Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan is van ez a 12 törzzsel?

Hogyan is van ez a 12 törzzsel?

Figyelt kérdés
Mózes, Dániel(ő kétszer írja a 12 törzs nevét, és mindkétszer máshogy), és a Jelenések könyvében más nevek szerepelnek. Miért?
2014. ápr. 1. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Dániel hol sorolja fel őket? Ez nekem új
2014. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 yuda ***** válasza:

Ollózd be a verseket légyszíves, vagy legalább az igehelyet, hogy megnézzük, mi okoz számodra gondot.

Lehet csak olyasmi, hogy József két fiát néhol beleszámolják...másutt viszont Levit esetleg nem a speciális szolgálatuk miatt.

2014. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

(#1 vagyok)

(#2-nek)

Nem, mert a Jelenések könyvében az Izrael 12 törzséből elpecsételtek között nincsenek Dán törzséből valók. Én azt hallottam, hogy ez két dolgot jelenthet. Vagy azt, hogy Dán törzse "elveszett" (én ezt kétlem), vagy azt, hogy valamilyen oknál fogva (pl. nem méltók) nem lehetnek az elpecsételtek között. Olyant is olvastam már, aki szerint az Antikrisztus a Dán törzséből való személy lesz, és ezért nincsenek az elpecsételtek között. De őszintén szólva, a kérdésedre nem tudom a pontos választ, de szerintem senki sem.

2014. ápr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Régen az Izraeliták mint test szerint választott nép voltak

Mivel elutasították Jehovát, és a szövetség követét a fiát Jézust akit meg is öltek, ezért a test szerinti Izraelt felváltotta a Szellemi Izrael, ami azt jelenti, hogy bármelyik nemzetből lehetnek elpecsételtek akik társ királyai lesznek Jézusnak az égben


„És hallottam az elpecsételtek számát: száznegyvennégyezer, Izrael fiainak minden törzséből elpecsételve: Júda . . . Rúben . . . Gád . . . Áser . . . Naftali . . . Manassé . . . Simeon . . . Lévi . . . Issakár . . . Zebulon . . . József . . . Benjámin törzséből.” (Ezek nem lehetnek a test szerinti Izrael törzsei, mivel József törzse sohasem létezett, Efraim és Dán törzsét pedig nem tartalmazza a felsorolás, továbbá a léviták a templomi szolgálatra voltak kiválasztva, de nem számították őket a tizenkét törzshöz. Lásd: 4Mózes 1:4–16.)

Nyilvánvaló, hogy az itt található felsorolás nem azt a célt szolgálja, hogy a test szerinti zsidókat azonosítsa törzsenként, hanem hogy rámutasson a szellemi Izrael hasonló szervezeti felépítésére, amely egyensúlyban van. Ennek az új nemzetnek pontosan 144 000 tagból kell állnia, a 12 törzs mindegyikében 12 000 tag. Az Isten Izraelében egyetlen törzs sincs, amely kizárólagosan csak királyi vagy csak papi törzs lenne. A nemzet minden tagjának királyként kell uralkodnia, és a nemzet minden tagjának papként kell szolgálnia (Galácia 6:16; Jelenések 20:4, 6).


Jóllehet elsőként a test szerinti zsidók és a zsidó prozeliták kaptak lehetőséget arra, hogy a szellemi Izrael választottai legyenek, a nemzet tagjai közül csupán egy kisebbség élt ezzel a lehetőséggel. Jehova ezért a nem zsidókra is kiterjesztette a meghívást (János 1:10–13; Cselekedetek 2:4, 7–11; Róma 11:7). Miként az efézusiak – akik egykor ’elidegenedettek voltak Izrael államától’ –, úgy most a nem zsidók is elpecsételésre kerülhettek Isten szelleme által, és a felkent keresztény gyülekezet részévé válhattak (Efézus 2:11–13; 3:5, 6; Cselekedetek 15:14).


A keresztény gyülekezet „választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet” (1Péter 2:9). A test szerinti Izrael helyébe lépve – mint Isten nemzete – új Izraellé válik, vagyis „valóban »Izrael«” lesz (Róma 9:6–8; Máté 21:43). Ezért nagyon is helyénvaló volt, hogy Jézus féltestvére, Jakab a pásztori levelét „a szétszórtan levő tizenkét törzsnek” címezte, más szóval a felkent keresztények világméretű gyülekezetének, amelynek idővel 144 000 tagból kell állnia (Jakab 1:1).

2014. ápr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy remek írás erről:

[link]


Részlet:


"Dán a Jelenések 7-ben nem azért

nincs felsorolva, mert tőle jön az

antikrisztus, hanem azért, mert a

dániták ma lényegében Efraimhoz

kapcsolódtak, és így Józsefnek,

Efraim apjának neve alatt állnak.

Ezért is jöhet a próféciai hang

Dántól, s egyben Efraim

nemzeteiből. József másik fia,

Manassze pedig külön törzsként van

feltüntetve, de mivel Dán hiányzik,

így megmarad a tizenkét törzs,

csupán a szokásostól eltérő módon

felosztva. Valójában az

Ószövetségben nem kevesebb, mint

húsz különböző módon vannak

felsorolva a törzsek, s már ott is

előfordult, hogy Dán törzse vagy

teljesen kimaradt az izraelita

törzsek felsorolásból (az 1Krón.

2-9 fejezetek listázásából), vagy

pedig utolsóként van említve

( 1Krón. 27:16:22 )!

Tehát a Jelenések felsorolása nem

annyira rendhagyó, mint első

látásra gondolnánk."

2014. ápr. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocsi elírtam, nem Dániel írta, hanem Ezékiel.

Tehát a fejezetek:

1.1Móz 49

2.5Móz 33

3.4MÓz 1

4.Ezékiel 48,1-29

5.Ezékiel 48, 30-

6.Jel. 7


Szóval amire eddig rájöttem az ez:

Ezek a törzsek mindegyik felsorolásban benne vannak: Áser, Benjámin, Gád, Issakár, Júda, Naftáli, Rúben, Zebulon.

Dán a Jel. könyvében nincs benne, a többiben benne van.

József helyett néha Efraimot írtak.

Lévi a 4Móz, és az Ezék. elején nincsen, a többiben van.

Simeon az 5Móz ban nincsen, a többiben van.

Manassé néha van, néha nincs.


Az az érdekes, hogy Ezékiel egy fejezetben kétszer is leírta a 12 törzset, de máshogyan.

Miért van ilyen "ellentmondás" ebben??

2014. ápr. 2. 17:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs ellentmondás szerintem, a 12 törzs mozgásban volt mindig is. 2 évezrede nagyon is aktívan. Ezért van összemosás, kiválás, eltűnés, visszajövetel, stb. Ha elolvastad volna, böngésztél volna az ajánlott oldalon, ott szépen le van írva, hogy mikképpen is történtek ezek a vándorlások, összemosások a törzsekben. Isten nem téved, nem véletlen a Jelenések könyvének törzsi felosztása. Ahogy idéztem is, az ószövetségben is sokféleképpen van felsorolva Izrael népe. Gondolj csak bele, hogy ha egy helyen van 12 törzs egy népből, akkor mindig élesen szétválnak a törzsek?
2014. ápr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

utolsó, bocsi, de még nem volt időm elolvasni az írást...

de mivel most olvasom a Hóseás könyvét, rájöttem, hogy Efraim azért nem szerepel(valószínűleg), mivel nagyon sok vétket követett el.

2014. ápr. 3. 17:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!