Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezzel mennyire értettek...

Ezzel mennyire értettek egyet? (miért van a zene)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=noFo7TR_NiM

1:41-nél az,hogy angyaloknak,embereknek ajándék,mert az éneknek azt kell kifejezni,hogy imádat van az Úr felé és öröm benne.


2014. márc. 25. 21:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A zene arra van, hogy kifejezzük az érzéseinket vagy élvezzük. Ez a véleményem. (üzleti területen pedig befolyásolás).

A videót még nem néztem végig, de a zenéje nagyon tetszik.

2014. márc. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok ezzel..hogy a zene nemcsak arra van,ami a videóban van. (vagy csak énekre értették?)

Szerintem kifejezhet érzelmet, eseményt, stb...

2014. márc. 25. 21:57
 3/19 anonim ***** válasza:

Így van, a dalszöveggel is tanítani, mesélni is lehet stb..


Szerinted ebben mennyi dicsőítés van?:)

http://www.youtube.com/watch?v=JsVZ7TQtdkU


Nem mondom persze, hogy helyes mindig akármit összehallgatni, de akár a pudingról is lehetne zenét írni, hogy mennyire finom vagy egészséges (és lám se Isten, se Sátán nincs benne). :D

Sokan könnyebben tanulnak a zene hatására. Tehát még a memorizálásban is segít.


Nagyon szomorútól kezdve a durva zenékig bármilyet lehet gyártani. Tehát ebből látszik, hogy a zene nem csak dicsőítésre használható.

Isten meg nem csak arra adta, hiszen én például élvezem a többit is. Az pedig nincs leírva sehol, hogy ha zenélsz, csak Istennek zenélj.


Mellesleg a zenével könnyebben meg tudod magad különböztetni, el tudod magad helyezni egy világnézetbe stb..

2014. márc. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ez milyen zene?:D

(csak bele-bele hallgatok. 1:35nél jó)


Na igen.:)


És emellett...a zene nyugtat, felpörget,stb...

2014. márc. 25. 22:15
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A zene az önkifejezés eszköze.Arra való, hogy megossza az emberek gondolatait egymás között egy művészi úton.

Az, hogy valaki vallási célokra használja fel, még nem jelenti azt, hogy arra való, vagy arra találták ki.

2014. márc. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2014. márc. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A Hangszerek készítésének, építésének,és megszólaltatásuk művészetét a Bibliai időkben/az elején/,Jubal kapta az angyaloktól.A zenét Isten dicséretére használták, Isten kérte hogy a Jeruzsálemi templomban vallási célokra használják.Később "másra is használták.Ezek a zenészek Isten zenészei voltak és genetikailag voltak zenészek/kiválasztottak/,nem csak úgy elkezdtek "maguknak" pengetni.Ezek a zenészek és leszármazottaik már külön kasztot képviseltek,kiváltságokkal.A legérdekesebb hogy ezekkel a genetikai "kódokkal" még most is élnek zenészek, és még most is külön kasztot alkotnak, de már nem csak Isten dicsőítésére használják tudományukat.Ők a genetikailag is zenész cigányok.
2014. ápr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Pff.Ezt inkább el sem olvastam.
2014. ápr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Pff. dehogynem olvastad.Lehet hogy bizonyos dolgok nem tetszenek, attól még vannak!!! :)
2014. ápr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Na ja, de ami hülyeség, az hülyeség.Ez pedig minden bizonnyal az.
2014. ápr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!