Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok vallásos ember miért nem...

Sok vallásos ember miért nem tudja elfogadni az ősrobbanás elméletet és azt, hogy a Bibliában leírt KÉT teremtéstörténet csak szemléltető tanítás, ugyanolyan, mint a görög mitológia?

Figyelt kérdés

Mielőtt még a vallási fanatikus megvédenék a Bibliában leírt teremtéstörténetet tisztázzuk a tényeket:

1. A Bibliai teremtéstörténet csak szemléltető tanítás, amit az Egyház is elismer. Tehát a dolgok nem úgy történtek, mint, ahogy abban le van írva, csak lényegében igaz, tehát mindent Istent teremtett. A történet hátterében az akkori ember világképe állt.

2. Miért zárja ki az ősrobbanás és Isten léte egymást? Az ősrobbanás elméletet egy katolikus pap, George Lemaitre állította fel, tehát az ősrobbanás-elmélet az Egyháztól származik.

3. És végül bizonyítékok az ősrobbanás helyességére: a kozmosz szüntelen tágul, a galaxisok távolodnak egymástól, tehát valamikor közeleb kellett lenniük egymáshoz és egy pontban koncentrálódtak. A jelenlegi távolodási sebesség alapján ez az időpont kb. 13,8 milliárd évvel ezelőtt történt, tehát kb. ekkor történt az ősrobbanás.

A Föld kb. 4,6 milliárd éves, a kozmosz 13,8 milliárd éves, tehát a kozmosz háromszor idősebb,mint a Föld.

Továbbá az ősrobbanás elmélet helyességére utal az 1967-ben felfedezett kozmikus háttérsugárzás, ami a a "robbanás" utóhatása. És még számtalan bizonyíték van arra, hogy a Bibliai teremtéstörténet nem kell szó szerint venni! Ezek tények! A tudomány nem más, mint a tények tisztelete. De az ősrobbanás nem zárja ki Isten létezést. Nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni, akár vallásos vagy, akár nem...... Nekünk hittan órán azt mondták, hogy nem az a jó keresztény, aki ragaszkodik a Bibliai teremtéstörténethez és feltétel nélkül elhiszi (azt emberek írták, emberek találták ki), az hülye, hanem az, aki eltudja fogadni az igazat és így is tud hinni Isten létezésében. Ezt a hittantanárom mondta.


2013. aug. 10. 14:44
1 2 3
 1/22 Ozmium42 ***** válasza:

Hamarosan többet tanulsz majd, és rá fogsz jönni, hogy egy elméletet nem az minősít, hogy a felállítója melyik egyház tagja volt, a tudomány nem a tények tisztelete, hanem egy módszer a dolgok vizsgálatára és felülvizsgálatára, sokkal inkább a kételkedés, mint a tisztelet jegyében, és nem létezik semmiféle tekintély, ami teóriákat ténnyé tesz. A tudományban is sok prekoncepció van.


Ami a Bibliát illeti, nem utal sehol arra, hogy a teremtéstörténet jelképes lenne, ellenben fontos következtetéseket von le belőle, amik megdőlnek, ha nem tekintjük a kiindulási alapot valóságosnak.

2013. aug. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Ozmium42 ***** válasza:

+ A Biblia tagadja, hogy emberek találták volna ki

+ A katolikus papok véleménye nem perdöntő semmiben, és ezt mint katolikus mondom.

2013. aug. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Antimod ***** válasza:
32%
Mint nem hagyományos értelemben vett vallásos, nem tudom elfogadni az ősrobbanás elméletet. Több benne a fekete lyuk, mint az egész univerzumban.
2013. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
22%
Ha ateista lennék is marhaságnak és homályosnak tartanám azt az elméletet.
2013. aug. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%
Én ateista létemre sem értem pontosan, hogy mi volt az az ősrobbanás? mivel valaminek fel kellett robbannia, tehát előtte is volt valami, ami alkotta a felrobbanó valamit. Sőt annak a valaminek valahol kellett lennie. tehát volt valami amiben ez a valami elhelyezkedett. és így tovább, és így tovább. Az egyetlen magyarázat, hogy az Isten, mert az örökkön fogva volt. De mi volt az örökkön fogva előtt,amiből az Isten keletkezett? Ez itt a kérdés!
2013. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
43%

Az ősrobbanást már megcáfolták, mivel az univerzum folyamatosan tágul, és kellett egy pont, amiből kiinduljon, és mindig is létezett. Sok elmélet született már az univerzum keletkezésével kapcsolatban, én a multiverzum-elméletet tartom a leglogikusabbnak.

Én inkább azt kérdezném meg a vallásosaktól, hogy miért nem fogadják el végre az evolúciót?

2013. aug. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Shai-Hulud ***** válasza:
86%

"Az ősrobbanást már megcáfolták"

Mesélj, hol??? :-)

2013. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
58%

Alapból nincs bizonyítva. Így nem is kell megcáfolni.

De gondolkozz nyugodtan ezen a kérdésen:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Itt egy régebbi kommentem (#5):

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Tényleg azt hiszitek, hogy a semmi felrobbanását meg lehet úgy magyarázni, hogy minden egy pontban volt és az robbant fel? Vagy vannak anti-részecskék és akkor világos?

Akkor mi a tér, mi a vákuum? Hogy és mitől robbant fel ez a cucc és mi az energia? Mit jelent az, hogy tágul az univerzum és hogyan?

Nyúlik? Vagy még mindig tart a robbanás? Vagy a semmiben távolodnak az objektumok egy ponttól?


A cikket nézd meg, amit linkeltem.

Azért, mert valami érdekes dolgot talált néhány kutató, nem kellene meséket látni mögé. a relativitás elméletéből is csináltak már párszor marhaságot a "tudósok". Nem bírják felfogni, hogy mindennek megvan a saját sebessége tőlünk függetlenül és soha nem lesz jövőbe és múltba utazás. (mert idő nincs csak változás)


Tőlem aztán mondhatja bármilyen híres, okos ember, hogy igaz az elmélet. Nekem ez nem bizonyíték.

2013. aug. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
41%

Azért, mert az ősrobbanás elmélet nem más, csupán egy elmélet, és a legkevésbé sem érdekel, hogy ki találta ki.


Két teremtéstörténet meg nincs. Az "első" leírja a hét napot, a "második" leírja a hatodik napon történt eseményektől kezdve a bűnbeesésig és következményeiig a történetet. Azt írja le, hogy mi történt az éden kertjében. Ádám elé hozott mindenféle mezei vadat, és madarat, hogy társat válasszon, de Ádámnak nem kellett. Isten ezért álmot bocsájtott rá, és mire felébredt, várt rá egy meglepetés. Ott volt a testéből teremtett feleség, akit elfogadott segítőtársnak.


Ha hittanórán azt tanítják, hogy aki elhiszi a Biblia első oldalait, az hülye, annak ezt üzenném:


Mt 5,22 Én pedig azt mondom néktek, hogy mindaz, a ki haragszik az ő atyjafiára ok nélkül, méltó az ítéletre: a ki pedig azt mondja az ő atyjafiának: Ráka <szemét, hülye>, méltó a főtörvényszékre: a ki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére.


Vagy ha Krisztus szavának sem hisz, akkor ne tartson hittanórát.


Az, hogy egyfajta tágulás észlelünk (ami közel sem biztos, csupán egy audio jelenséget konvertáltak át fénytani jelenségre, ami a doppler effektus),

az lehet tökéletesen a Biblia szava is. Ugyanis ezt olvashatjuk:


Több esetben írja, hogy az egeket kifeszítette.

Ézs 40,22 ...ki az egeket kiterjeszti mint egy kárpitot, és kifeszíti, mint a sátort, lakásra;

2013. aug. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Shai-Hulud ***** válasza:
73%

"Tőlem aztán mondhatja bármilyen híres, okos ember, hogy igaz az elmélet. Nekem ez nem bizonyíték."

NEKED nem. De a sok híres, okos embernek igen.

És ugye megbocsátasz, ha én inkább nekik hiszek? :-D

Például Stephen Hawkingnak. Ő valahogy nálad SOKKAL meggyőzőbben és logikusabban magyarázza el azt, amit te "csak" egy elméletnek degradálsz:

[link]

Saját "okosságod" hangoztatása helyett inkább próbáld megérteni, hogy miről is beszélnek az elméleti fizikusok.

2013. aug. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!