Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak, ti milyen esetekbe...

Vallásosak, ti milyen esetekben véltétek úgy, hogy igazán érzitek Istent?

Figyelt kérdés

Egy kis gondolat menetet leírok, hogy érthető legyen, pontosan mit akarok. Megköszönöm, ha elolvassátok:


Szóval én nem tartom kizártnak Isten létezését, ugyanakkor nem is hiszek benne. Ez egy nyitott kérdés, amire elég nehéz felelnem. Azon gondolkodtam, mikor szólhatott, vagy jelezhetett nekem.

Volt hogy annyira tehetetlen voltam egy problémában, hogy sem én sem más ember nem tudott segíteni. És az elmém kétségbe esetten keresett kiutat ebből a helyzetből, és azt vettem észre, hogy kérlelek, de nem konkrétan istent, hanem csak kérleltem a levegőbe, hogy "jaj kérlek ez ne legyen már ennél is rosszabb" De ez egy gyáva menekülés volt. Esetleg lehetett jel, hogy a végén tényleg nem történt nagyobb baj, de nem biztos.

Egy másik eset, amikor annyira vágytam arra, hogy valakihez szégyenkezés nélkül fordulhassak, akivel szemben akkor is megnyugodhatok, ha rosszat csináltam, és nem a vádakat zúdítja rám, hogy apró cetlin vallomásokat és kéréseket dugdostam összegyűrve egy buddha szobor könyök hajlatába... és sose voltam buddhista, csak ez a kis szoba dísz állt éppen kézre és nagyon szükségem volt valakire, vagy valamire.


Néha vannak ilyen pillanataim, de hogy ha komolyan elkezdenék egy ilyen hatására Istenben hinni, akkor fenn áll a veszélye annak, hogy amint elmúlik a nehéz időszak, elvetem őt. Márpedig ha eldöntöm, hogy szeretni akarom és bízni akarok benne, akkor ezt nagyon szégyelleném, ezért is nem hagyom magamnak, hogy a gyenge pillanataimban kezdjek hívő lenni. Viszont más helyzetekben még sosem éreztem valamilyen isteni jelenlétet vagy üzenetet.


Ti mikor találkoztatok vele úgy igazán, amikor azt tudtátok mondani, hogy ez tényleg ő, és nem csak az emberi tudat kétségbeesése?


2014. márc. 30. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Keresed az Istent? Vedd észre, kezében vagy!
2014. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amikor önzetlenül szeretsz, ott van Isten.
2014. márc. 31. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Először is meg kellene ismerned Istent. Azért íratta le a Bibliát, hogy erre lehetőséged legyen. Abban mindent megtalálsz, a tulajdonságait, elvárásait stb. Megismerheted a gondolkodásmódját, a terveit, aztán azt, hogy mit tett már érted is. Úgy fogod megismerni, ha elkezded a kéréseit teljesíteni, amikről olvastál, és látni fogod, hogy mindegyik a te javadat szolgálja. Ezzel kialakulhat a bizalmad, hiszen nem csalódsz benne. Akkor majd vágyni fogsz arra, hogy mindenben a kedvében járj, mert az áldásait is megtapasztalod, láthatod, hogy minden kérése (parancsa) mind-mind alkalmazható és a javadra vannak. Megláthatod a Szentírásból, hogy az évezredek során hogyan vitte véghez a terveit, hogyan teljesítette igéreteit, és mi az, ami napjainkra vonatkozik. Mindent, amihez igazodhatsz, megtalálsz a Szentírásban, új dolgokat már nem közöl az emberekkel, különösen nem egyes emberekkel. A prófétáival tette ezt, de ma már nem az az idő van.

Ha elkezdtél járni ezen az úton, akkor nagyobb eséllyel maradsz meg rajta, ha szokásoddá teszed, hogy elmélkedve olvasod Isten Szavát, a Bibliát, és rendszeresen imában fordulsz hozzá egy-egy beszélgetésre. Te sem szereted-gondolom-, ha csak a levegőbe bámulva beszélnek veled, soha meg se szólítva téged. Vele sem lehet így beszélni, annál is inkább, mivel mindnyájunknál és mindennél hatalmasabb. Az sem árt, ha összegyűlsz olyanokkal, akik már ismerik Istent, mert a szeretetük segíteni fog, rajtuk keresztül kaphatsz az ő szeretetéből is, arról nem is beszélve, hogy Isten is ezt várja el. (Szintén a javadat szolgálja.)Lehet, hogy az segít majd neked, ha beszélsz arról másoknak, amit már megismertél róla, mert ez téged is megerősít, sőt mások segítségére is lehetsz vele.

Talán, ha nem arra koncentrálsz, hogy érezd Istent, hanem ésszel és szívvel keresed, előbb eredményre jutsz. Te is jól látod, hogy az érzések megcsalhatnak. Isten pedig nem bízza a találkozásotokat ilyen talányos dolgokra. Ha őszintén szeretnéd megismerni, meg is fogod, csak komoly igyekezettel keresd őt.

A Bibliában arról biztosít, hogy akár a barátai is lehetünk, mint Ábrahám. Nem kell szégyenkezned, mert jól tudja, hogy milyen elesettek és gyengék, sőt sokszot hálátlanok is tudunk lenni. Tudom, mert olvastam a Bibliában, és meg is tapasztaltam, hogy így van.

Szóval, nagyon is biztatlak, hogy vágj bele, ne várj arra, hogy titokzatos, misztikus módon megmutassa magát valamiben, valahogy, valamikor. Ez nem ő. Kíváncsi vagyok, persze, hogy mire jutsz, de ez egy hosszú folyamat. Remélem lesz elég bátorságod és kitartásod.


Tisztelettel üdvözöllek:


Gusev

2014. ápr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!