Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Őrtorony milyen emlékünnepp...

Az Őrtorony milyen emlékünneppel készül a 100 éves évforduló alkalmából?

Figyelt kérdés

A Jehova tanúi szerint idén van száz éve Krisztus uralkodásának.

Csak azt szeretném tudni,hogy az idei emlékünnep más lessz mint az eddigiek vagy készülnek valami egyedi megemlékezésre?

Lehet,hogy ez lesz az utolsó?



2014. ápr. 2. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy baromság ,hiszen Krisztus uralkodásának nincsen kezdete és vége ,örökön örökké uralkodik.
2014. ápr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom mint te csakhogy a Jehova tanúi mást mondanak.
2014. ápr. 2. 20:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia


Jehova Tanúi semmilyen nagyobb "felhajtást" nem csinálnak


s az, hogy ez lesz-e az utolsó vagy sem azt sem tudjuk.

Ez csak egy kérdés, és nem konkrét kijelentés.


Ugyan ezt csinálták régen is, azok akik kitalálták egy két mondatunkra, hogy mi világ végét hirdettünk, pedig nem tettünk ilyet, aztán meg azzal vádoltak, hogy mi becsapjuk az embereket.



A válaszolónak:


Jézus nem uralkodott mindig, mert a Zsoltárokban is meg van írva, hogy várnia kellett egy darabig, míg Isten a királyságát törvényesen is beiktatja, és nem Ő lesz mindig az Uralkodó, mert a jelenések könyve is le írja, és a Thessalonikai levél is, hogy az uralmat, a királyságot vissza adja az Atyjának.


A bibliában le van az is írva, hogy a nemzetek meghatározott idején történik Jézus uralkodásának kezdete, és az ezer éves milleniumi királyság végéig tart majd akkor adja vissza a Teremtőnek a királyságot, hogy Isten legyen minden mindenben, mint kezdetekben is volt.



(Zsoltárok 110:1) 110 Ez Jehova kijelentése az én Uramhoz: „Ülj az én jobbomon, Mígnem ellenségeidet lábad zsámolyává teszem.”

(1Korintusz 15:24, 25) . . .. 25 Mert addig kell királyként uralkodnia, míg lába alá nem vet minden ellenséget az Isten.

(1Korintusz 15:27, 28) 27 Mert az Isten „mindent a lába alá vetett”. De amikor azt mondja, hogy ’minden alá lett vetve’, nyilvánvaló, hogy annak kivételével, aki neki mindent alávetett. 28 Mikor pedig minden alávettetett neki, akkor maga a Fiú is aláveti magát Annak, aki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenkinek.

2014. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

javítás:

Nem Thessalonika, hanem Korintus.

2014. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
amúgy volt már a kérdés januárban
2014. ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Bibliában van írva arról, hogy Jézus bizonyos ideig fog uralkodni, aztán pedig visszaadja az uralmat Atyjának.
2014. ápr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Bibliába írva van arrol,hogy Jézus azt mondja ,Én és az Atya egyvagyunk.

És még nagyon sok mindenről ír a Biblia.

De arrol nem ír ,hogy 1914 ben megkezdte az uralkodását,Krisztus.

Éa arrol sem ír ,hogy csak a 144000 "felkentek "Úrvacsorázhatnak.

És azt sem írja ,hogy Izrael elvan utasítva,lásd:Római lev.10.és 11.része.

És még sok egyéb baromságot sem ír a Biblia.

A Biblia ,Szent,és Tökéletes!!

Nem kéne hozzáadni a sok elferdített magyarázatokat.

2014. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!