Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit mondanál neki, ha valaki...

KZitus kérdése:

Mit mondanál neki, ha valaki feltenné neked a kérdést: "Miért éljen tovább? "

Figyelt kérdés
Nekem a napokban tették fel ezt a kérdést. Ezért érdekelne a válaszaitok.

2014. márc. 29. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Prédikátor 3

22. Azért úgy láttam, hogy semmi sincs jobb, mint hogy az ember örvendezzen az ő dolgaiban, mivelhogy ez az ő része e világban: mert ki hozhatja őt vissza, hogy lássa, mi lesz ő utána?


Csak úgy. Tegye szebbé a világot mindenkinek.

Ami nem öl meg, az megerősít.

2014. márc. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt, hogy én sem tudom.
2014. márc. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Talán mert életet kapott, amit nem szokás visszautasítani vagy eldobni.
2014. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hm, szóval igazából senki nem tud egy jó okot sem. Sejtettem én ezt eddig is, mindenki úgy tesz, mintha lenne.....
2014. márc. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hm, szóval igazából senki nem tud egy jó okot sem. Sejtettem én ezt eddig is, mindenki úgy tesz, mintha lenne....."


Ne haragudj, de butaságot írtál. Az én életemnek van értelme, de honnan kellene mekem tudni, hogy valami önsajnáltató nyomorék mit akar hallani? Az én életem nem az övé, amim nekem van, az neki talán nincs, amit én szeretek azt ő talán nem szereti, ami engem érdekel, amiért én küzdök, amik a céljaim, az őt talán mind hidegen hagyja... és így tovább érted. Aki olyan idegállapotba kerül, hogy mást kérdezget az élet értelméről, at igazából csak sajnáltatni akarja magát, figyelemre és törődésre vágyik. Valószínűleg csak annyit akar hallani, hogy "azért mert én nagyon szeretlek téged, fontos vagy nekem" és nem elcsépelt közhelyeket kitartásról, meg családról, meg menyországról.

2014. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2014. márc. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
megpróbálnám megteremteni azt a helyeztet, azt a realitást ahol ez nem kérdés.
2014. márc. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt mondanám, hogy erre neki kell rájönnie. Mindenkinek magának kell célt kitűznie, ami miatt érdemes élnie.Ha érdekli elmondom neki, hogy számomra mik azok az értékek ami miatt nem dobnám el az életem, de a számára fontos értékeket neki magának kell megtalálnia.
2014. márc. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az életünket Istentől kaptuk,ha tudni szeretnénk mi az értelme akkor hozzá kell fordulnunk és Ö megmondja. Mindent céllal teremtett, így minket embereket is.Ez egy értékes ajándék, de hogy megtaláljuk benne az örömet keresnünk kell. A Biblia azt írja hogy "nagyobb boldogság adni mint kapni" (Csel 20:35). A baj az hogy sokan pont ellenkezőleg gondolkodnak.Ha ugy érzik hogy nem szeretik őket,ha nem kapják meg amire vágynak akkor nincs tovább értelme élni. Szemléletmódot kell változtatni. Arra kell gondolni,hogy mi az amit mi adhatunk másoknak.De hogy erre képesek legyünk, szeretnünk kell másokat. Ha erre öszpontosítunk célt találunk majd az életben.


Üdv:

2014. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves "# 5/9 03-29 19:15"


Jól szórakoztam a válaszodon hahaha...

Hihetetlen, hogy mik vannak!


A többieknek köszönöm amit írtak, várom a még a véleményeket, köszi előre...

2014. ápr. 9. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!