Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény meditáció miért...

A keresztény meditáció miért tűnt el hosszú időre a nyugati világban?

Figyelt kérdés
A történelmi egyházak csak most kezdenek visszatérni az ó-kereszténységhez, a gyökereikhez. Előtte miért mellőzték évszázadokon át? Különösen a katolikus egyház.

2014. ápr. 4. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Milyen az a keresztény meditáció? :)
2014. ápr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen! :)

2014. ápr. 4. 21:26
 3/13 anonim ***** válasza:
Ebből semmi nem derült ki. Mégis mit értesz keresztény meditáció alatt konkrétan? Hogyan kellene azt tenni?
2014. ápr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

keresztény szó jelentése: Krisztus követő


Tehát Krisztus követő meditáció?

Ez legfeljebb az Atyához való imát jelentené szerintem, a többi kitaláció.

2014. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az ígén való gondolkodást, elemzést, az íge elsajítását kell alatta érteni?


Ezt hogyan mellőzte az egyház?

És nekem is az a kérdésem, hogy milyen módon kell pontosan gyakorolni? Illetve honnan tudod, hogy régeik csinálták?

2014. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mire gondolsz.

De szerintem az ima is egyfajta meditáció. Pl. ha végigmondasz egy rózsafüzért, akkor közben teljesen kikapcsol az ember, lenyugszik.

2014. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Mert a vallássá változtatott kereszténység, már az elme manipulációja, míg a meditáció az elme transzfigurálása. A vallás az elmére hat és befolyásol, míg a meditáció az elme fölé emel és azt lovagolja meg. (Jézus a makacs szamáron, gondolom megvan!)


Mivel a meditációt, kontemplációt, befelé figyelést vagy a szubjektum megismerését ördögtől valónak kiáltották, kinyílt a kapu az elme manipulációja felé. És ez megy kétezer éve.

2014. ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Az ígén való gondolkodást, elemzést, az íge elsajítását kell alatta érteni?"

Igen, erre gondoltam de csak részben. Tehát az igazság megragadásának csendes,szótlan, racionális megfontolások nélküli állapota. Mikor az ember konkrétan megéli istent.

2014. ápr. 4. 22:04
 9/13 anonim ***** válasza:
Az Ige tanulmányozása és Istenhez való ima pont a lélek transzfigurálása, hiszen olyankor az ő Szelleme tanít minket.
2014. ápr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Viszont az istenhez való ima gyakran kimerül csak szimpla segítségkérésben. Legalábbis úgy veszem észre.
2014. ápr. 4. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!