Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztyének, ilyen esetben...

Keresztyének, ilyen esetben mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

Szóval a suliban ma német órán vettük az új anyagot, és pont egy olyan részhez érkeztünk, ahol a mellékneveket használjuk és pont a horoszkóppal kötötték ezt össze.

Szóval az egész órán(pontosabban 2 órán át) a horoszkópról beszéltünk.

Mit kellet volna tennem?? Meg kellett volna mondanom a tanárnak, hogy nekem ez a dolog ellenkezik a hitemmel, vagy mit??



Az már csak a hab a tortán, hogy vannak az osztályban, akik simán keresztyénnek mondják magukat(róm. kat.) és simán hisznek a horoszkópban, elbeszélték, hogy a családtagjaik melyik csoportba tartoznak, stb.

Mások(ateisták) meg nem hisznek benne. Hát ezt adjátok össze.


2014. márc. 25. 15:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem kellett volna semmit tenned. Önmagában ha csak beszélsz róla, még nincs semmi baj. Sőt, csak jó dolog, ha igyekszel megismerni más gondolkodásmódokat, világnézeteket.
2014. márc. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én hallottam egyszer, hogy egy prédikátor azt mondta, hogy az ő horoszkópja a Bárány. Ő a Bárány jegyében született. Szerintem ez frappáns, és ütős.
2014. márc. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
szerinted egy vegetáriánus nem beszélhet a húsról?
2014. márc. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

első, ebben van valami, de az ördöggel vigyázni kell, a sátánistákat nem szeretném megismerni

kettes - hát ebből is látszik, hogy nem minden prédikátor hívő

hármas, ez egy teljesen más dolog, szerintem egy iszlámnak nem kéne disznóhúsról beszélnie

2014. márc. 25. 16:23
 5/15 anonim ***** válasza:

Kérdező kedves, látod, ezért kell megismerni a hazád kultúráját, ha máshogy nem, akkor felületesen.

Ugyanis bárány csillagkép nem létezik a horoszkópban. A Bárány Krisztus.


pfff


Tehát, igen, szerintem a horoszkóp egy marhaság, és nem hiszek benne, de én a bárány jegyében születtem.

2014. márc. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia


Részben egyetértek az előttem szólóval.

Jehova Tanúi is elutasítják a horoszkópot, de egy példával szemléltetném, hogy ilyenkor mit tehet egy keresztény.


A Tanúk elutasítják az evolúció elméletét is De ha Biológia órán a tananyag miatt erről kell beszélni, vagy felelni, akkor a Tanúk úgy kezdik:


"A tananyag, vagy a tankönyv szerint ez és ez történik...."

Így azt hangsúlyozza, hogy nem ért vele egyet, de az órára felkészült.


Katy Weaver

2014. márc. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 tibor019 ***** válasza:

Bármiről lehet beszélni, de ez nem azt jelenti, hogy el is kell fogadni.


Ha valaki kereszténynek vallja magát, de mégis hisznek az ilyen horoszkópokban, nincs joguk ahhoz, hogy keresztényeknek mondják magukat.


Ha pedig ellene vagy a horoszkópnak, akkor fejts ki német órán az érveidet.


Ne horoszkópokban higgy, hanem Isten kegyelmében!

2014. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
igen a Nagy Bárányt ismerem, de én azt hittem, hogy a kicsire gondol, én amúgy nem tudom, hogy milyen jegyek vannak benne, de nem is érdekel, de így már másként látom a prédikátor történetét
2014. márc. 25. 17:09
 9/15 A kérdező kommentje:

Katy, ez egy jó módszer, de nekem ezt kellet mondanom: X. hónap Y.-adikán születtem, és a csillagjegyem a macska, és aztán, hogy milyen tulajdonságot illenek rám, stb.


Tibor, német órán csak németül lehet beszélni, vagyis a tanárral mindenképp, és én annyira nem tudok németül, hogy kifejtsem ezt a dolgot, de köszi a tippet.

2014. márc. 25. 17:12
 10/15 anonim ***** válasza:

:D)


Értelek kedves Kérdező.

Ám mielőtt németül kifejtetted volna a szavakat, annyi biztos megengedett volna a Tanár, hogy magyarul elmond, hogy neked ez az állás pontod, De a Tananyag miatt mondod el, németül a feladatot.


S máris tisztább lehet a lelkiismereted.

s emiatt pedig ne búsulj, mert a teremtő látja a szívedet, hogy ez hirtelen jött, s legközelebb jelezheted a Tanárnak, hogy Te csak a Tananyag miatt teszed, nem azért mert egyet értesz vele.


Egyébként pedig ettől függetlenül biztos vagyok benne hogy ügyes vagy és legközelebb imádkozz előtte, és Isten megáld olyan gondolatokkal, ami által át hidalod ezeket a "problémákat".


Katy Weaver

2014. márc. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!