Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek számít az utcán vásárol...

Bűnnek számít az utcán vásárolni (valószínűleg szegényektől)?

Figyelt kérdés

Elég nagy rá az esély, hogy nem fizetnek adót, de sok esetben még nagyobb rá az esély, hogy a termék a lopott.


Ha valaki jó szándékkal például virágot vesz, akkor támogatja a fekete piacot és a környezet rombolását?



2014. márc. 27. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Támogatod a szegényeket. De ha nagyon jó akarsz lenni, akkor ne vásárolj, csak adj nekik pénzt...
2014. márc. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem nem vásárolj tőlük.
2014. márc. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam, hogy csak úgy adjak-e vagy sem.

Csak olyankor meg azon jár a fejem, hogy éreztetem velük azt, hogy a munkájuk semmit nem ér. Vagy éppen lenézem őket. (Főleg ha nem is szegények...)


Akik érzelmileg zsarolják az embereket, azokat le is nézem. Direkt nem adok nekik most már, csak amikor letámadnak és olyan kedvem van. (olyankor meg azon jár a fejem, hogy most piára adtam pénzt például)

2014. márc. 27. 21:09
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

"olyankor meg azon jár a fejem, hogy most piára adtam pénzt például"


Figyelj, neked sem mondják meg, hogy mire költsd a pénzed, te se mondd meg nekik, hogy mire költsék. Ha te nincstelen, letarolt, leamortizált, senkinek tartanád magadat, szeretnél meginni egy kupicával, hogy egy kicsit zsibbasszon le a valóságtól. Ettől függetlenül nem biztos, hogy arra költi.


Milyen feketepiacról beszélsz? Ha akarsz adni, akkor ne azokat a kifogásokat keresd, hogy miért ne adj, hanem azokat az érveket, hogy miért adj. Én még fel tudok hozni neked kifogásokat, érdekel? Mert ha érdekel, akkor te nem is akarsz adni. Adj, és ne beszélgess róla. Aki adni akar, az nem beszél, hanem cselekszik. Ha meg nem akarsz, akkor ne adj, de ne kezdd el rossz hírbe keverni ezeket a nyomorultakat, hogy feketekereskedelem, piálás, stb.


Szia

2014. márc. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Most nem arról van szó, hogy nem adok és nyugtatgatom magamat miatta, hogy jól tettem.

Nem azért írtam ki a kérdést, hogy bárki lejárassak.

Hanem bármit teszek mindig találok benne valami rosszat, amin lehet rágódni.

Egyszerűen akármit csinálok, csak rossz jön ki belőle.

2014. márc. 27. 21:26
 6/12 A kérdező kommentje:
Vagy csak képtelen vagyok önzetlennek lenni...
2014. márc. 27. 21:36
 7/12 Shai-Hulud ***** válasza:

Vásárolni nem kell félned jó lesz ha ezt teszed én nem ellenzem.


Már csak azt kell eldöntenem hova is tegyem a vesszőket a mondatban.

2014. márc. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy frászt. Én is tartottam és tartok is néha attól, hogy milyen égő neki. De soha nem történt ilyesmi. Mindig elfogadták. Akin látod, hogy szegény, és akarsz adni, adjál. Fekete piac, környezet rombolása... Így hülyíti meg az embert a média. A környezetet nem a végfelhasználó teszi tönkre, hanem a gyártó. Veled etetik meg, fogyasztatják el, használtatják, stb. Fekete piac? Szerinted hányszor fizetsz adót? Egyszer levonják a fizetésedből, majd a leadózott fizetésedet megadóztatják, ha valamit venni akarsz. Ha végképp lelkiismeretfurdalásod van, akkor jegyezd fel, hogy mekkora összegért vásároltad az árustól, és az éves adóbevallásodban tüntesd fel, hogy ekkora összeget kaptál ajándékba. Ezzel te fogod kifizetni az adót. (persze eltérőt az áfa mértékével, de kifizeted.) De a véleményem szerint ne foglalkozz vele. Nem károsítasz meg senkit, ha az árustól vásárolsz, sőt, jót teszel egy emberrel.
2014. márc. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válasz(oka)t.
2014. márc. 27. 22:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Esetleg arra nem gondoltál, hogy annak a "szegény"-nek van őstermelői igazolványa? :-D
2014. márc. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!