Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik pici babaként haltak meg...

Akik pici babaként haltak meg azok odafent is megmaradnak mindörökre piciként, nem nőnek tovább?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 14:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A léleknek semmi köze testhez ebben az értelemben.

Tehát a válasz: nem.

2013. márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
* a testhez
2013. márc. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 poet1 ***** válasza:
nem. A Biblia szerint Isten növekedést adó. Meg a gyermeknek nem alakult ki a teljes felfogó és lelki világa, így ha pici maradna, nélkülözné a teljesség ismeretét, ami hiány lenne. Márpedig ott nincs hiány
2013. márc. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
a léleknek semmi köze a test méretéhez. vagyis ezután beleszáll egy új testbe,a test pedig nő. a léleknek viszont nincs kiterjedése
2013. márc. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Aki elveszti pl. az egy éves babáját az milyen formában találkozhat majd vele a mennyben?!!? :-o
2013. márc. 5. 14:18
 6/17 KZitus ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mindenkinek, aki elveszíti egy hozzátartozóját (legyen az akár a gyermekünk), mérhetetlen fájdalma van. Rengeteg kérdés merül fel ilyenkor, az is amit Te kérdezel. De a halállal kapcsolatban az egyetlen hiteles információ, az az, amit a Biblia ír róla. Nincsen megemlítve a pici gyermekek halála (a halál utáni állapota ) külön, mert Istennél már az az ember is fontos, amelyik a méhben van. Nincsenek ilyen módon kategorizálva: újszülött, gyermek, fiatal, felnőtt, illetve öreg.Istennek az emberélet fontos.Ez honnan tudható? Isten tetteiből. Feláldozta drága Fia életét,"hogy váltságul adja sokakért" (Máté 20:28)

Istennek nem az volt a szándéka, hogy néhány évet éljünk csak, "hanem hogy örök élete legyen"(János 3:16) Erre ma minden ma élő embernek teljesen reális esélye van.

De mi lesz a sok milliárd elhunyt személlyel? Közöttük a pici babákkal is? A Biblia egyértelmű választ ad erre: ""Reménykedem az Istenben - e reménységet ezek az emberek is táplálják magukban - hogy lesz feltámadásuk mind az igazságosoknak, mind az igazságtalanoknak".(Cselekedetek 24:15)

Jézus azt mondta:" Én vagyok a feltámadás és az élet. Aki hitet gyakorol bennem, még ha meghal is, életre fog kelni" (János 11:25)

Még ezt is mondta Jézus: "NE CSODÁLKOZZATOK EZEN, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, és kijönnek".(János 5:28)

Ez csak néhány idézet a Szentírásból, amelyik a feltámadásról ír. De van több is.

Persze amit írtam, az sok kérdést vethet fel. Szívesen válaszolok Neked. De egy bizonyos, az, hogy a picik Isten előtt mély alvásban vannak, és amikor"eljön az óra" valamennyien visszakapják az életet.

Szép napot Neked.

2013. márc. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 titak ***** válasza:
0%

És azokat a piciket miért szólítja magához az ÚR?


2 Móz. 20.5

"... mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyedíziglen" (Megismételve: 5Móz 5.9)

2013. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszoló.

Jehova senkit nem szólít magához, mert több millió angyal áll a rendelkezésére,


Ádám bűne miatt és a tökéletlenségek és betegségek kialakulása miatt az emberek meghalnak, függetlenül mennyi idősek.

Ahogy a Testvérem megírta, hogy Jézus ezeket a személyeket így a babákat is felfogja támasztani, az életre, de nem az égbe, hanem a földre a szerettei körébe, amikor a feltámadás ideje elkezdődik.

Az elhunyt szeretteink addig halálalvásban vannak, nem szenvednek sehol, és nincsenek az égben sem.

Nem tudnak sem ártani, sem segíteni, mert a nem létezés állapotában vannak.

2013. márc. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


A Szentírás szerint a halottak a sírjukban pihennek és várják a feltámadást. Minden ember fel fog támadni. Az, hogy mikor és hogyan az Isten kezében van.


A Biblia szerint az igazak támadnak fel először Jézus Krisztus megjelenésekor. Őket viszi el Jézus a mennybe ahol élnek és uralkodnak vele 1000 esztendeig. A többi halotak ezután támadnak fel az ítéletre. Ezután az Atya újjáteremti a Földet és ott fognak élni a megváltottak Istenel közösségben. Minderről részletesen Jelenések könyve 20-22. fejezeteiben olvashatsz:

[link]


Ésaiás könyve így ír erről: "Ne legyenek ott többé gyermekek, akik csak néhány napot élnek, vagy öregek, akik éveiket be nem töltik, hanem akik itt 100 éves korban haltak meg, olyanok lesznek ott mint a gyermekek, és akik itt bűnnek átka alatt haltak meg, ott csupán gyermekek" (Ésaiás könyve 65:20 - helyesbített fordítás a siriai pesító szöveg alapján).


Üdv. Péter

2013. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 KZitus ***** válasza:

Kedves Titak!


A 2Mózes 20:5-ben valóban az IS van írva amit idéztél, de fontosak az előtte írott rész és még fontosabb a befejezése a versnek. Úgy kezdődik, hogy a 4. vers "Ne készíts magadnak faragott képmást, vagy ahhoz hasonlót...(5) Ne hajolj meg előttük, és ne hagyd magad rávenni a szolgálatukra, mert én, Jehova, a te Istened olyan Isten vagyok, aki kizárólagos odaadást vár el, aki megbüntetem az atyák vétkéért a fiakat, a harmadik nemzedéket és a negyedik nemzedéket AZOKNAK AZ ESETÉBEN, AKIK GYŰLÖLNEK ENGEM". Erról van szó a 5Mózes 5 8,8 versében is.

Na ez így már egy kicsit más jelentéstartalommal bír. Mert ha egy édesapa nem tanulta meg Istent neki tetszően imádni, illetve szolgálni, kicsi a valószínűsége, hogy a gyermekeit meg tudja tanítani Istennek tetsző életet élni. És mivel a gyermeke sem tanulta meg, ő mit fog átadni majd a fiának? Amiről nincsen tudomásunk, nem tudjuk átadni azt a gyermekeinknek. Veled mi a helyzet?

Téged mi indított arra, hogy Istent gonosznak tüntesd fel, holott te csak azért tudtál írni ma erre az oldalra, mert Isten annyira jó volt hozzád, hogy megadta a ami napra valódat, hogy élhess. Nem inkább meg kellene köszönni?

Jézus azt mondta, aki nem gyűjt vele, az szétszór. Tudod ez mit jelent?

2013. márc. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!