Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek, hívők és...

Vallásos emberek, hívők és nem vallásosak. Szerintetek mi van a halál után?

Figyelt kérdés
Írhat bármilyen hívő vagy épp nem hívő ember, de annyit kérnék hogy ne úgy fogalmazzátok meg a választ hogy az másokat sértsen és nem szeretném ha veszekedés lenne.Előre is köszönöm!

2014. márc. 26. 21:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%

Az én felfogásom és a Biblia értelmezésem szerint is semmi. Az, amiben voltam 100 évvel ezelőtt. Semmi.

Ebből van egy adott napon feltámadás.

2014. márc. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Hívő ember vagyok, viszont véleményem szerint nincs semmi a halál után, hanem öntudatlan állapotban nyugodnak az emberek (Dán 12,13)


A Biblia hitem szerint a feltámadásról tanít, az pedig Jézus második eljövetelekor következik majd be.

2014. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
46%
Én, mint ateista azt mondanám, hogy a halál után az emberből nem marad semmi, illetve ha marad is, az nem érzékelhető és többé nincs jelentősége az anyagi síkon.
2014. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, minden esetre nagyon jól hangzik. Van akinek megváltás és van aki abszolút megérdemli.


Nehéz az embernek megtartani az együtt érző képességét, ha nyomorultakkal van körülvéve. Mások beteges, sérült, gonosz, torz lelke miatt, minden nap meghalni velük.

Persze ha meg vissza fordítjuk a tört, akkor marad a lelkiismeret furdalás vagy a saját életünk kockáztatása. Ezért is jobb érzéketlennek lenni.

Aki nem engedi, hogy segítsenek rajta vagy közveszélyes, az dögöljön meg és kész.


Milyen kedves megjegyzések...

Mondhatnánk, hogy idő kérdése, csak szeressük. Erre mondom én, hogy én nem vagyok Isten.

Annyit tehetek, hogy nem figyelek rá és nem állok bosszút.

De nem leszek az életüknek a része.


Tök mindegy mi van halál után. Isten igazságos, ha meg nem létezik, akkor is mindegy.

Az élettel kell foglalkozni, az élőkkel. (nem pedig a holtakkal).


Nem igazán értem. Végül is miért ne szerethetnénk a legocsmányabb belsejű embereket? Miért ne lehetnénk a rabszolágiak? Miért ne halhatnánk meg mellettük keserves kínok között lassan, hátha megmenekülnek?

Lehet egoista vagyok. Erre nem tudom, hogy mi a gyógyszer.

De nem fogok abba a hiába esni, mint az öngyilkosok, hogy magamat gyűlöljem. Valaki viszont kell.

2014. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%
A halál után az van, ami a születés előtt volt.
2014. márc. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Szeressük egymást ***** válasza:
53%
A halál nem jelenti a megsemmisülést, hanem az ember maga, a láthatlan része távozik a testből. A test csak egy edény, amiben az ember lakozik. A megváltatlan bűnös emberek halálakor a lelküket a halál követei, láthatatlan bukott szellemi lények viszik le a pokolnak azon részére amit a cselekedetei alapján megérdemelnek. Egészen a végső ítéletig itt szenvednek az elkárhozott emberek lelkei. Ezek is felfognak majd testben támadni, és így állnak majd Isten ítélőszéke elé, ahonnan testestől bevetik őket az örök tűzre. Az igazakért a halálukkor nem a halál követei jönnek, hanem Isten angyalai, és felviszik őket a mennybe, Isten örök országába, ahol boldogan élnek örökkön-örökké.
2014. márc. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Többnyire az a válaszom, ami az előttem szólóknak.


Életünk forrása a halált adta "büntetésül" az embernek, és ebből a feltámadás lehetséges majd, amikor Jézus messiási királysága megkezdődik.


addig "alvás" van.


Katy Weaver

2014. márc. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 viktorvarga ***** válasza:
0%
a testünk visszakerül az örök körforgásba,ha majd elpusztul a föld is kb 4-5 milliárd év mulva szétszóródunk az univerzumban,de hogy mi van a tudattal...ezt senkisem tudja.aki aztálítja tudja az a legnagyobb hüye.
2014. márc. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
22%

A lélek "leveti" a testet.A halál pillanatában tanuljuk meg, hogy a test-szellem-lélek hármasságból melyik vezérli a dolgokat.Sokan egész életükben úgy vélik, hogy azonosak a testükkel. Olykor megfordul a fejükben, hogy talán az elméjük jelenti Őket magukat, és csak a haláluk pillanatában jönnek rá, Kik Ők Valójában.

Halálod után lehetőséged nyílik fájdalom, félelem és ítélkezés nélkül áttekinteni a mostani életedet, hogy eldöntsd, miként vélekedsz erről a tapasztalatodról, és hogy hová kívánsz menni azután.

2014. márc. 27. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
2014. márc. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!