Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek hogyan lehet...

Szerintetek hogyan lehet összeegyeztetni, ugyanannak az istennek hívni jehovát és Jézus atyját, az Urat?

Figyelt kérdés
Az ótestamentum tanítása, "bölcsességei" egyenesen szembemennek Jézus tanításával. A keresztények mégis ugyanannak az istennek hiszik az Atyát és jehovát. Miért?

2014. ápr. 2. 23:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Én nem tudom te melyik Bibliát olvasod kedves Kérdező, de a Szent Bibliában az Újszövetségben Jézus atyja azonos azzal az Istennel akit az Ószövetségben ismerünk, tekintettel arra, hogy Jézus gyakorlatilag zsidó ember volt aki az Ószövetségi tekercsekből tanult, és azokra hivatkozva építette fel tanítását:

Máté evangéliuma 5:17-ben szó szerint ezt olvassuk:

"Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem."


Üdv. Péter

2014. ápr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
32%

Szia


Nagyjából egyetértek Péterrel.

egyébként, kérdezd meg magadtól, hogy Isten nevét, hogyan lehetne megismertetni vagy megszentelni, ha senki nem hall róla?

Az Úr, vagy Atya kifejezések, nem a személyes neve Istennek. Az Ó szövetségben Isten, Jézus atyja, a Jehova névvel azonosította magát. S ennek a névnek a megszenteléséért, és megismeréséért tevékenykedett Jézus.

2014. ápr. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem is kell tudni a nevét, azt viszont sokkal inkább, hogy ki is ő valójában.
2014. ápr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

3-as válaszolónak:


(Jeremiás 23:27) 27 Úgy gondolják, elfeledtetik népemmel a nevemet az álmaik által, melyeket egymásnak mesélgetnek, ahogy atyáik is elfeledték nevemet Baál miatt.


Jeruzsálem hamis prófétái voltak az oka annak, hogy a nép elfelejtette Isten nevét. Vajon a mai hamis vallási tanítók nem ugyanezt teszik? Rosszabbat, titkolják Isten nevét, a Jehova nevet. Azt tanítják, hogy nem szükséges használni, és eltávolítják a bibliafordításaikból. Hevesen ellene vannak mindenkinek, aki azt tanítja az embereknek, hogy Isten neve Jehova.


(Malakiás 1:6) . . .Ha nagy Úr vagyok, hol a nekem járó félelem?« — ezt mondja a seregek Jehovája nektek, ti papok, akik megvetitek nevemet.. . .

2014. ápr. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%
Az ilyenek miatt mint te és a szövegferdítésetek miatt gyűlölöm keservesen ezt a mocskos nevet.
2014. ápr. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

(Ezékiel 36:23) 23 »Meg fogom szentelni nagy nevemet, amely meg lett szentségtelenítve a nemzetek között, amelyet ti megszentségtelenítettetek közöttük; és megtudják a nemzetek, hogy én vagyok Jehova — ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése —, amikor megszenteltetem közöttetek a szemük láttára.


(Ezékiel 38:23) 23 Fölmagasztalom és megszentelem magamat, és megismertetem magamat sok nemzet szeme láttára; és megtudják, hogy én vagyok Jehova.«


(Zsoltárok 83:19) 19 Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett.


A földön minden nemzet megfogja tudni, hogy ez a neve, ezt maga Isten mondja, ahogy olvasható is.!!!!!

2014. ápr. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Igen?


Elismert biblia tudósok is arról nyilatkoznak, hogy ez így van.

Ha valaki elferdítette, azok jelenleg a világban hatalmon vannak és elnyomják a népet a "vallásosságuk" mögé bújva.


Jézus ezért ölték meg a Zsidók, mert Ő megmondta nekik az igazat, és ez nem tetszett nekik...

2014. ápr. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
24%

Talán még annyit, hogy Sajnálom, hogy így érzel a Teremtő nevével kapcsolatban, pedig Ő nem bántott téged.


s ahogy olvasható, azok akik megvetik ezt a nevet most, azok fognak a legjobban meglepődni, amikor megtudják, hogy kit vetettek meg.

De Te tudod, szabad akaratod van....

2014. ápr. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%

Igazad van. Ettől vagyok más, mint a "gonosz sátánisták". (azt nem mondom, hogy jobb vagy rosszabb vagyok bárkinél. Az nem számít te mit gondolsz, mert neked mindenki rossz, aki nem Jehovás).


Viszont nem fogok senkit elpusztítani és senkin nem fogok bosszút állni vagy bántani az illetőt, ha pl. Jehova a kis szíve csücske. (egyelek meg)

Egyrészt nem a valódi keresztény Istennel van bajom, másrészt nem pusztítási vágyat érzek, csak undort, szánalmat és megvetést.


A valóság viszont az kedves tanú, hogy míg a katolikusok furcsa módon ostyaként megeszik Jézust (amiről nem fejteném ki a véleményemet most), még ők sem annyira rosszak emiatt, hogy megérdemelnék a bálványimádó kifejezést. Mert legalább a tartalmát tisztelik. T(e)(i), viszont okkult varázsbetűket. Ott Jézus miatt fontos az ostya. Nálatok viszont egy szinten van az a krickrack a hordozójával. És nem csak a jelentésben látjátok az értéket, hanem a betűkben.

Utálatos előttem, minden ilyen szent sz...r, ami a külsőségekre építkezik és belül üres vagy rakva van mindenféle undoksággal.


Addig nem zavartok, amíg nem mossátok az emberek fejét, hogy rosszak (irracionális, tűrhetetlen) állításokkal.


Azt vettem észre, hogy mostanában esténként elborul az agyam:D Neked is aludnod kellene ilyenkor.

2014. ápr. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!