Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi. Mi a teendő...

Jehova Tanúi. Mi a teendő ilyen esetben? Bővebben Lent.

Figyelt kérdés

Lassan egy éve hogy van egy barátom akit szeretek. Neki köszönhetem azt hogy tanulhatok Istenről, ő vitt el gyülekezetbe is, pár hónapja járok és tanulmányozok. Ahogyan a barátom is viszont még ő sincs megkeresztelkedve. Mikor még össze jöttünk semmi ismeretem nem volt Istenről. Mostanában viszont azt veszem észre hogy a barátom elég sok dolgot rosszul csinál, helytelenül viselkedik, már az sem tetszik ha csak 1-2 csúnya szót kiejt a száján, hiába szólok rá és mindig "okoskodok" neki hogy ezt nem kéne vagy valami akkor nem igazán fogadja meg és túlságosan büszke is és mások tanácsát is nehezen fogadja meg ha ő azzal nem ért egyet. Már le is feküdtem a barátommal az az igazság, és mivel rájöttem hogy ez nem helyes szeretnék változtatni rajta ő viszont ezen az egy dolgon nem tud. Egyébként semmi probléma nincs vele, sok helytelen dologgal felhagyott már, mint pl a cigi, ital, és drogok úgyhogy büszke vagyok rá, de hónapok óta úgy viselkedik mintha ez elég lenne és minden oké. Zavar sokszor amit csinál de én tudom hogy komolyan gondolom vele és szeretném is ha ő lenne a férjem. :) Nem akarom őt elhagyni, a legjobb amit tehetek mi lenne?


Bocsánat ha értelmetlen és zsúfolt lett amit írtam, de röviden ennyi lenne és köszönöm előre is a normális válaszokat.


2014. jan. 3. 00:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Kor és nem?

(Nem vok Jehova Tanú, de ezek is fontos információk)

2014. jan. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Én 21 éves vagyok. Ő pedig 26.
2014. jan. 3. 01:08
 3/26 A kérdező kommentje:
Ja és mivel a barátomról kérdeztem én lány vagyok. :)
2014. jan. 3. 01:08
 4/26 anonim ***** válasza:
36%
Szeretkezni nem bűn, a csùnya beszèd pedig csak az indulat, különböző érzések egy kifejezès módja. Vigyázzatok egymásra és szerresétek egymást! Sok boldogságot!
2014. jan. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
43%

Ha szereted őt és ő is téged, a hitbeli kérdésektől eltekintve jól kijöttök, akkor legyetek majd házasok (amint a körülmények is lehetővé teszik).

Azt ne engedd, hogy a gyülekezeti előírások, elvárások közétek álljanak. Lesz majd kikerülhetetlenül is egy olyan időszak, amikor csak egymásra számíthattok. Az a lényeg, hogy egymásra tudjatok támaszkodni. Ha ilyen ő férfiként és te nőként, akkor a többivel nem érdemes foglalkozni. Ha nagy a baj ott lesztek egymásnak - míg a gyülekezet nem. Lehet, hogy furcsa ezt olvasni, de tapasztalatból tudom.

2014. jan. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
30%

Az 5. vagyok, még egy valami:

ne engedd, hogy a szexualitásotokba beleszóljanak. Ha már eljutott a kapcsolatotok odáig, akkor ne tagadjátok meg magatoktól, mert felemésztő hatással lesz. Többször láttam, hogy hova vezetett ez, ne számoljátok fel az intim viszonyt.

Az unokatesóméknál is hasonló volt. Az esküvő után már nem tudott úgy elindulni náluk a dolog és számos sértettség telepedik mai napig is a házasságukra. Egy időben félrejártak, de hiába "mentették meg" a házasságukat, már ott, az elején elszúrták. Állítom, hogy egymással még nem volt igazi, nagy szexuális élményük.

2014. jan. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
23%

Szió.


Nagyon sok választ olvastam,

De egyetlen Tanú válaszát sem láttam, Pedig ha jól látom, a kérdést a Tanúknak tetted fel.


Annyi kérdésem lenne, hogy mennyire gondolod Te ezt komolyan?

És a Barátod?

azt írod, hogy egyikőtök sem önátadott keresztény, vagy is nem vagyok megkeresztelkedve még.

Egyáltalán hol tartotok a Tanulásban?


Bocsáss meg, de azért kérdezem ezt, mert ha Te tanulmányozol, és gyülekezetbe jársz, akkor azt a Testvérnőt, akivel tanulsz vagy testvérnőket, vagy valamelyik testvérnőt kellene megkérdezned a gyülekezetbe, és Ő a Bibliából fog a kérdésedre választ adni.


Itt ezen az oldalon nem kapsz Bibliából választ, sőt le is fognak beszélni arról, hogy a Tanúkkal tartsd a kapcsolatot, s nyugodtan tedd azt amitől nem hogy tisztátalan a házas ágy de teljesen ellene beszélnek a biblia igazságának és tisztaságának.


Valaki azt írta, hogy ne engedd, hogy bele szóljanak az életetekbe.

Viszont ha egységesen szeretnénk Jézus Tanításait alkalmazni, akkor mindenkinek egyfélét kell tanulnia és betartania.

(Én így gondolom, Ő úgy gondolja)

A Fontos, hogy Jézus hogy gondolta, mert biztos vagyok benne, hogy nem tanította volna vagy mondta volna senkinek, hogy nyugodtan paráználkodhattok, addig Én a megváltó becsukom a szememet

s így a biblia tanításai vannak védve, és ez teszi különbözővé a keresztényt, és a nem keresztényt.


Kedves Kérdező.

Ha komolyan gondolod, De csak akkor, javaslom, hogy beszélj erről a Tanítóddal, vagy egy tapasztalt testvérrel a gyülekezeten belül.

Ők közelebb vannak, és jobban is ismernek benneteket.

Ilyen fórumok nem tesznek jót a gyenge még nyiladozó keresztény szellemiségnek.

s ha további kérdésed van, kérlek privátban írj, mert a tiszta erkölcs nem divat ezen az oldalon

(tisztelet a kivételnek)

2014. jan. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
...ha valóban arra vársz -szeretnéd- hogy egy pár legyetek, akkor ne a hibáira, ne a ballépéseire tekins, hanem mindig csak az legyen a fontos, hogy szereted, és ezért megbocsátod azokat neki, hisz te sem vagy hibátlan, és ő is elfogad téged...ne uralkodjatok egymáson, még a gyüléekezet elvárásai nevében sem, és akkor meg fogjátok találni a helyes utat-egymás elfogadását- a kapcsolatotok hosszú távjához is ...a szívedre figyelj, és ne arra, ki mit mond!...Bízz Istenbe, majd Ő megváltoztatja, ha változnia kell...!!!
2014. jan. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Ez a szeretkezés házasság előtt azért nehéz kérdés, mert az emberek mondjuk még egy-két száz évvel ezelőtt is kamaszkorban házasodtak. Hogyha szeretitek egymást, nem léptek félre, és védekeztek, akko ez legyen a legnagyobb bűnötök :)
2014. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Beszélgess vele a Bibliával a kezedben:


Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?

21

Avagy Ábrahám, a mi atyánk, nem cselekedetekből igazíttatott-é meg, felvivén Izsákot, az ő fiát az oltárra?

22

Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit;

23

És beteljesedett az Írás, amely ezt mondja: Hitt pedig Ábrahám az Istennek, és tulajdoníttatott néki igazságul, és Isten barátjának neveztetett.

24

Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán hitből.

25

Hasonlatosképpen pedig a tisztátalan Ráháb is, avagy nem cselekedetekből igazíttatott-é meg, amikor a követeket házába fogadta, és más úton bocsátotta ki?

26

Mert amiképpen holt a test lélek nélkül, akképpen holt a hit is cselekedetek nélkül.


És mutasd meg neki a János ev.3.részt is:


Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.

4

Monda néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?

5

Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

6

Ami testtől született, test az; és ami Lélektől született, lélek az.

7

Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.

8

A szél fú, ahová akar, és annak zúgását hallod, de nem tudod honnan jő és hová megy: így van mindenki, aki Lélektől született.

9

Felele Nikodémus és monda néki: Mimódon lehetnek ezek?

10

Felele Jézus és monda néki: Te Izráel tanítója vagy, és nem tudod ezeket?

11

Bizony, bizony mondom néked, amit tudunk, azt mondjuk, és amit látunk, arról teszünk bizonyságot; és a mi bizonyságtételünket el nem fogadjátok.

12

Ha a földiekről szóltam néktek és nem hisztek, mimódon hisztek, ha a mennyeiekről szólok néktek?

13

És senki sem ment fel a mennybe, hanemha az, aki a mennyből szállott alá, az embernek Fia, aki a mennyben van.

14

És amiképpen felemelte Mózes a kígyót a pusztában, akképpen kell az ember Fiának felemeltetnie.

15

Hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

16

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

17

Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.

18

Aki hiszen ő benne, el nem kárhozik; aki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.

19

Ez pedig a kárhoztatás, hogy a világosság e világra jött, és az emberek inkább szerették a sötétséget, mint a világosságot; mert az ő cselekedeteik gonoszak valának.


Beszélj vele Jézusról ,hiszen csak az Ő követése ,tudja megváltoztatni.


Szeret Ő téged igazán??

Vagy csak a szexszet akarja ,és így csak kihasznál??

Jól figyelj oda ,mert voltak a gyülekezetben olyan fiúk a kik csak a lányok miatt jártak,és......hmmm.

A lényeg a Biblia tanítása ,ha a barátod nem fogadja el ,akkor.....?????Hát te tudod.

De azért vigyázz mert egy nem kívánatos terhesség vagy hasonló ,és ha elhagy utána ,meg ilyenek,stb..

Mi lesz veled utána? a babával a kezedben apa nélkül??

2014. jan. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!