Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik teremtéstörténet az igaz?

Melyik teremtéstörténet az igaz?

Figyelt kérdés

Az "Isten teremtette a világot" vagy az "ősrobbanás"?


Nekem az ősrobbanás egy kissé zavaros. Azért ahhoz kell valami, hogy magától robbanás keletkezzen.

Az vallási teremtés mindíg is hihetőbb volt nekem, de az meg kissé meseszerű.



2014. márc. 25. 12:51
1 2
 11/16 tibor019 ***** válasza:
55%

Bárhogy is jött létre az univerzum, annak nyilvánvalóan kellett lennie valami (Ős)oknak.


De szerintem itt nem is a hogyan-ra van a hangsúly, hanem a miért-re.

Miért jött létre? Mi célból? És hová tart?

2014. márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
48%
A miértre a választ majd a teológia és filozófia idővel megtalálja csak türelem kell.
2014. márc. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés a teremtés és az ősrobbanás között. A biblia és a teremtés utólagos átértelmezése elég érdekes. Kicsit olyan,mint amikor találkozok egy emberrel,elmondom neki mi van,majd később látom,hogy ugyanazt mondja amit én,de mintha ő előttem gondolta volna ki ezt az egészet..
2014. márc. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Mulder614 ***** válasza:
55%

De akár Isten ősrobbanás által is teremthetett...

A Biblia a világegyetem keletkezéséről nem ir csupán a föld megteremtéséről, és az élet megalkotásáról. Az ősrobbanás nem feltétlenűl az evolúciót jelenti.

2014. márc. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"A Biblia a világegyetem keletkezéséről nem ir csupán a föld megteremtéséről"

Pedig:

"

Kezdetben teremté Isten az eget és a földet.

A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.

És monda Isten: Legyen világosság: és lőn világosság.

"

Nekem ebből pedig úgy tűnik,hogy előbb volt a föld ,aztán a nap.Ezzel szemben az ősrobbanás elmélet azt mondja,hogy a nehezebb anyagok fokozatosan keletkeztek álltak össze,tehát előbb a napnak kellett lennie,nem a földnek..Már pedig a világosság csillagok nélkül nem igen van, bár lehet gáz is.

2014. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Van még jónéhány vallás, jónéhány teremtéstörténettel.


Valószínűleg egyik sem igaz, ugyanis - ahogy már írták - a semmiből nem jöhet létre valami ősok, kiváltó ok nélkül.


Azaz: az univerzumunkon kívül is léteznie kell valaminek, amely kiválthatta az univerzum keletkezését (vagy fenntartja a pulzálását). Innen, belülről szemlélve halvány fogalmunk sem lehet arról, mi az.


A vallási magyarázat naná, hogy meseszerű; a hétköznapi embernek is meg kellett értenie, pláne az akkori fogalom- és értelmezési készlettel, ami rendelkezésre állt.


Egyébként a tudományos gondolkodók is csak abból tudnak kiindulni, ami pillanatnyilag a rendelkezésükre áll - legyen az fogalomkészlet, elmélet vagy mérhető / mért eredmény. Ez lehet, hogy csak egy igen kis szelete a valóságnak, éppen ezért a valós ok jelenleg kitalálhatatlan, megfogalmazhatatlan.

2014. márc. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!