Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagypénteken Magyarországon...

Nagypénteken Magyarországon dolgoznak a hivatalok?

Figyelt kérdés
Nagypéntek előtti csütörtök az munkanap? es a nagypéntek? egyik sem lesz röviditett nap vagy szabadnap?

#munkanap #szabadnap #Nagypéntek #rövidített nap #húsvét előtti csütörtök
2014. márc. 27. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
miért is lenne az?
2014. márc. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert nagypéntek, egyházi ünnep. szabadnap vagy rövidített nap vagy munkanap van aznap?
2014. márc. 27. 17:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Rendes munkanapok
2014. márc. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hivatalosan: nagypéntek rendes munkanap. Nem szerepel az állandó munkaszüneti napok közt, és a 2014. évi munkaszüneti napok körüli munkarend változásban sem érintett.

Az előtte levő csütörtökre is vonatkozik.


Ezzel együtt nem biztos, hogy nem ügyeskednek a hivatalok, szolgáltatók.

Én már kétszer jártam úgy, hogy ünnepek előtti napon zárt kaput találtam.

Egyik alkalommal éppen aznap volt rovarírtás. A biztonsági őr azt mondta, hogy azért, hogy az ünnepek miatt több napjuk lesz a szellőztetésre, mint egy átlag hétvégén lenne.

Másik alkalommal, másik helyen, már körültekintőbb voltam, és hétfőn érdeklődtem. Azt a választ kaptam,hogy természetesen szokásos pénteki ügyfélfogadás lesz. Aztán 2 és fél órával annak letelte előtt kopp-stop a bejáratnál. Ott azt mondta az őr, hogy előtte pénteken hosszabb nyitva tartás volt, akkor, előre ledolgozták ezt a délutánt. És azt, hogy pénteken ledolgozták azt az időt, a rákövetkező hétfői érdeklődésemkor nem tudták.


Úgyhogy, ha fontos ügy, inkább próbáld más napra időzíteni, hacsak nem előre foglaltál, és kaptál időpontot. Mert az egyik esetem példázza, hogy még a konkrét helyen való érdeklődés sem segített.

2014. márc. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!