt támogatni- itt az apuka bántalmazta a családot, nehéz időket éltek meg, de lassan szerintem visszaáll a "normál kerékvágásba" és mivel túlélték, kijöttek belőle, szereti a kislányt- így van esélyük kettőjüknek is egy boldog kis családnak lenni.

A kislánynak és az anyulának is egy áldás, hogy nincs mellettük apuka már több, mint fél éve.

Szerintem idő kell még neki, hogy helyreálljon az önbizalma és elhiggye, hogy ő egy szerethető ember- de már most sokat tett magáért és a kislányáért.

Szerintem fontos az, hogy legyen egy háttér család vagy barátok, akikhez lehet fordulni akár lelki kérdésekben, akár egy kis gyerekvigyázásra (én ezzel szoktam őt tehermentesíteni, eljátszanak a gyerekeink), hogy valaki mellette álljon és megerősítse. Teljesen egyedül nagyon nehéz lenne. A környezete támogatása szükséges volt ahhoz, hogy merjen lépni, válni, elszakadni- különben ki tudja már mi minden szörnyűség történt volna velük.

Minden jót.

2013. okt. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1 11 hónapost nevelek egyedül albérletben.

A havi bevételem 95-100 ezer ft, ebből csak az albérlet 28 ezer.

Egyáltalán nem élünk kényelmesen. A gyereknek megveszem a pelenkát, ételeket, tápszert, ezen nem spórolok, viszont ruhát csak turiból, vagy ingyen ismerőstől szerzek, a többi felszerelést is mind olcsón, használtan vettem (etetőszék, játékok stb).

Nagyon kell spórolnom, még egyáltalán nem fűtök, jól felöltözünk mindketten. Én csak 2-3 naponta zuhanyzom gyorsan és magamnak alig főzök, általában csak kenyeret eszek hagymával, parizerrel, esetleg krumplit sütök, vagy tésztát eszek, mert ez az olcsó.

Nagyon hiányzik a gyümölcs, zöldség, de ez nagyon drága.


A lelki oldala még a szegénységtől is nehezebb.

Mindig is olyan voltam akinek fontos volt, hogy legyen mellette egy társ akit szerethetek, ez most nagyon hiányzik.

Emiatt nem tudok jó anya lenni, sokszor érzem nyűgnek a gyereket, nem tudok miatta elmenni dolgozni, ismerkedni, nem érzem már magam nőnek, csak ez az állandó gyerekfelügyelet. Nagyon rossz, bár szerintem én már enyhén depressziós is vagyok a folyamatos lelki gyötrelmek miatt.

2013. okt. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!