Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek nem kéne, hogy...

Szerintetek nem kéne, hogy alapműveltség legyen a vallások ismerete?

Figyelt kérdés

Manapság ismét erősödőben vannak a különböző vallások, ráadásul egyre többen vannak piciny hazánkban, akik nem a "hagyományos utat" követik, és bár irodalomból elvileg tanulják a Bibliát, történelemből pedig az Iszlámot, mégis a legtöbb fiatal nincs tisztában egyikkel sem...

Szerintem jó lenne mondjuk az ofő órák x%-át annak szentelni, hogy közösen átbeszéljék minimum az 5 világvallást. Melyik mit vall pontosan, ki mit hallott róla, mik a főbb irányvonalaik, mik a "hamis" sztereótípiák, a legismertebb történetek/tanítások, meg hasonlók.

És persze a tanár egyikről sem beszélhet negatívan, vagy erősen kiemelve (persze tudom, teljesen objektív nem lesz, de törin a reformáció-ellenreformáció témát is megtudják oldani).

Vélemények?



2014. márc. 26. 05:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%
Egyetértek!
2014. márc. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
64%

Ó igen mondják el még egyszer, az első kettő nem volt elég, már elmondták törin órán, elmondták etika órán, nem kell még 40X elmondani. Senkit sem érdekel ez a téma, ha valakit mégis akkor utána néz.


Egyébként mi számít neked világvallásnak?

2014. márc. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
2014. márc. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
24%
Egyetértek, külön kiemelve az utolsó mondatodat.
2014. márc. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
70%
Mi tanultunk a vallásokról középiskolában. Társadalomismeret óra keretében. Nem tudom, hogy van-e még ilyen.
2014. márc. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
2014. márc. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

A sokat szapolt erkölcstan tantárgyban ez benne volna, csak el kell olvasni a NAT-ot.


Egyébként hogyan tudnál általánosságban bestélni pl. a kereszténységről, amikor ők maguk sem értenek egyet sok mindenben (még felekezeten belül sem)? Nem azt mondom, hogy lehetetlen, csak kíváncsi vagyok az elképzelésedre.

2014. márc. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem. Szívesebben oktatnék egészségtant, de tényleg az egész ember felvázolásával, és lehetséges kockázatok tanításával, vagy lenne külön szexuál pedagógiai óra, vagy valamiféle pszichológiai, pénzügyi ismeretek, közgazdasági ismeretek, ahol kapnának egy kis információ a témákról, amivel egészséges immunrendszerük lehetne a politikai sallangok ellen, bár igazad van ilyen szempontból jogos lenne a vallási félreértések elleni immunrendszer is.


DE ha lenne, akkor biztosan nem az ofő órákat áldoznám fel, és nem is a töriket, hanem kapna egy külön órát, de akkor nagyon pártatlanul oktatnám, vagy legrosszabb esetben mondjuk hozzátenném az etika órákhoz, ahogyan sok iskolában manapság is van.

2014. márc. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem jó ötlet! Mi alig tanultunk a vallásról gimiben, úgyhogy támogatom. De szerintem a politikai alapismereteket is be kéne vezetni, mert a legtöbb fiatalnak gőze sincs az egész rendszerről.
2014. márc. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
51%

Akkor már miért állsz meg a világvallásoknál?

A többi mennyivel rosszabb?

Átfogó képet kell adni legalább a 8000 fő vallás lényegéről is!

Ez úgy 20 év alatt meg is oldható, ha közben más, fölösleges tantárggyal nem zavarjuk meg a diákok fejét.

Na jó: a tornaóra maradhat. Attól még lehet jó hívő belőle.

2014. márc. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!